Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартонуПісля здійснення всіх технологічних операцій по установці гіпсокартонної стелі на кухні потрібно пофарбувати стелю з гіпсокартону в той чи інший колір. Для цього застосовуються акрилові або водоемульсійні фарби різного кольору і відтінку. Перед фарбуванням проводиться спеціальна підготовка стелі.

 

Як пофарбувати стелю з гіпсокартону? Багатьом здасться, що це навіть безглуздий питання, адже що може бути простіше фарбування ідеально рівній поверхні? Все вірно, роботи на пару годин, але тільки в тому випадку, якщо ви профі з багаторічним стажем. Але серед нас також сотні новачків, які поки ще навіть не розуміють, якою саме фарбою, необхідно завершувати обробку. Саме тому, сьогодні ми знову підемо по порядку, від початку і до кінця, адже не дарма ж ми так довго робили стеля з гіпсокартону, встановлювали декоративне підсвічування стелі і шпаклювали поверхню, щоб зараз все зіпсувати.

Чим пофарбувати

Як правило, стелі на кухні мають невелику площу, тому можна обійтися без дорогого фарбопульта, примітивним малярським інструментом.

Великі поверхні рівномірно і правильно покриваються поролоновим або текстильним малярським валиком, який можна легко міняти в міру забруднення і приходу в непридатність. Кути і місця зчленування деталей стелі фарбуються широкою кистю-маклавицей або малярськими кистями різних розмірів.

Невелику порцію фарби набирають в спеціальну малярну ванночку, за якою розкачують валик, домагаючись рівномірного профарбовування.

Сьогодні є достатньо варіантів, але вам необхідно буде вибрати тільки один:

 • Фарбування гіпсокартонної стелі алкидной емаллю;
 • Фарбування стелі з гіпсокартону водоемульсійною фарбою;
 • Фарбування стелі з ГКЛ дисперсійні фарби.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Але, в цей же час, слід звернути увагу і на те, що деякі склади не підходять для фарбування подібної поверхні. Наприклад, це олійні фарбувальні речовини.

Мабуть, ми виберемо найбільш популярний варіант і запропонуємо вам розглянути процес, де для фарбування стелі з гіпсу використовується саме водоемульсійна фарба. З чого ж почати і як саме повинен проходити процес?

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Оздоблення під фарбування

Фарбування завжди передує ряд підготовчих операцій. Після того, як будуть прикручені всі аркуші, необхідно ретельно зашпаклювати стики листів і місця вкручування головок шурупів. Як тільки висохне шпаклівка, необхідно кілька разів покрити гіпсокартон праймером, дочекавшись його висихання. Фарба кладеться на шар праймера.

Також рекомендуємо прочитати:Технологія малярних робіт по гіпсокартону
Грунтовка для гіпсокартону під плитку
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Фарбування стелі з гіпсокартону вимагатиме виведення ідеально рівній поверхні. Для цього ми використовуємо процеси, вже давно нам знайомі – грунтовку, шпаклівку, проміжні роботи, затірку і так далі.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Безпосередньо перед фарбуванням, нам знову необхідно покласти на поверхню шар грунту, який забезпечить якісне прилягання фарби.

Ґрунтовка накладається після повного висихання стелі, а точніше, шпаклівки, якої він був оброблений.

Ґрунтовка вкрай необхідна, адже всім нам відомі властивості ГКЛ вбирати вологу, а значить, якщо просто прошпаклювати поверхню без ґрунту і відразу зробити фарбування, в деяких місцях з часом обов’язково з’являться не тільки тріщини, але і плями. Повторне фарбування також не дасть необхідного результату, а тому, процес ґрунтовки стелі просто обов’язковий.

Інструменти і матеріали

Підготувавши поверхню і вивчивши технологію роботи, вам потрібно закупити матеріали та інструменти, за допомогою яких і буде відбуватися декоративна обробка гіпсокартонної стелі. У даному списку рідко змінюється, а тому стандартний набір вже перед вами: водоемульсійна фарба, спеціальна ванночка, міксер для перемішування (дриль і насадка), драбина або невеликі ліси, фарбопульт чи валик, кисті (різні), лоток, рукавички та окуляри для власного захисту.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

У який колір пофарбувати

Найпростіший і завжди виграшний варіант – білий колір, що відображає досить багато світла на кухні і створює рівномірне матове освітлення. Однак, якщо вам властивий уяву, то можна поекспериментувати з квітами.

У кожної людини той чи інший колір або відтінок викликає якісь індивідуальні почуття або переживання. Звичайно намагаються уникати яскравих, агресивних тонів, віддаючи перевагу спокійні тьмяні охристі, рожеві або салатові відтінки, заспокійливі людини і дозволяють розслабитися.

Нюанси

Як і в будь-якій роботі, наш процес має деякі нюанси, не знаючи яких, можна не просто пофарбувати поверхню неправильно, але й отримати досить вагомий збиток.

Щоб не заробити збитків і не починати все наново, необхідно лише дотримуватися кількох основних правил:

 • Почавши процес фарбування, не можна зупинятися на половині шляху – фарбування повинно відбуватися до самого кінця, створюючи цілісний малюнок;
 • Використовувати для фарбування слід один інструмент, який можна перевертати або змінювати під час роботи. Якщо вибрали певний валик, саме з його допомогою і доведеться завершити роботу. Тому до вибору інструменту необхідно серйозно поставитися з самого початку;
 • Повертатися до вже готового, забарвленому ділянці – не можна, так як це змаже картину загальної площини.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Фарба на водній основі

Сучасні фарби для стелі на кухні можуть бути як водної, так і на органічній основі. Переважна більшість людей користуються акрилової або водоемульсійною фарбою, так як кольорові фарби на основі органічних розчинників досить токсичні для людини, і працювати з ними потрібно у фільтруючому протигазі.

