Зміст

 • Основні види автоматичних механізмів і їх переваги
 • На що слід звертати увагу при покупці автоматичного приводу?
 • Як встановити автоматику?

Багато автолюбителів приділяють багато уваги і часу облаштування свого улюбленого засобу пересування та гаража, в якому воно зберігається. Комфорт і зручність для таких людей найчастіше є важливими факторами в питанні догляду за автомобілем. Цей момент також безпосередньо стосується і гаража.

Поспішаючи на роботу чи повертаючись після важкого трудового дня, мало кому хочеться витрачати додаткові сили і час на процес відкривання стулок, замків і засувів на гаражних воротах.

Секційні ворота в гараж

З цією проблемою допомагають відмінно впоратися секційні ворота, від яких ви отримаєте тільки задоволення в процесі користування. А найкращого результату в плані комфорту дозволяє досягти автоматика для секційних воріт, яка зовсім позбавить вас від зайвих клопотів.

Однак, для того щоб такий пристрій радувало вас своєю правильною і довговічною роботою, вам слід враховувати деякі особливості, перш ніж придбати і встановити його у себе в гаражі.

Основні види автоматичних механізмів і їх переваги

Секційні ворота складаються з спеціальних металевих панелей, які забезпечують найвищий рівень герметичності і міцності. Купивши такий виріб, ви заощадите не тільки час, але і досить багато місця, оскільки при відкритті полотно засувається під стелю.

Автоматика для такого типу воріт виконує не лише функцію забезпечення зручності користування, але і чудово захищає ваш гараж та автомобіль від непроханих гостей. Такий ефект досягається завдяки налаштуванню самостійного замикання, яка встановлюється господарем.

Звичайно ж, ви можете використовувати секційні ворота в ручному режимі, обладнавши їх ручками і механічним замком, однак, автоматизована система допоможе відчути всі переваги цього виробу сповна. Сьогодні виділяється декілька типів автоматичних механізмів для секційних воріт.

 • Перший тип – це автоматична система з навальним приводом. Вона відрізняється тим, що володіє найбільшою потужністю, інтенсивністю роботи механізму і тому розрахована на великі ворота, які частіше всього використовуються не в домашніх умовах, а в промислових масштабах.

Секційні ворота

Принцип дії такого механізму досить простий. Мотор встановлюється з однією з сторін торсіонного валу і за допомогою силового впливу приводить його в рух, тим самим відкриваючи самі ворота. Така автоматика додатково забезпечена посиленим ланцюговим пристроєм, який навіть при відсутності електрики може запускатися вручну.

Механізм приводу секційних воріт

 • Другий тип – це автоматизований пристрій стельового типу. Така автоматика найчастіше використовується для відкривання і закривання домашніх гаражних воріт. Потужності стельового механізму вистачає на ворота невеликого масштабу, тому його вартість у порівнянні з навальним мотором набагато нижче. Принцип кріплення і роботи також відрізняється від попереднього варіанту

Електропривод секційних воріт

Пристрій кріпиться до стелі в центральній частині в декількох метрах від гаражного отвору. Секційні ворота піднімаються і опускаються завдяки автоматичній системі пересування троса, який закріплюється з допомогою тягового важеля у верхній частині секційного полотна.

Установка електроприводу секційних воріт

Стельовий тип автоматики більш простий в питанні встановлення і в процесі його експлуатації, на відміну від промислового навального механізму. Головною перевагою цих двох автоматизованих пристроїв є те, що вони обладнані системою безпеки. Завдяки вбудованому стопорному диску, який приводиться в дію у разі непередбачених перешкод або аварійної ситуації, ваш автомобіль, ви і ваші близькі ніколи не постраждають.

На що слід звертати увагу при покупці автоматичного приводу?

