Камін дарує тепло і затишок будинку. Справжній камін може дозволити собі лише власник дачі або будинку. Але для господаря квартири в цьому випадку є вихід. Камін з ламінату – прекрасне рішення для створення фальш-каміна в багатоквартирному будинку. Давши волю фантазії і виділивши для цього небагато часу, в кімнаті стане затишніше і тепліше, навіть якщо за вікном -30. Відчуття свята, що наближається не змусить себе чекати.

Як зробити камін з ламінату самостійно

Зміст статті

  • Як зробити камін з ламінату самостійно
  • Особливості конструкції та заміри
  • Камін з ламінату своїми руками: крок за кроком

Для самостійного створення необхідно придбати наступні матеріали:

  • аркуш паперу, олівець, лінійка і гумка для креслення невеликого ескізу. Особливих художніх навичок при цьому не потрібно. Цей креслення насамперед для себе;
  • ламінат як основний елемент майбутнього каміна. Знадобиться близько 10 штук в залежності від розмірів;
  • спеціальний скотч і клей;
  • пензель, фарби при необхідності і декоративні елементи для оформлення.

Особливості конструкції та заміри

Вид конструкції обираєте самі, спираючись на ваші уподобання і смаки. На камін з ламінату можна ставити якісь невеликі предмети, не переживаючи за його стійкість.

Підходити до вимірів потрібно серйозно. По-перше, розмір визначається висотою ламінату. Якщо ж вихідний матеріал довгий, то його завжди можна вкоротити.

Камін з ламінату своїми руками: крок за кроком

Створення конструкції починається з креслення. Намалюйте, яким ви уявляєте свій камін. Є у нього арка? Обов’язково вказати розміри, щоб не виникло ніяких підводних каменів. Також покажіть, як ви будете збирати конструкцію по частинах. Візуалізація в даному випадку є зручним способом для побудови.

Збираємо каркас з ламінату (можна замінити звичайними дерев’яними брусами) шириною близько 3-5 см. Для створення найпростішої конструкції створюємо з брусів ламінату об’ємну букву «П».

Важливо! Ламінат дуже крихкий і м’який матеріал, тому поводитися з ним треба дуже обережно, щоб його не пошкодити. Краще закупитися великою кількістю ламінату, щоб при виникненні помилки не довелося терміново бігти в магазин.

Для кріплення окремих частин необхідно використовувати спеціальний клей (підійде, наприклад, для дерева). Також можна використовувати будівельний скотч і «куточки». Але варто пам’ятати, що зі скотчем є ймовірність того, що конструкція буде виглядати акуратно. Тому краще для даної справи використовувати все-таки клей.

Для створення задньої стінки можна використовувати ДСП, дерев’яні квадратні дощечки, частина коробки і так далі. Все в рамках вашої фантазії. Зручніше використовувати, звичайно, якусь щільну поверхню.

Для створення височини зазвичай використовується ламінат, залишився від основного каркасу. Але можна використовувати і коробки, попередньо розфарбовані, наприклад, в кам’яну кладку.

Для обклеювання основної частини використовується самоклеюча стрічка. Також якщо ви володієте художніми здібностями, обов’язково прикладіть руку до декору. Можете розмалювати задню стінку язиками полум’я, намалювати красивий орнамент для створення більшої реалістичності.

Для прикраси можна використовувати різні прикрашають речі, які можна зробити самому, так і придбати в магазині. Це можуть бути невеликі квіточки, новорічні кулі, гірлянди, на камін можна повісити шкарпетки і чекати подарунків від Діда Мороза. Для створення більшого затишку можна запалити свічки і поставити їх на верхню панель.

Створення каміна своїми руками не вимагає яких-небудь особливих навичок. Від вас буде потрібно лише придбати потрібні матеріали, уявити собі майбутню конструкцію і витратити на це трохи часу.

Пам’ятаєте! Не беріться відразу за створення. Перед цим намалюйте креслення з усіма дрібними деталями, а найголовніше з розмірами. Кілька разів виміряйте місце, відведене для каміна, для більшої точності.

Виділивши близько двох-трьох годин на корисну справу, ваш будинок знайде небувалий затишок і теплоту.