Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Яку фарбу для волосся вибрати — не найпростіший питання при нинішньому розмаїтті брендів, марок і всіляких відтінків. Але ми допоможемо жінкам в цьому нелегкому занятті, розповівши всі нюанси правильного вибору підходящої фарби для волосся, в тому числі для освітлення і мелірування.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Адже навряд чи зараз в місті можна зустріти жінку старше 25 років, яка хоч раз не змінювала б колір або відтінок волосся. Навіть якщо жінка і не фарбувала волосся в салоні, використовуючи професійну фарбу, то звичайно, користувалася відтінком, мусами, пінками. А дами старшого покоління особливо люблять хну і поєднання її з басмою, традиційно не довіряючи хімічних барвників, вважаючи, що все натуральне краще.

Усі фарби діляться на 3 великих види: хімічні, фізичні і натуральні. Розглянемо докладно кожен з цих видів.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Хімічні фарби

Все, що продається в рядовому косметичному магазині — в яскравих коробках і має найпопулярніші кольори — це, звичайно, хімічні фарби. Всі вони мають один і той же принцип дії: барвник вступає у взаємодію з окислювачем на основі перекису водню. За рахунок цього локони і забарвлюються в той або інший відтінок. Використовуються вони і для тонування, мелірування і освітлення дівчат, охочих перетворитися на блондинок. Хімічні фарби можуть надати волоссю і русявий, і рудий, і будь-який інший колір, зробити з сивого волосся яскраві і красиві.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Фізичні фарби

Це тимчасові фарбувальні засоби. Такі засоби діють дуже обмежений час — змиваються після другого-третього миття голови. Зате їх палітра просто вражає — і русявий колір, і рудий, і будь-які інші.

Сенс їх використання полягає в тому, щоб на заході здивувати когось різнобарвними пасмами, виділитися з натовпу. А весь час так ходити людина не планує. Епатажні підлітки і знаменитості частенько використовують їх, надаючи цікавий тон своїм волоссю — різних яскравих і кричущих кольорів палітра цих фарб містить досить багато. Для сивого пасма використовувати їх сенсу немає.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Натуральні фарби

До природних барвників відносяться, в першу чергу знамениті східні хна і басма. Вони можуть не тільки надати волоссю рудий або чорний тон, але і зміцнити їх. Деякі жінки користуються хною для зміцнення і легкого тонування волосся в рудий колір.

Також до натуральних фарб можна зарахувати міцну чайну заварку, кава, відвар цибулиння, надає волоссю золотисті відтінки. Лимонний сік і настій ромашки освітлюють, а кора дуба і настій бузини надають волоссю темні відтінки.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Але щоб досягти помітного результату, доведеться провести кілька забарвлюють процедур. Це сильно забере час, якого не вистачає ніколи. Руду шевелюру в чорну вони вже точно не перетворять. А по друге, результат такого забарвлення ніхто з точністю передбачити не зможе. Який колір у вас вийде — може зовсім і не потрібний відтінок. Жоден фахівець не дасть тут гарантованого прогнозу. Для сивого волосся їх використовувати марно.

Саме для фарбування правильно буде вибирати засоби з більш гарантованим результатом, протестованими в лабораторіях, у яких є велика палітра кольорів.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Рівні стійкості

Кожна фарба для волосся має свій певний рівень стійкості. Саме від цього рівня залежить, скільки часу протримається ця фарба на волоссі. Є 4 рівня:

Рівень 0 — тимчасові фарби. Колір на час. Дуже короткий. Окислювач не містять.

Рівень 1 — відтінкові кошти. Надають певний тон на час.

Рівень 2 — полустойкие фарби. Підходять для тонування.

Рівень 3 — стійкі (перманентні) фарбувальні засоби для волосся. Безліч кольорів і відтінків.

Розглянемо краще їх детальніше, щоб було зрозуміліше.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Тимчасові (фізичні) фарби

У них величезна і різноманітна колірна палітра. Саме серед цих фарб ви зможете виявити смарагдово-зелений і яскраво-рожевий кольори. Ними просто і легко користуватися, не потрібно ніяких особливих засобів контрацепції. Можуть перетворити білявого ангела в гарячу чорну циганку на один вечір.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Нестійкі

Це відтінкові бальзами, муси та інші косметичні засоби. Вони можуть лише надати необхідний тон початкового кольору волосся, але не змінити його на інший. Для освітлення і мелірування вони не використовуються. Тому, якщо в принципі ваш колір шевелюри вас влаштовує, але хотілося б більшої яскравості або додати, скажімо, рудий або русявий відтінок, то палітра нестійких фарб вам допоможе. Вони змиваються досить швидко — за 6-8 відвідувань душа. Але за рахунок тонування цілком можуть змінити образ і надати волоссю на час цікаве звучання.