У складі багатьох комплектів гаражних воріт секційного типу передбачаються автоматичні приводи. Якщо ж ви купили окремо врата або спорудили їх самостійно, можете придбати автоматику пізніше. При виборі цього пристосування вам слід в першу чергу звернути увагу на такі важливі моменти:

 • Площа і вага секційних воріт. Це головні параметри при виборі механізму. Практично на всіх упаковках різних автоматичних приводів зазначаються точні вимоги до площі і ваги воріт. Для того щоб придбати правильний варіант виміряйте свої ворота. Багато фахівців радять зупинити вибір на моделях з запасом потужності в 30%. Такий виріб прослужить довше і ви зможете не переживати з приводу навантаження на нього.
 • Виробник і назва бренду. Автоматика на секційні ворота – це серйозне пристрій, який збирається на основі сучасних технологій. Однак технології для всіх виробників приблизно однакові, а матеріали часто використовуються різні. Автоматика китайського виробництва коштує дешевше, але при цьому часто виходить з ладу через декілька років експлуатації. Тому краще не пошкодуйте коштів і віддайте перевагу відомим європейським брендам таким, як Hormann або Nice. Такі приводи при нормальних умовах обігу порадують вас своєю роботою не одне п’ятиріччя.
 • Додаткові функції. Будь-яка автоматика має свої відмінні риси. Це можуть бути функції безпеки, ручне або дистанційне керування. Найбільш зручними є системи, оснащені фотоелементами, що реагують на рух, сигнальними лампами та антенним пристроєм, який поширює радіус дії пульта управління на десятки метрів.

Установка автоматики на секційні ворота

Визначившись з усіма цими параметрами, подумайте про місце покупки. Не сьогоднішній день існує безліч спеціалізованих магазинів, в яких представлений широкий асортимент. У таких торгових точках ви зможете порадитися з продавцями-консультантами і вибрати оптимальний для себе варіант. Останнім часом великою популярністю користуються також інтернет-магазини. Однак при покупці системи через інтернет-портали, ви повинні бути заздалегідь підготовлені і знати напевно підійде для ваших секційних воріт вподобана модель чи ні.

Схематичне зображення конструкції приводу воріт

Як встановити автоматику?

Прикупивши автоматичний механізм для гаражних воріт, задумайтеся про спосіб їх монтажу. Ви можете встановити пристрій своїми силами або вдатися до допомоги фахівців. Практично у всіх комплектах є докладні інструкції, тому рекомендується використовувати перший варіант. Проте, в цьому випадку вам слід бути особливо уважними. Для того щоб автоматика працювала правильно вам потрібно буде провести наступний алгоритм дій.

 • Для початку перевірте працездатність самих секційних воріт. Полотно повинно м’яко пересуватися, а підшипникові механізми повинні бути змащені машинним маслом. Також зверніть увагу на просвіт між найвищою точкою конструкції гаражних воріт та стелі. Його повинно цілком вистачати для розміщення приводу.
 • Зберіть направляючий привід у відповідності з інструкцією. Слідкуйте за тим, щоб всі комплектуючі деталі були задіяні.
 • Тепер прикріпіть напрямну балку по центру стельової поверхні навпроти гаражного отвору, перевірте рівність горизонталі будівельним рівнем. Автоматика буде функціонувати лише при рівному монтажі цієї деталі.
 • У задній частині направляючої балки вмонтуйте в стелю підвісні кронштейни за допомогою дюбелів або анкерів. Потім встановіть на них привід з ланцюговим або торсіонним механізмом.
 • Тепер встановіть тяговий важіль, одна частина якого кріпиться до стулки, а друга до ланцюга або тросу.
 • Автоматика для гаражних воріт практично готова. Тепер залишилося провести електропроводку. Слідкуйте за тим, щоб проводи були правильно змонтовані та зручно розташовувалися в гаражному просторі, краще закріпіть їх власниками уздовж стелі і нижній частині стіни. Також не забудьте встановити заземлення від розетки живлення вашої системи.

Автоматичне керування гаражними комірами

 • На закінчення перевірте працездатність автоматичної системи та виберіть найбільш підходящі для вас апаратні налаштування.

Таким чином, автоматика на секційні ворота є корисним і зручним пристосуванням, яке полегшить вам життя. Головне, при виборі приводу для своїх гаражних воріт звертайте увагу на його параметри, рівень інтенсивності роботи і матеріали, з якого він зроблений. При самостійному монтажі дотримуйтеся інструкції і проводите якісні виміри, оскільки від точності встановленого механізму буде залежати якість роботи всієї конструкції гаражних воріт.