Фарби на водній основі містять частинки полімеру, які утворюють плівку при висиханні на поверхні. Вони висихають довше, ніж, наприклад, нітроемалі, але абсолютно не має запаху і не токсичні. Підготовка фарби – це її розведення водою до потрібної консистенції і добавка колера, щоб отримати відтінок потрібної насиченості.

Фарбування водоемульсійною фарбою

Найкраща фарба утворює стійке і міцне покриття, яке легко оновлювати, профарбовуючи стелю заново, як правило, в білий колір. Перед фарбуванням потрібно вибрати потрібну вам ступінь глянцю поверхні. Блискуча / глянсова поверхня повинна бути тільки в ідеально обробленого стелі, бо всі дефекти будуть на ній видно.

Фарбування кімнатних стель з гіпсокартону досить проста. Необхідно мати терпіння і старанність до роботи, так як фарба капає з валика, і її потрібно моментально змивати вологою ганчіркою.

Стеля на кухні фарбується валиком у кілька шарів. Перший шар повинен лягати паралельно площині вікон. Не слід переривати роботу, поки не закінчите повністю один шар.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Фарбування в один шар

Приготуйте все, що вам необхідно для початку і завершення процесу, розкладіть поруч інструмент і приготуйте фарбу відповідно з інструкцією.

Далі, вам необхідно встановити сходи, стіл або лісу і почати роботу з кутів стелі. Спочатку невеликий пензликом, а потім і валиком, фарбуєте кути стелі. Робити це слід з постійною швидкістю, але дуже акуратно і рівномірно. Цей процес необхідний нам для того, щоб створити просторовий запас, який допоможе в подальшій роботі не контактувати зі стіною і не сенсу вимазувати її фарбою для стелі.

Коли все готово, переходимо до основного процесу. Наливаємо фарбу в лоток і повністю занурюємо валик, обраний для роботи в фарбу. Не одну сторону, не 2/3 валика, а саме весь, щоб ворс рівномірно набрав фарби. Зробити це просто, наприклад, прокотивши валик по шару фарби в лотку. Розкочування валика з фарбою необхідна вам буде ще дуже багато разів, а тому, звикайте до правильності процесу.

Далі тільки рівномірне фарбування, яку слід виконувати м’якими рухами, добре розтираючи фарбу по стелі.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Фарбування в два шари

Тут немає ніяких особливих складнощів, тільки одне обов’язкове правило – кожен наступний шар фарбування повинен бути строго перпендикулярний попередньому, і наноситися тільки після його повного висихання.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Фарбування акриловою фарбою

Акрилова фарба дає міцне глянсове покриття, яке ефектно відображає кімнату, даючи відчуття додаткового обсягу. Крім того, акрилове покриття можна легко відмити від забруднень.

Правильно пофарбувати стелю можна фарбопультом або валиком. Всякий раз, вмочуючи валик в ванночку, потрібно буде покатати його по ребристій поверхні для рівномірного розподілу фарби.

Поради фахівців

Перед тим як приступити, прислухайтеся ще до кількох порад:

 • Не варто відразу хапатися за валик, адже якщо є можливість працювати пульверизатором, то дотримуючись технологію процесу, ви зможете виконати фарбування гіпсокартонної стелі водоемульсійною фарбою набагато швидше;
 • Не можна прискорювати висихання фарби, так як це зіпсує якість роботи. Професіонали роблять навіть навпаки – герметично закривають приміщення від протягів, вимикають вентиляцію, опалення;
 • Якщо ви використовуєте валик, постарайтеся вибрати валик з коротким велюровим ворсом;
 • Щоб уникнути явних стиків, фарбування проводиться смугами в 0,6-1 м, кожну наступну смугу можна накладати на попередню приблизно на 10 см;
 • Якщо ви фарбуєте стеля в два шари, обов’язково дочекайтеся повного висихання першого і протріть чистою вологою ганчіркою;
 • Другий шар лягає в розбіг, щоб шви не співпадали. Бажано накладати фарбу перпендикулярно, а починати – з іншого боку стелі;
 • Можливі катишки, волоски, смітинки необхідно прибирати моментально;
 • Перед проведенням основної фарбування, кути приміщення фарбуються пензлем, люстра і предмети декору або виведення комунікацій – забарвлюються навколо. Обов’язково робити це уривчастими рухами, інакше залишаться сліди.

Акрилова глянцева фарба для стелі з гіпсокартону

Найголовніше – дотримання правил і технології, далі вам навіть сподобається.

Акрилова або водоемульсійна фарба для стелі з гіпсокартону допоможе додати стелі закінчений вигляд. Акрилова глянцева поверхня блищить, відображаючи предмети інтер’єру, а водоемульсійна утворює гладку матову поверхню, розсіюючи денне світло. Підготовка стелі, тобто, обробка швів і всій поверхні гіпсокартону шпаклівкою і праймером обов’язкове. Розводити і застосовувати фарбу потрібно в точності по інструкції, даної на банку.

Фарбування стелі з гіпсокартону (відео)