Сухі і ламкі кінчики, помітно жирне коріння – головна відмітна особливість змішаного типу волосся.

Це відбувається від того, що захисна жирова плівка не розподіляється по локонам рівномірно, залишаючи кінчики без захисту. На коренях ж навпаки концентрується надлишок шкірного жиру, закупорюючи фолікули і пригнічуючи їх функції, провокуючи тим самим подальше зростання спочатку ослабленого волосся. Така дуальність вимагає специфічного і обережного підходу до догляду за волоссям, часом поєднуючи непоєднуване.

Найбільш важливо для здорового стану волосся – розібратися з режимом роботи сальних залоз. У цьому допоможе збалансоване харчування, в тому числі більш часте вживання свіжих фруктів і овочів, що містять корисні і потрібні організму вітаміни.

Не слід ігнорувати стресовий стан, сильно впливає на гормональний баланс. Частий і своєчасний відпочинок, дотримання режиму сну і неспання, медитативні практики – все це може надати позитивний вплив на стан волосся. Також необхідний захист від зовнішнього середовища, так що не варто забувати про головний убір у холодну погоду або при перебуванні на відкритому сонці.

Мити голову потрібно не частіше ніж раз в 3-4 дня, що б не провокувати сальні залози на ще більше посилення роботи для компенсації висушування. Слід дуже обережно підходити до вибору шампуню. Бажано чергувати різні види і використовувати лікувальні шампуні для жирного типу волосся (не регулярно, рідкісними курсами кілька тижнів). Хоч основна проблема в жирних коріння волосся, не варто забувати і про сухих кінчиках. Ними потрібно займатися окремо, використовуючи зволожуючі бальзами й обполіскуючи настоями трав. Важливо стежити, що б зволожуючі засоби не торкалися шкіри голови, а торкалися лише кінчики волосся.