Завивка волосся на тривалий час: види і порівняння

Велика і жахлива – її Величність Хімічна Завивка. Тільки з великої літери. Дуже важлива персона в історії жіночої краси.

Скільки зачісок зіпсувала, скільки шевелюр загубила. Океани дівочих сліз пролито над тоннами спалених кучерявих прядок. Тільки бажання бути кучерявою від цього менше не стає.

Може завивка волосся на тривалий час бути безпечною? Приготуйтеся дізнатися правду!

Заміж вийти-не напасть…

Завивка волосся на тривалий час: види і порівнянняПочалась історія у 1905 році, коли німецький перукар Карл Несслер (Karl Ludwig Nessler), або як ще він себе називав на французький манер Чарльз (Charles Nessler), винайшов цікавий метод завивки справжніх волосся. До цього завивали тільки перуки їдкими хімічними сумішами. При попаданні на шкіру вони викликали опіки.

Несслер накручував довгі пасма на спеціальні стрижні, з’єднані з електричним нагрівальної машиною. Наносив на них луг і нагрівав до 100 °C кілька годин поспіль. Конструкція була дуже важка, громіздка і небезпечна.

Ох, і дісталося нещасної Катаріні Лайбле (Катаріна Laible), дружині Несслера. Саме на ній він проводив свої досліди. Перші дві спроби створення кучерів призвели до повного спалювання локонів. Шкіра теж отримала порцію опіків.

З часом метод був поліпшений. У 1909 році в Лондоні електрична машина продемонструвала завивку на довге волосся. Несслер представив патент в Патентне відомство Великобританії для «нового вдосконаленого процесу завивання натуральних волосся на голові».

БІО розводилово

З тих пір хімічна завивка волосся стала одним з основних продуктів, пропонованих перукарями по всьому світу. З часом хіміки поробили різних реагентів», які витіснили страшні машини. Процес став простий, доступний і безпечний. Враховуючи тенденцію останніх років на все натуральне, навіть придумали біохімічну завивку або просто биозавивку волосся. Ви напевно про неї чули. Та що не псує зачіску, перетворюючи прямі локони в пружні шовковисті колечка. Реклама звучить багатообіцяюче:

«В основі корисний завивающий компонент гідрохлорид цистеаміну. Не бійтеся його. Це аналог цистеїну – головною амінокислоти, з якої побудований кератин. Дозволяє завити великі локони, отримати шовковисту хвилю або дрібний завиток навіть на освітлених пасмах. Відновлює, надає силу, але будьте обережні. Проведення біозавивки будинку загрожує наслідками: пошкодження структури і невідповідність очікуваного результату»

Завити волосся чимось природним на довгий час? Чудеса на грані фантастики. Відчувається якийсь підступ. В салоні не зашкодить, а вдома покалічить? Дивно, дуже дивно.

«Біохімічна завивка не позбавлена недоліків. Один раз зроблена, вона, звичайно, локонам не зашкодить, але при частому виконанні викличе втрату вологи в ході процедури. У результаті з’явиться ламкість, загубиться природний колір»

Ніхто не ідеальний. Тим більше вигадана маркетологами хитра процедура з приставкою «БІО». Всього лише красива рекламний прийом. Не існує ніяких БИОсоставов, БИОбигудей і БИОкудрей. Великий БИОобман, для залучення довірливих красунь, які марили про кудряшах.

Відповідно до законодавства РФ носити три горді букви можуть тільки кисломолочні продукти, збагачені пре – та/або пробіотиками, тобто живими корисними культурами. Усе решта – фантазія виробників.

Назв багато, принцип єдиного

Завивка волосся на тривалий час: види і порівнянняКарвинги, буст-апи, голлівудські хвилі, японські завитки, амінокислотні і протеїнові технології – це все стара добра «хімія». Називайте як завгодно. Суть одна. Принцип дії будь завивки на тривалий час базується на окисно-відновної реакції. Курс загальної хімії, 8 клас середньої школи.

В основі волосся білок кератин, багатий амінокислотою цистеїном. Вона містить атоми сірки, які можуть з’єднуватися між собою і створювати особливі зв’язки, звані «дисульфідними містками». Вони пов’язують кератинові частинки, запобігаючи їх ковзання відносно один одного.

Зв’язок досить міцна, саме вона відповідає за механічну міцність. Але під дією різних зовнішніх сил дає слабину і розривається.

У класичній «холодної» хімічній завивці на волосся наносять відновник – тіогліколевую кислоту. Під її впливом дисульфідні зв’язки ламаються і молекули кератину вільно переміщаються. М’які і податливі локони легко приймають нову форму.

Перекис водню, вона ж окислювач, закриває «містки». Нові дисульфідні зв’язки зафіксовані, кератинові частинки зацементовані у формі кучериків.

