У даній статті представлена інформація про один із способів реалізації підлогового покриття, яким є наливні підлоги 3D. Крім їх властивостей детально описується процес їх створення з приведенням рекомендацій і порад, корисних при їх створенні на об’єкті.

Зміст

 • Переваги і недоліки наливної підлоги 3D
 • Етапи створення і їх короткий опис
 • Підготовка основи, техніка та інструментарій
 • Базовий і середній шари
 • Підсумки
 • ? Переваги і недоліки наливної підлоги 3D

  Створення індивідуально оформленого простору – ціле мистецтво, тому для цих цілей застосовуються все більш нові матеріали і техніки, такі як наливна 3D підлога. Він має ряд відмінних якостей:

 • ідеально рівне покриття;
 • глянсовий блиск;
 • різноманітність кольорів;
 • легка очистка і прибирання;
 • тривалий термін експлуатації;
 • можливість створювати власний дизайн.
 • Але в той же час така підлога має ряд недоліків:

 • одна з найвищих цін на його виробництво і матеріали;
 • мінімальна кількість фахівців професійно працюють з такими покриттями;
 • залежність від цін на поліграфічні послуги;
 • складність роботи з вихідним матеріалом;
 • невисока швидкість створення;
 • низька опірність до підвищених силових навантажень.
 • Ще один мінус наливної підлоги 3D – він губиться в малогабаритних просторах і не створює бажаного ефекту, тому використовувати його має сенс тільки у великих за розміром кімнатах, де його можна розглядати з різних ракурсів.

  ? Етапи створення і їх короткий опис

  Наливна 3D підлога являє собою багатошарове полімерне підлогове покриття тривалого терміну експлуатації. Його базовий і основний шари являють собою 2-компонентні суміші кристаллизуемых рідких складів. Внутрішній декоративний шар покривається прозорим глянсовим, який покривається безбарвним закріплює лаком.

  Кожен шар повинен сохнути не менше доби, тому в процесі створення багато технологічних пауз і перерв. У підсумку від підготовки поверхні до заливки останнього шару може бути інтервал від 4 днів до цілого тижня, в залежності від швидкості застигання використовуваних компонентів і рекомендацій виробника.

  Деякі етапи передбачають застосування спеціальних інструментів, зокрема, валиків, змішувальних пристроїв, а також спецвзуття.

  ? Підготовка основи, техніка та інструментарій

  Перед виконанням робіт поверхня підлоги повинна бути оброблена відповідним чином. На підлогу повинна бути вже залита бетонна стяжка. Для цих цілей можна застосовувати бетонну суміш марки не нижче М300. Рівень вологості повинен бути оптимальним і в ідеалі він становить 2%. Допускається укладання на основу з вологістю до 5%. Тому після заливки підстави повинно пройти не менше 21 дня.

  Зверніть увагу!
  Надмірна вологість стане причиною розшарування і пошкодження покриття. Всі роботи виконуються в сухому чистому приміщенні, захищеному від попадання сміття. Бажано стіни і стеля у приміщенні покрити захисною плівкою, щоб уникнути забруднення.

  Після того, як бетонна стяжка застигне її шліфують, усуваючи всі нерівності і створюючи пористу структуру для більш легкого зволоження шару ґрунту. В якості нього застосовується бетоноконтакт або спеціалізований грунт. Але перед його нанесенням всю утворилася пил, сміття і дрібні камені потрібно видалити пилососом будівельного призначення.

  По закінченні грунтування витримують технологічну паузу в 1 добу і переходять до наступного етапу.

  ? Базовий і середній шари

  Наступним етапом є шпаклювання. Перед ним на стику стін і підлоги прокладається демпферна стрічка. Вона забезпечить герметичність і виключить протікання суміші. Двокомпонентний розчин готується із застосуванням будівельного міксера або електродрилі високої потужності з насадкою для змішування. Бажано встановлювати потужність 300 об/хв щоб забезпечити однорідність складу. Суміш виливається на підготовлену поверхню і розподіляється широким шпателем або правилом з подовженою ручкою, а потім велюровим валиком. Шар повинен становити близько 0,8 мм. Він повинен забезпечити зменшення перепадів і нівелювання дрібних дефектів. По завершенні витримують технологічну паузу в 1 добу і переходять до наступного етапу – заливці середнього полімерного шару.

  Він також двокомпонентний і готується з рідкого полімеру і затверджувача. При необхідності полімерна суміш може включати барвник, якщо не буде використовуватися декоративна плівка. Готується складу також з застосуванням електроінструменту. У процесі утворюються бульбашки повітря, які видаляються після нанесення на поверхню підлоги проходженням голчастим валиком. Щоб виключити появу слідів використовують спецвзуття – шиповані мокроступы. За висохлого шару заборонено ходити у взутті. Для його висихання потрібно не менше доби.
  Декоративне покриття, його варіанти і способи створення

  По суті, в якості декоративного шару може бути використаний будь-який варіант. Їм можуть служити мальовані зображення, гудзики, дрібні об’єкти, і навіть шліфовані камені в якості мозаїки, але найчастіше застосовуються полімерні плівки з термодруком. Їх необхідно замовляти в поліграфії так само як і натяжні стелі з принтами. Сам малюнок має відповідати смаковим уподобанням господаря.

  Рада!
  При замовленні плівки необхідно врахувати в розмірах припуски і після укладання видалити надлишки будівельним ножем.

  Готову плівку наносять на клейовий склад, рівномірно розподілений на середній шар, або переводять на кольорове покриття. Після ретельного вирівнювання і видалення повітря з-під плівки верхнім шаром наносять безбарвний полімер на основі епоксидної, який виконує роль лінзи і захищає зображення від стирання. Ходити по поверхні цього шару не можна, тому всі роботи мають виконувати акуратно ним в один етап, щоб зберегти цілісність і монолітність покриття. Важливо забезпечити ідеальну чистоту перед нанесенням лінзового шару. Т. к. залишки пилу або сміття залишаться всередині і будуть псувати зовнішній вигляд покриття. Через 72 години покриття отримає оптимальну твердість, і його можна буде відкрити захисним лаком стійкий до розтріскування.

  Остаточну твердість наливні підлоги 3D отримують протягом місяця, тому не рекомендується в цей період встановлювати важкі меблі.

  ? Підсумки

  Варто зазначити, що створення такого покриття забирає багато часу і сил, а також коштів на його реалізацію. Однак у підсумку при дотриманні технології можна отримати унікальний об’єкт, що привертає загальну увагу. Готове покриття екологічно нейтрально – не виділяє токсичних речовин і не вступає в хімічні реакції. Зробити всі роботи можна своїми руками, але це під силу тільки досвідченим будівельникам.

  На матеріалах не варто економити і купувати їх на будівельних ринках у неперевірених продавців, тому що від їх якості залежить як мінімум 50% результату роботи.

  Демонтаж покриття практично неможливий, тому укладання нового поля проводять зверху.