Зміст

 • Створення схеми воріт
 • Вибір електроприводу
 • Монтаж воріт
 • Автоматичні розсувні ворота

Розпашні ворота

Величезне прагнення людини поліпшити свій побут і зробити експлуатацію будь-якої конструкції більш практичною, призводить до їх автоматизированию. Це також стосується і воріт, тому як їх автоматизація збільшує зручності в експлуатації. Адже що може бути комфортніше, ніж при натисканні всього однієї кнопки, автоматичні ворота відкриються і пропустять вас на територію заміського будинку або дачі.

Найбільш популярним варіантом є розпашні, тому зробити автоматичні розстібні ворота своїми руками досить просто.

Причому дана конструкція не вимагає величезних витрат. Їх використовують для облаштування житлового ділянки, гаража, дачі, а також автоматичні розсувні ворота часто можна зустріти на територіях муніципальних установ.

Створення схеми воріт

Схема автоматичних розпашних воріт

Перш ніж приступити до монтажу і вибору автоматики знадобиться схема розпашних воріт, на якій необхідно відобразити:

 • висоту стійок;
 • загальну ширину стулок;
 • розташування автоматики;
 • глибину закладення стійок.

Також схема повинна включати в себе технічний просвіт, його рекомендується робити близько 10 см, щоб на відкриття автоматичних розпашних воріт не впливали різні невеликі предмети або нерівність майданчики.

Вибір електроприводу

Для облаштування автоматичних розпашних воріт можна вибрати два типа автоматики: лінійну або важільну. По своїм технічним характеристикам обидві моделі практично не відрізняються. Лінійний механізм має більш компактну і елегантну форму, найчастіше використовується для виїзних воріт, така модель добре підійде для дачі.

Автоматика на ворота

На орні ворота з дуже частим відкриттям, краще всього встановити електропривод важільний, він більш надійний і невибагливий в роботі. Не важливо, якої моделі ви віддасте перевагу, головне щоб дуже точно була виконана регулювання стулок. Інакше автоматичні ворота можуть заклинити і механізм вийти з ладу.

Монтаж воріт

Щоб зробити саморобні ворота, в першу чергу готується матеріал. Для цього знадобиться:

 • профільна труба 100/100 мм або швелер, які будуть використані для стійок;
 • профільна труба для каркаса з перерізом 60/30 мм;
 • цемент, пісок, щебінь;
 • матеріал для обшивки, як його можна використовувати дерево, профнастил, сендвіч панелі.

Після того як всі матеріали будуть підготовлені, можна починати установку автоматичних розпашних воріт.

Етапи роботи

Для початку необхідно встановити стійки. Для цього викопуються дві ями глибиною близько метра. На дно робиться підсипка з гравію і утрамбовується.

Виставлення вертикалі для стовпів

Потім в яму встановлюється швелер або профільна труба і закладається уламками цегли або крупно-фракційним щебенем. Все це заливається підготовленим розчином і залишається на 3 дні, до повного схоплювання.

Щоб зробити каркас, знадобиться рівна поверхня, на якій будуть проводитися зварювальні роботи. Адже перекіс стулок просто не допустимо.

Фундамент для стовпів

Потім береться схема, і робляться заготовки з профільованої труби. Необхідно чітко враховувати всі розміри, тільки тоді вийде зробити конструкцію ідеальною.

Підготовлені деталі зварюються між собою за допомогою зварювального апарату. Для міцності каркаса рама стулок забезпечується додатковими перекладинами. Також не варто забувати про центральну перекладини, до якої буде кріпитися шток електроприводу.

Коли каркас буде повністю готовий, він навішується на стовпи, для цього до них попередньо приварюються петлі. На початку їх необхідно приварити до стовпів, а потім до стулок, виставлених на бруски, з урахуванням технічного просвіту.

Потім за допомогою рівня необхідно перевірити, чи немає перекосу конструкції, інакше як вже говорилося, автоматичні ворота не зможуть правильно працювати і електропривод вийде з ладу.

Після проведення регулювальних робіт, стулки знімаються з навісів для обшивки. Щоб зробити обшивку, потрібно для початку вибрати матеріал. Якщо це дерево, тоді дошка пришивається за допомогою саморізів прямо до каркаса, попередньо насверлив в ньому отворів. Листи профнастилу монтуються таким же способом. Металеві листи можна приварити зварюванням.

Бетонування стовпів

Стулки знову навішуються на навіси. Ворота практично готові до застосування, залишається лише встановити автоматику.

Автоматичні розсувні ворота

Перш ніж виробляти установку електропривода необхідно зробити так, щоб стулки дуже легко відкривалися. Якщо відстань між краєм стовпа і петлею менше 15 см, то можна вибрати лінійний привід, в інших випадках знадобляться важелі, і відповідно вибір залишається за важільним електроприводом.

Автоматичні розсувні ворота

Для установки будь-якої моделі, вам потрібно схема і інструкція. Завдяки їй ви зможете з легкістю виконати монтаж приводу, а також підключити його до електромережі.

Тепер ви зрозуміли, що автоматичні розстібні ворота є найбільш вигідним рішенням, і підійдуть як для заміського будинку, так і дачі.