Зміст

 • Різновиди підйомних воріт
 • Установка конструкції своїми руками
 • Є необхідність монтажу автоматики?
 • Принцип складання
 • Рекомендації від професіоналів

На сьогоднішній день орні конструкція для воріт не користується такою популярністю, як раніше. Під час відкриття стулок потрібно багато місця, а за матеріалом, з якого виготовлена конструкція (метал), необхідно ретельно доглядати.

Петлі потрібно змащувати маслом, а взимку вони можуть викликати чимало проблем, особливо коли на вулиці сильний мороз.

Автоматичні підйомні ворота

Інакше обстоїть ситуація з підйомними воротами. Це секційні або цільні панелі, які виготовляються з пластика або спеціального металу з покриттям. Зазвичай вони продаються вже утепленими. Під час відкривання панелі піднімаються під стелю, при цьому багато функціонального простору не займають.

Різновиди підйомних воріт

Всі підйомні гаражні ворота умовно діляться на кілька типів. Головне якість полягає в тому, що зробити конструкцію своїми руками і здійснити монтаж не складе праці. При цьому немає необхідності в проведенні важких підготовчих робіт.

Відомо три типи воріт: секційні, рольворота і підйомно-поворотні конструкції.

Секційні автоматичні ворота гаража з цього списку найбільш популярні. Вони створюються з окремих панелей пластику або металу. Кожна частина будівельного матеріалу має висоту від сорока до шістдесяти сантиметрів. Між собою елементи скріплюються за допомогою рухомих сполук.

Конструкція рольворот схожа на попередній варіант. Єдина відмінність: з-за великої кількості сегментів у гаражі не забезпечується ідеальна теплоізоляція і герметичність. Підйомно-поворотні ворота складаються з однієї цілісної панелі, яка під час відкриття піднімається до стелі і повертається.

Установка конструкції своїми руками

Перш ніж починати встановлювати автоматичні ворота для гаража своїми руками, необхідно підготувати поверхню. На дверному прорізі потрібно очистити всю облицювання, при цьому закрити сліди від старих кріплень. При необхідності область зміцнюється каркасом з металу.

Збоку потрібно залишити трохи вільного простору. До стелі залишайте 30 сантиметрів, а з боків — 45. Після цього підготуйте всі необхідні матеріали та інструменти:

 • дриль;
 • шуруповерт;
 • рулетку;
 • рівень;
 • побідитові свердла;
 • кріпильні деталі.

В якості матеріалу для майбутніх стулок можна використовувати готові елементи, куплені в магазині.

Слід мати уявлення про те, як виглядають підйомні гаражні ворота, які робляться своїми руками.

Панель конструкції складається з двох листів оцинкованої сталі, має висоту від сорока до шістдесяти сантиметрів. Простір між листами заповнюється щільним утеплювачем, для чого береться поліуретанова піна або поліестер. Покриття поверхні панелей здійснюється декоративною плівкою ПВХ.

Під час складання між елементами встановлюється еластичний ущільнювач, щоб отримати гарне прилягання і не спровокувати зіткнення, що веде до утворення містків холоду.

Розмір щілин стандартно становить від двох до чотирьох міліметрів. Панель внизу по краю повністю покривається ущільнювачем, який не дасть їй замерзнути в холодну пору року.

Конструкція передбачає наявність хвіртки, але так вартість підйомних автоматичних воріт гаража буде трохи вище. Хвіртки можуть бути двох типів: стандартні або з високим порогом. Важливо створити захисний механізм своїми руками, який не дозволить підніматися конструкції під час відкриття дверей.

Конструкція сендвіч-панелі

Для сендвіч-панелей вибирайте такі параметри:

 • якщо опалювальний гараж — 35-45 міліметрів;
 • якщо неопалювальний, так званий холодний варіант — 20 міліметрів.

Піднімаються автоматичні гаражні ворота з допомогою обладнаної торсіонної системи, зібрати яку необхідно з валу, тросів і барабана. Рівновага конструкції надає пружинний механізм. З обох сторін на стулки встановлюються напрямні рейки, куди при експлуатації будуть поміщатися підшипники.

Таким чином, автоматичні ворота для гаража будуть легко ковзати в потрібному напрямку. Під час руху панелі будуть переломлюватися і розгортатися в горизонтальному напрямку щодо стелі.

Є необхідність монтажу автоматики?

На полотно встановлюються спеціальні врівноважують пружини, які дозволяють відшкодувати навантаження від дверей. Найчастіше встановлюється циліндровий вал, що має висувний ригель. Щоб захистити стулки від можливого обриву, монтуються храпові муфти, які блокують різкі рухи воріт вниз.

Готова стулка важить близько 300 кг, тому якщо блокування буде відсутній, то наслідки можуть бути згубними.

Підйомні автоматичні ворота гаража можна своїми руками оснастити електроприводом. З його допомогою вони відкриваються, при цьому ви можете знаходитися в автомобілі.

Дистанційне управління воріт

Якщо у вас стандартний отвір розміром в два з половиною метри, то можна віддати перевагу лінійної моделі, що має потужність всього в 0,2-0,5 кВт. Автоматичні ворота будуть закриватися з допомогою трансмісійного механізму, який надійно блокує полотно внизу.

Принцип складання

Збираючи автоматичні ворота для гаража своїми руками, необхідно дотримуватися деяких правил.

Спочатку збирається стулка воріт і всі панелі. На наступному етапі готується поверхню дверного отвору, в якому монтується і кріпиться посилена рама. Її положення необхідно відкоригувати, адже відхилення неприпустимі. Кріплення рами здійснюється по всьому периметру за допомогою анкерів.

Вертикальні напрямні воріт гаража просверліваются в місцях вертикальних з’єднань. Простір між стінкою і профілями рами необхідно заповнити монтажною або полімерної піною, також береться силіконовий герметик. На стелю встановлюються горизонтальні напрямні.

Далі необхідно зібрати стулку і поставити її в раму, при цьому об’єкти з’єднуються шарнірами. Щоб ворота гаража не падали, проводиться регулювання пружин і монтується вся фурнітура, електропривод і протизламна система.

Рекомендації від професіоналів

Щоб установка своїми руками автоматичних підйомних воріт пройшла правильно, необхідно дотримати кілька порад від професіоналів.

Вертикаль повинна бути виставлена точно, щоб кожна деталь щільно і герметично прилягала до іншої. Намагайтеся уникнути перекосів та розрахунків «на око».

Всі несучі елементи монтуються поступово. Виконуйте інструкції, щоб не зіткнутися з проблемами.

Під час установки пружин кожен підьомний трос повинен бути в натягнутому стані. Останнім починається монтаж обмежувача ходу.

Коли конструкція буде встановлена, перевірте, щоб відкриття воріт було вільним, а стулка не ходить криво і з перешкодами.

.