Але відтінкові кошти в більшості випадків не можуть впоратися з темним волоссям — для таких волосся краще використовувати хімічні фарби. Для сивого волосся вони теж не підходять. Палітра таких коштів недостатньо багата.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Середній рівень

Такі фарби — досить поширене явище в сучасній перукарської індустрії. Вони можуть зафарбувати і сивину в різні кольори, але на обмежений час — з сивого волосся, на жаль, фарба завжди змивається в першу чергу. Палітра цих коштів обширна — є з чого вибрати. Наприклад, використовувати русявий тон для блондинок — відмінне рішення.

Такі кошти не є дуже шкідливим варіантом, ніж третя, стійка група, тому іноді краще використовувати їх. Але і результат фарбування не буде дуже тривалим і стійким, особливо для сивого волосся. Для невеликого освітлення і мелірування їх можна використовувати — палітра дозволяє.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Стійкі

Це найпопулярніші фарби. Вони мають у складі окислювач і тюбик з фарбою. Кольори у них найрізноманітніші, переважають натуральні відтінки. Якщо ви фарбуєте шевелюру подібними стійкими фарбами, обов’язково регулярно користуйтеся бальзамами і робіть живильні маски. У них велика палітра — можна вибрати будь-які відтінки і кольори — наприклад, русявий або злегка рудий тон для блондинок — відмінне рішення.

В цілому колір тримається на волоссі довго. Їх можна використовувати і для тонування.

Стійкі фарби ще називають перманентними. То є постійними. Вони підходять для мелірування і перетворення брюнеток в блондинок, так як містять у складі окислювач.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Як вибрати фарбу для волосся

Основні моменти:

 • Якщо ви зважилися поміняти колір шевелюри кардинальним чином, наприклад русявий на рудий, то вибирайте краще стійку фарбу. Можна проконсультуватися у продавця в магазині щодо стійкості представлених брендів.
 • Стійкі засоби підійдуть для мелірування, а нестійкі — для тонування.
 • Майте на увазі, що якщо на коробці намальований розкішний платиновий блонд, то це ще не означає, що у вас вийде точно такий же. Палітра кольорів хоч і велика, але все таки обмеження є.
 • На коробці вказана ідеальний колір. За допомогою простої коробочки з бюджетної фарбою такий колір мрії не отримати.
 • Для сивого волосся вибирайте саму стійку фарбу.
 • Якщо у ваші плани не входить кардинально міняти зовнішність, вибирайте для початку відтіночний шампунь для тонування або тимчасову фарбу. У ході декількох таких експериментів можна правильно підібрати для себе найбільш підходящий колір.
 • Уважно вивчіть склад. Особливо важливо дізнатися процентний склад перекису водню, який входить в окислювач. Кращий діапазон вмісту перекису — від 6 до 9 відсотків. Але для мелірування важливо, щоб цей відсоток був досить великим.
 • Зараз є склади зовсім без аміаку. Вони коштують дорожче, зате діють, як стверджують виробники, безпечно, надійно зафарбовуючи сиве волосся і змінюючи тон. Їх можна використовувати навіть для мелірування. У цьому випадку до складу фарби не входить окислювач.
 • Буде чудово, якщо у складі виявляться ефірні олії, вітаміни, протеїни, рідкий шовк. Використання таких засобів, у тому числі і для тонування — це правильно.
 • Якщо виявили у складі важкі метали, на кшталт ртуті, свинцю або цинку — це вагомий привід відмовитися від покупки. Навіть зробити рудий тон волосся сивого може бути доступно щадними фарбами.
 • Прослідкуйте, щоб термін придатності ще не вийшов. Якщо пофарбувати волосся засобом вже з минулим терміном, то отриманий результат може виявитися або нестійким або шокувати вас незрозумілим відтінку — палітра кольорів не може гарантувати результату в цьому випадку.

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору

Як вибрати професійну фарбу для волосся потрібного кольору