Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідністьРозчин, як би добре він не був приготований, не завжди може лягти так, як потрібно. Причини тому можуть бути різні – від неправильного температурного режиму в кімнаті, до порушення рівня вологості. Всі ці фактори впливають і на обробку стін.

Потрібна сітка при штукатурці стін

Сітка потрібна, якщо є якісь вагомі до того приписи. Така технологія застосовується при обробці нерівних поверхонь. Якщо ви займаєтеся обробкою в будинку, який тільки побудований, армована сітка однозначно потрібна – адже будинок буде ще давати усадку.

Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

Найчастіші запитання щодо сітки:

 • Потрібна сітка для штукатурки по цеглі? Металева армуюча сітка в цьому випадку використовується обов’язково! Особливо, якщо мова йде про з’єднання дерев’яній і кам’яній поверхонь.
 • Допустима штукатурка цоколя по сітці? Однозначно – так. На конструкцію потрібно набити сітку з допомогою широкошляпых дюбелів, на квадратний метр використовується близько 20 кріплень. Розмітка площині робиться нитками і схилами. Саме армування робить міцне довговічне покриття, щоб така фасадна обробка стін не дала згодом тріщин і отпаданий.
 • Сітка для штукатурки стін гіпсокартоном, потрібна? Так, на листи гіпсокартону така сітка потрібна, щоб гарненько обробити стики, інакше в майбутньому не виключені тріщини. Після чого виробляють штукатурку по сітці.
 • У чому технологія штукатурки по сітці з пристроєм каркаса? Каркас потрібен, якщо поверхня, фасадна або внутрішня, має серйозні нерівності. На дерев’яні стіни прибивають рейки, до яких сітка кріпиться цвяхами. На цеглу або бетон кріпляться сталеві штирі, а до них дротом йде кріплення сітки. Якщо конструкція велика, для каркаса можна використовувати таври, швелери, балки.
 • Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

  Крім усього іншого, важливо вибрати сітку потрібного виду. Це залежить і від того, фасадна обробка стін вас цікавить, або сітка буде використовуватися для зовнішніх робіт.

  Види

  Сучасні виробники, можна сказати, балують покупця вибором. Якість, ціна, матеріал – все можна підібрати по своїм цілям і можливостям.

  Також рекомендуємо прочитати:Як кріпити гіпсокартон до стіни з газобетону
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику
  Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

  Види сітки для армування:

  • Металева (оцинкована) сітка або рабиця. Зазвичай така конструкція оцинковується, щоб уникнути корозії. Має хороші характеристики: довговічність, міцність, при нанесенні потрібна товстих шарів штукатурки. Підходить, наприклад, для гіпсової штукатурки.
  • Сітка з поліпропілену. Це більш легкий вид сітки з маленькими отворами. Тим не менше, і фасадна обробка стін використовує таку сітку, і будівельна робота всередині приміщення теж можлива з таким видом сітки. Іноді поліпропіленова сітка під штукатурку випускається з посиленими вузлами.
  • Скловолоконна сітка. Якщо ведеться фасадна обробка стін, часто використовується саме така сітка для штукатурки. Вона може переносити дуже великі навантаження.
  • Сітка з ПВХ. Інакше говорять «пластикова», особливість її в тому, що хімічно вона дуже стійка.

  Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

  Якщо вибрати сітку для стін не так і складно, в чому полягає сама технологія штукатурки по сітці?

  Як вибрати армуючої сітки для штукатурки стін (відео)

  Штукатурка по сітці: технологія і особливості

  Як закріпити сітку, в чому полягає монтажна частина роботи, потрібно куточок? На ці запитання відповість наступний покрокова інструкція.

  Штукатурка по сітці:

 • Розкачайте рулон. Виміряйте повну висоту стін, наріжте потрібно кількість полотнищ сітки.
 • Сітку розправте і зафіксуйте шурупами, сусідні полотна повинні лежати внахлест на 10 див.
 • Час замішати штукатурну суміш. Додайте на цьому етапі в розчин антисептик, щоб перешкоджати появі цвілі.
 • Перший шар грунтовки, накидається лопаткою або кельмою. Після цього він розрівнюється правилом. Після того, як просохне суміш можна наносити другий шар, що вирівнює. Він тоненький, тому наносити його можна кельмою.
 • Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

  Якщо так вийшло, що штукатурка не лягла рівно, після того, як він повністю висохне, скористайтесь фінішною шпаклівкою. Після того як шпаклівка затвердіє, дрібною шкуркою поправте нерівні місця.

  Потрібна сітка при штукатурці газобетону

  Так, сітка однозначно знадобиться. Спочатку йдуть грунтувальні роботи, після чого здійснюється монтаж армуючої сітки.

  Вона закріплюється на стіни саморізами. Яку краще взяти сітку? Мабуть, скловолоконну. Бо вона має стійкість до дії лугів. Так як в основному декоративні штукатурки відрізняються лужної межкомпонентной реакцією, нестійка до них сітка без залишку розчиниться. А якщо взяти сітку-рабицю, з неї забереться захисне покриття, і вона просто заіржавіє.

  Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

  Між сіткою і стіною в процесі монтажу залиште невеликий проміжок.

  Товщина штукатурки по сітці СНиП

  СНиП – це будівельні норми і правила, головний орієнтир у роботі.

  Залежить товщина штукатурки від складу розчину. Якщо говорити про фасадних роботах, там використовуються, в основному, цементно-піщані суміші. У них висока щільність, вони не бояться вологи, зовнішніх впливів. За нормативами шар такої суміші дорівнює 10 мм. Більше 20 мм за один раз наносити не можна.

  Армуюча сітка для штукатурки стін: допоміжна необхідність

  Товщина штукатурки для інших видів розчину:

  • Гіпсово-піщана суміш – 10-25 мм, 35 мм дозволяється наносити при армуванні;
  • Глиняно-піщана суміш – 10-30 мм, а якщо додається цемент – 15-30 мм;
  • Гіпсовий розчин – не більше 15 мм, якщо мова йде про одношаровому вирівнювання, більш товстий шар наносять в два етапи.

  Як бачите, у більшості робіт армуюча сітка для штукатурки використовується. І навіть якщо поверхні рівні, то стики і шви все одно проклеюються стрічкою.

  Як кріпити сітку для штукатурки (відео)