Агент Реагент

Наука не стоїть на місці. Пройшли часи, коли робили завивку на короткі волосся а-ля «дрібний біс». За останні 30 років склади стали щадними. Впливають на структуру дбайливіше.

Передові компанії Південної Кореї і Японії створили digital perm – цифрову завивку. Прядки накручуються на гарячі стрижні, обробляються кислотним складом. Температура і тривалість нагрівання контролюється комп’ютером. Що сказати, привіт Чарльзу Несслеру! Не дарма страждала його бідна дружина. Винахід використовують досі.

Види завивки волосся на тривалий час

Ammonia Wave

лужна

 

Класика жанру. В основі тиогликолята амонію, рН від 8,0 до 9,5. Відмінно справляється з міцними, грубими локонами.

Low pH Wave

З низьким рівнем рН

Замість тиогликолята амонію використовують сульфати, сульфіти і бисульфиты. Дуже м’які по своєму впливу. Біда в тому, що вони дають дуже слабкий завиток. Підходять для тонкого і пошкодженого прядок

Acid Wave

кислотна

 

 

Активний компонент гліцерин монотиогликолят, рН від 6,5 до 7,2, вимагає додаткового обігріву.

Підходить для ніжних, тонких волосся.

Acid-Balanced Waves

кислотно-збалансована

 

Модифікація кислотної. Більшість використовуваних перукарями кислотних сполук з рН від 7,8 до 8,2, який, не зовсім «кислий».

 

Ammonia-Free Waves

безаміачна

Як і безаміачні фарби, містять аналог аміаку. В даному випадку це аминометилпропанол і моноетаноламін. Без аміаку не означає, що без пошкоджень.

Thio-Free Waves

«біохімічна»

 

Використовують замінники тиогликолята амонію – цистеамін (cysteamine) або меркаптамин (mercaptamine). Позиціонуються як абсолютно нешкідливі, але це невірно. У високих концентраціях шкідливі, як і лужні.

Не засмічуйте собі мозок 🙂

По суті вас не повинні хвилювати такі нюанси. Вам потрібно тільки визначитися з типом: на всю довжину або тільки біля коренів (boost-up). Завивка на середні волосся може дати в рівній мірі великий і дрібний завиток. Впливає розмір бигудюшек і концентрація розчину.

Протримається краса від трьох до шести місяців. Поступово завиток буде розпрямлятися, але первісний вигляд не придбає в будь-якому випадку. За підсумком доведеться вирішувати: відрощувати або відновлювати.

Розчин підбирається в залежності від типу і стану локонів. Лише б майстер не втюхивал про лікувальні протеїни шовку, зволожуючі ліпідні комплекси та іншу биомуру. Він повинен подивитися на вашу гриву, оцінити її стан і чесно сказати можна чи ні робити кучерики.

Неправильно зроблена «хімія» в кращому випадку «не візьметься». У гіршому – зруйнує дисульфідні містки, а на практиці «спалить» шевелюру. Пропаде еластичність і блиск. Волоски стануть крихкими і ламкими, почнуть обламуватися біля основи. Самий гірший варіант – постраждає шкіра голови і волосяні фолікули.

!!! Як би не називалася процедура, в основі залишиться окислювально-відновна реакція. Спочатку «мости» потрібно розвести, а потім звести. Зробити це без допомоги хімічних реагентів не вийде. Приставка «БІО» не врятує.

Епілог

Зважившись на «окудривание», зважте всі за і проти. Якщо думаєте, що придбавши пружні кільця, відпаде необхідність укладатися, доведеться розчаруватися. Встати вранці з ліжка і бігти на роботу без укладання не вийде. Кучері – особи примхливі і вимагають значно більше уваги. Доглядати за ними потрібно ретельніше, живити, зволожувати, пестити і леліяти. В іншому випадку кучері швидко втратять привабливість і перетворяться в стіг сіна.

Кращі кучері виходять на здорових нефарбованих локонах. Припустимо завивати фарбоване волосся. За однієї умови – вони повинні бути в хорошому стані. Залиште ілюзії, що пересушена обесцвеченная копиця перетвориться на «лікувальному биосоставе» у водоспад струмуючих колечок. Якщо тільки на перуці. Крім жартів, все запросто може відвалитися.

Склади доступні в продажу, але робити хімічну завивку в домашніх умовах – вибір ризикованою жінки. Якщо не лякає можливий результат операції – вперед! З девізом «Волосся не зуби. Відросте!» приступайте до експерименту.

Хімічна завивка волосся на тривалий час має право на життя! Шукайте майстра. Розвиток соціальних мереж Instagram, Vkontakte, Facebook дозволяє вивчити сотні робіт, щоб не потрапити в крісло до Едварда Руки-Ножиці. Тоді збудуться дівочі мрії. Прямі і гладкі пасма перетворяться в грайливі пружні завитки. Адже мрії повинні збуватися, на те вони і мрії! Всім безпечної краси!