Стіна є основою житла: саме завдяки стін, будинок ділиться на величезну кількість різних кімнат і зон. Щоб кімнати розрізнялися по дизайну, атмосфері і настрою, слід провести їх обробку. Даний процес має низку вимог до поверхні: один із самих головних нюансів – це рівність стіни і відсутність тріщин і вм’ятин. Вирішити проблему нерівності стіни можна за допомогою шпаклівки.

Існують різні види шпаклівок: один з найпоширеніших видів даної суміші – акрилова шпаклівка для внутрішніх робіт.

Переваги даного виду оздоблення стін

Акрилова шпаклівка є одним з найбільш якісних видів шпаклювальних сумішей.

Він володіє деякими перевагами:

 • Акрилова шпаклівка не вимагає розведення водою.
 • Її можна зберігати досить довго, якщо її утримувати в закритому стані.
 • Після висихання, не утворює тріщин або інших нерівностей.
 • Можна досить легко контролювати товщину шару, який буде наноситися.
 • З самої сумішшю дуже легко працювати: нанесення не вимагає спеціальних знань або навичок.
 • Її можна використовувати як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.
 • Що таке акрилова шпаклівка (відео)

  Основна інформація

  Незважаючи на те, що дану суміш можна застосовувати до будь-яких поверхонь, вона особливо ефективна під час робіт по дереву. Для більшості людей не секрет, що багато видів шпаклівки не здатні якісно виконувати свої функції під час оздоблювальних робіт по дереву: дерево – дуже «складний матеріал в плані обробки і його дизайну. Для даної поверхні, ідеальним варіантом буде як раз акрилова шпаклівка.

  Також рекомендуємо прочитати:Яка шпаклівка краще: гіпсова або полімерна
  Види шпаклівки фірма Кнауф
  Силіконова шпаклівка
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

  Фахівці не рекомендують використовувати дану шпаклівку взимку: при низьких температурах результат не буде якісним.

  Середній час висихання суміші – від 15 до 24 годин: точний час залежить від багатьох нюансів і географічних особливостей.

  Технічні характеристики і кращі виробники

  Шпаклівка наноситься в кілька шарів: важливою частиною цього процесу є нанесення фінішної шпаклівки. Фінішна шпаклівка робить стіну ідеально рівною: якщо під час першого, стартового шару, стіна все ще буде мати деякі недоліки, то фінішна шпаклівка призводить стіну в ідеальний стан. Вона наноситься дуже тонким шаром: приблизна товщина всіх, разом узятих, шарів шпаклівки становить приблизно 10 мм.

  Можна використовувати шпаклівку у якості основної обробки стін: зробити це можна за допомогою валика або щітки.

  Акрилова шпаклівка добре пропускає пар і відмінно переносить механічні пошкодження: саме тому дозволено застосовувати її під час виконання зовнішніх робіт.

  Рецепт приготування шпаклівки по дереву нескладний: досить суху суміш висипати в необхідну ємність, і після цього слід розбавити все це водою кімнатної температури. Необхідні пропорції необхідно уточнити в інструкції до вашої сухої суміші: крім того, там можна дізнатися про склад купленої шпаклівки та іншу важливу інформацію.

  На даний момент існує чимало відомих виробників шпаклівки. Знаком якості є суміші, вироблені в Німеччині.

  Найвідоміші виробники акрилової шпаклівки для внутрішніх робіт:

  • Pufas.
  • Knauf.
  • Klingspor.

  На відміну від вітчизняних виробників, їхні німецькі аналоги виробляють самі якісні суміші для не тільки для шпаклівки, але і для інших ремонтних робіт.

  Застосування водно-дисперсійної шпаклівки по дереву для внутрішніх робіт

  Водно-дисперсійна шпаклівка отримала свою популярність завдяки своїй якості і невисокій ціні. Дану суміш можна сміливо назвати найбільш екологічною, оскільки ні одне речовин у її складі не здатне погано впливати на навколишнє середовище.

  Одне з найважливіших і зручних властивостей водно-дисперсійної шпаклівки – можливість використовувати суміш у первісному вигляді, без приготування: це помітно спрощує процес ремонту та економить час.

  Акрилову шпаклівку по дереву слід застосовувати в місцях з підвищеною вологістю: приміром, ванна або кухня.

  Якщо у вашій кімнаті потрібно обробити різні поверхні, то кращим рішенням буде водно-дисперсійна шпаклівка, оскільки вона є універсальною сумішшю для будь-яких поверхонь: будь то дерево, бетон або інша поверхня.

  Яка шпаклівка краще

  Вибір потрібної шпаклівки є одним з факторів успішного ремонту: якщо вибрати правильну суміш, то результат буде як можна більш якісним. Якщо дивитися об’єктивно, то і латексна акрилова шпаклівки схожі між собою: найголовніше відмінність – ціна. У більшості магазинів латексна шпаклівка недешева: порівняно з акрилової, вона взагалі може здатися занадто дорогою. Так що ж вибрати?

  Все повинно залежати від поверхні. Якщо ви плануєте наносити шпаклювальну суміш на дерево, то тут лідером є акрилова шпаклівка: на інші поверхні краще лягає латексний варіант шпаклівки.

  Краще всього купувати будівельні матеріали у фірмових магазинах: якщо ж у вас виникли сумніви щодо якості товару, то у продавця потрібно обов’язково попросити сертифікат ГОСТ – він є гарантом якості.

  Якщо у вас є зайві фінанси, і ви плануєте обробити не дерев’яну стіну, то кращим рішенням буде латексна шпаклівка.

  Недоліки і переваги перед гіпсової

  Гіпсова шпаклівка є самим популярним і економічним варіантом у людей, які бажають заощадити: це дуже груба помилка. За таку «економію» можна просто переплатити набагато більше зекономленої суми.

  Якщо порівнювати акрилову і гіпсову шпаклівку, то можна відзначити такі відмінності:

 • Ціна. Питання, яке хвилює багатьох – вартість шпаклівки. Як було раніше сказано, акрилова шпаклівка не дуже дорога, але вона має більш дешеву, гіпсову альтернативу.
 • Якість. На даному етапі відмінності величезні: гіпсова шпаклівка сприйнятлива до вологи і деяким іншим зовнішнім факторам. Саме тому її не можна використовувати в зовнішній обробці будівель або в кімнатах з підвищеним рівнем вологи.
 • Процес приготування сумішей теж дуже різниться: акрилова шпаклівка продається в готовому вигляді, а її більш дешеву альтернативу потрібно обов’язково приготувати і розвести своїми руками.
 • У різних людей різне фінансове становище: саме тому не варто засуджувати тих, хто вибирає більш дешевий варіант. Якщо виконати роботу якісно, то результат буде вартим незалежно від типу суміші і її вартості. Крім того, ціна не завжди виправдана: іноді доводиться платити за бренд і за ім’я виробника.

  Як наносити акрилову шпаклівку на стіну (відео)

  Якщо ви бажаєте отримати хороший результат, то варто купувати якомога більш якісні матеріали: все-таки, ремонт робиться, як мінімум, на кілька років вперед.