Армована металева сітка для штукатурки стін

Армована металева сітка для штукатурки стінАрмування штукатурки – це необов’язковий, але необхідний етап штукатурки, який наказаний евронормами в складних випадках. А ось чому це треба робити, не всі знають. Чомусь єдиною причиною армування штукатурки стін вважається підвищення адгезії (зчеплення матеріалу з поверхнею). І ще одна часта причина – усунення можливих тріщин. Але насправді це не так. За адгезію «відповідає» грунтовка, а армування не дозволить уникнути появи тріщин, але зате зменшить їх видимість.

Якою повинна бути сітка

Сітка створює необхідний каркас, який однозначно підвищить міцність нанесеного шару. При цьому до вибору сітки пред’являються певні вимоги. Наприклад, вона повинна бути стійкою до лужного впливу. Тому сітку просочують спеціальними складами, якщо такої обробки немає, ви побачите тріщини на поверхні.

Армована металева сітка для штукатурки стін

Крім просочення, металева сітка повинна бути:

 • Еластичною і міцною;
 • Щільність її в межах 150-170 г/кв. м;
 • Все це дозволить сітці витримувати вітрові навантаження і механічні, які, в принципі, відчуває будівлю.

Багато фахівців радять використовувати сітку тієї ж марки, що і штукатурка.

Декоративна штукатурка під метал: це пов’язано з сіткою

Дуже часто люди, необізнані в ремонті, яким просто поки не доводилося стикатися з цим, відносять декоративну штукатурку під метал саме з процесом армування штукатурки. Але це різні речі!

Армована металева сітка для штукатурки стін

Також рекомендуємо прочитати:Як клеїти бандажну сітку (відео)
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику
Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

Декоративна штукатурка під метал – це спосіб обробки стін, коли на поверхню наноситься шар декоративної штукатурки, що імітує метал.

Як бачите, ці два моменти, як то кажуть «з різною опери». Але є й інші поняття, які теж приписують до процесу армування тільки з-за слова «метал» і «металевий».

Пов’язаний металевий куточок з армуванням

Куточок штукатурний потрібен, щоб стик площин стін при їх вирівнюванні оформлявся правильно. Моделі куточків можуть бути металеві та пластикові.

Армована металева сітка для штукатурки стін

Металеві куточки можуть бути виготовлені з:

 • Алюмінію. Такий виріб вважають більш довговічним, так як воно має меншу схильність до корозії, так і за вагою легше. Але ось механічні характеристики такої накладки гірше, адже алюміній – м’який метал.
 • Оцинкованої сталі. Ці вироби, звичайно, міцніше, але вони і важче. Правда, ризик, що цей куточок почне іржавіти, і в тих саме місцях, де штукатурний шар стоншується. У цих місцях метал піддається прямому дії вологи.

З накладкою (кутиком) під час монтажу потрібно дуже акуратно звертатися. При закріпленні на поверхні постарайтеся не пошкодити оцинковку. Обрізку робіть ножицями по металу.

Як правильно клеїти штукатурну сітку на стіни (відео)

Пристрій підстави з металевої сітки

Металеву армуючу сітку використовують для штукатурки стін, якщо товщина шару суміші досягає 3 див.

Армована металева сітка для штукатурки стін

Як монтувати сітку:

 • Розкачайте рулон і відріжте полотно потрібної висоти.
 • Расправленную сітку фіксувати потрібно цвяхами, можна і шурупами, на вже заґрунтованій стіні. Полотна, що стоять поруч, потрібно класти внахлест на 10 див.
 • Після цього можна замішувати розчин і приступати накладання шарів.

Не потрібно армувати всю стіну, це марна праця. Досить діяти фрагментарно – там, де перетинаються різні поверхні. Але, наприклад, якщо ви наносити штукатурку на стелю, або штукатурні роботи проводяться в новому будинку, сітку укладають на всю поверхню.

Технологія нанесення

Після того, як замішаний розчин, можна класти штукатурку. Перший шар грунтовки наносять лопаткою або кельмою, а потім він розрівнюється правилом. Наступний шар вже повинен бути тонше, він акуратно розмазується кельмою або великим шпателем.

Армована металева сітка для штукатурки стін

Якщо все одно ви бачите фрагменти сітки, проглядывающей назовні, буде потрібно ще один шар штукатурки. Якщо виникає необхідність, скористайтесь фінішної шпаклівкою, вона згладжує дрібні нерівності.

Є у металевої сітки і так звані конкуренти – це пластик, скловолокно ткана.

Вибір сітки

До кожного виду робіт потрібно вибирати сітку, можна, наприклад, сказати, що підійде пластикова у всіх випадках, або ткана.

Армована металева сітка для штукатурки стін

Залежить вибір сітки від:

 • Обраної суміші для штукатурки;
 • Товщини штукатурного шару;
 • Матеріал стін – газобетон, цегла, дерево, бетон і т. д.;

Металеві сітки добре використовувати не тільки в разі нанесення товстого штукатурного шару, але і тоді, коли ви вибрали глинистий розчин, або штукатурите дуже нерівні поверхні.

Як вибрати армуючу сітку під штукатурку (відео)

Армування стіни – процес, який займає час, і вимагає придбання тієї ж сітки, але це гарант майбутньої міцності конструкції. Якщо його пропустити, вся виконана робота може бути марною, прояв дефектів не змусить себе чекати.