Зміст

  • Особливості конструкції
  • Типи монтажу
  • Монтаж конструкції і його особливості

Одним із найбільш правильних рішень можна вважати монтаж автоматичних воріт з рольставнями для гаража. Такі конструкції користуються все більшою популярністю серед власників вбудованих гаражів.

Автоматичні ворота ролети

Також застосовуються на підземних або прихованих паркінгах, в ділових центрах. Щоб самостійно поставити автоматичні ворота, рольставні і при цьому заощадити власні фінанси, необхідно розуміти, що являє собою конструкцію, в чому її схожість і відмінність з іншими видами воріт.

Особливості конструкції

На ринку в’їзні гаражні ворота рольставні представлені в широкому асортименті і можуть включати в себе ламелі різних видів, які з’єднуються між собою за допомогою таких шарнірів:

  • алюмінієві цілісні, мають підвищену товщину;
  • сталеві цільні. За ціною на порядок нижче попереднього варіанту;
  • пустотілі алюмінієві елементи, що мають роликову прокатку. Всередині заповнюються поліуретаном.

Перші два варіанти мають підвищену міцність. Їх вага досить великий, з-за чого буде необхідність використання потужного електричного приводу або високоміцних матеріалів, коли виробляється монтаж.

Конструкція воріт, рольставней

На виробництві гаражні в’їздні ворота роблять з хвірткою або одним полотном. В першому випадку є можливість заходити в гараж через проріз і не відкривати для цього все полотно.

Такий варіант відрізняється своєю зручністю, особливо в зимову пору.

В результаті різного конструктивного пристрою є можливість вдаватися до використання різних механізмів закриття і відкриття рольставней: автоматичний або ручний (механічний).

Якщо людина віддає перевагу другому варіанту, то важливо розуміти, що він виправдає себе лише при невеликій вазі і розмірах конструкції. Найзручніше в експлуатації показують себе в’їзні ворота з дверима, які оснащуються вертикальним типом підйому і мають автоматичний привід.

В’їзні ворота на автоматиці – це технічна конструкція, яка включає в себе такі елементи:

  • ламелі, які з’єднуються в одне полотно шарнірними петлями;
  • ущільнювачі і системи автоматики, серед яких датчики руху, електропривод і пульт дистанційного управління;
  • короби з декоративною і захисною функцією;
  • направляючі профілі та приймальний вал.

Типи монтажу

Монтаж автоматичних воріт з рольставнями можливий у чотирьох варіаціях.

Перший – зовнішній накладний монтаж, який відрізняється своєю простотою. При його використанні короб рольставней встановлюється з зовнішньої сторони прорізу (на стіну).

Другий – вбудована установка, коли вся конструкція знаходиться всередині отвору, при цьому загальна площа зменшується. Головна перевага такого варіанта полягає у відсутності виступаючих деталей на фасаді.

Третій – комбінований монтаж, коли короб поміщається всередину. При цьому передня частина елемента розміщена всередині отвору. Коли рольставні опущені і знаходяться на тому ж рівні, що фасад, то зливаються з ним. Якщо підібрати елементи одного кольору, то буде відчуття цільної поверхні будівлі.

Четвертий варіант – це встановити короб з виходом назовні. Також з’являється можливість використовувати світловий отвір максимально ефективно, при цьому на конструкції не з’являються виступаючі елементи.

Вибирати той чи інший монтаж і тип конструкції слід, спираючись на отвір і технічні особливості гаража. Враховуйте ймовірність присутності несучих стін і свої переваги.

Монтаж конструкції і його особливості

Матеріали і інструменти

При монтажі конструкції вам знадобляться наступні інструменти: рулетка, перфоратор, будівельний рівень або висок з першою групою точності, ножиці по металу і молоток, гайкові ключі, електродриль з різними свердлами і звичний набір електрика при монтуванні електроприводу.

Серед додаткових матеріалів ви можете віддати перевагу монтажній піні, що має високий коефіцієнт розширення, а також акриловому або силіконовому герметику, щоб ущільнити отвори, зазори і шви.

Всі вони повинні відповідати матеріалів, які будуть використовуватися в конструкції, а також підходити під будівельні елементи.

Якщо в’їзні ворота включають в себе бетонні прорізи, то складно буде обійтися без дюбелів з пластмаси і сталевих анкерів. При цьому перші елементи повинні бути оснащені шурупами або забивними елементами.

Коли прорізи металеві, то застосовуються самонарізні гвинти. У випадку з полегшеним цеглою віддають перевагу розпірним анкерів із сталі, які дозволяють отримати довжину анкерування як мінімум 6,5 сантиметрів.

У разі дерев’яних прорізів слід підготувати для роботи шурупи, які зможуть пройти наскрізь через стяжні шпильки. Такі елементи керування, як кліпси, кардан та лентоукладчик використовуються разом з пластмасовим дюбелем з шурупом або гвинтом.

Ворота рольставні — красиво і зручно

Етапи монтажу

Спочатку потрібно провести збірку і підготовку конструкції каркаса, який складається з короба і направляючих. Направляючі шини повинні бути відзначені через кожні 50 сантиметрів.

За цим поділом вам необхідно буде просвердлити напрямні планки для кріплення з зовнішньої сторони. Саморізи, мають діаметр 4,2 або 6 мм, повинні йти разом зі свердлами в 5 і 6,2 мм відповідно. Що стосується дюбелів, то для них такі показники 8 і 10 мм.

Нижні і верхні отвори повинні знаходитися на відстані не менше 1,5 сантиметра від обріза. Коли ви виконаєте необхідні дії, перш ніж остаточно встановити, необхідно попередньо докласти каркас.

Після цього за допомогою рівня перевіряється правильність і симетричність отвору в просторі. Використовуйте зроблені на шинах і коробі отвору, щоб відзначити місця кріплення.

Знімайте каркас і свердліть отвори з допомогою перфоратора. Далі фіксується конструкція. При цьому дотримуйтесь рівномірність величини кожного з елементів. Періодично схилом або рівнем перевіряйте показники.

До электропроводу приєднуються всі елементи для електрокерування, після цього починається монтаж деталей, які використовуються для механічного управління.

З ригелями або тяговими пружинами здійснюється складання рольставні, при цьому фіксація тягових елементів повинна бути звернена до валу приводу.

Пружини заправляються у відповідні перфораційні отвори. Після цього ставляться стопори, які обмежать крайні положення підйому і спуску.

Накладка і тестування полотна проводиться методом десятикратної апробації. Фінальним акордом стане гідроізоляція щілин і швів.

Не забудьте встановити на в’їзні ворота декоративні аксесуари і заглушки.