Що може пов’язувати між собою суп, рушник, шпалери і паркет? Може бути вода? Але вона буде потрібна хіба що для приготування супу! Можливо, це целюлоза? Але її не покладеш в тарілку поряд з картоплею і капустою! Що ж це? Відповідь вас здивує — це бамбук. Його готують з нього шиють одяг і білизну, ним прикрашають стіни і підлогу. А цікаво, як тонкі стеблинки, які колишуться від кожного подуву вітерця, можуть витримати щоденне навала дитячих і дорослих ніг, рухаються стільців і диванів, падаючих вилок і склянок? Давайте познайомимося з бамбуковим паркетом ближче.

Бамбуковий паркет — лакована розкіш

Зміст

 • Як і з чого роблять бамбуковий паркет?
 • Види бамбукового паркету
 • Переваги і недоліки бамбукового паркету
 • Догляд за паркетом бамбуковим
 • ? Як і з чого роблять бамбуковий паркет?

  Природно його роблять з бамбука, але не з того, що зеленіє в гайку, а з сухих стебел, вік яких від 4 до 5 років. Із зрізаних бамбукових стебел спочатку видаляється весь цукор, потім рослини обезжирюються і стерилізують під високою температурою, і тільки після всіх цих маніпуляцій їх відправляють у піч для висушування.

  Стебла бамбука — майбутній паркет

  З підсушених стебел роблять тріски, а вже з них методом пресування і виходить паркет. Але використовуючи лише бамбукові волокна, домогтися однорідності неможливо, тому деякі (не особливо чесні) виробники додають різні наповнювачі, пластифікатори та епоксидні смоли, які дозволяють добитися ідеально рівній поверхні без найменшого натяку на дефекти малюнка і кольору.

  Якісний бамбуковий паркет являє собою багатошаровий матеріал з бамбука (зазвичай він складається з трьох шарів), покритий лаком. Ніяких добавок в ньому немає, а всередині плашок може знаходитися як бамбук, так і м’які породи деревини (наявність або відсутність останніх ніяк не позначається на якості). Неякісний ж бамбук, на жаль, зустрічається частіше, але виявити його на стадії покупки практично неможливо.

  Крім цього існує ще одна технологія виготовлення паркету, яка стала застосовуватися порівняно недавно, але вже придбала масовий характер: бамбукова стружка, що залишилася після маніпуляцій із стеблами, що пресується під високим тиском з додаванням смол і наповнювачів, які підвищують міцність майбутнього підлогового покриття. Такий композит, звичайно, виходить досить міцним і надійним, та й зовнішній вигляд у нього буде відповідати вашим уявленням про бамбуку, але от про екологічність в цьому випадку говорити не доводиться.

  Таким чином, на ринку досить складно знайти «справжній» бамбуковий паркет, адже його фальшиві копії як дві краплі води схожі на оригінал.

  ? Види бамбукового паркету

  Виробники примудряються з однакових стебел бамбука створювати різні типи паркету, які відрізняються один від одного не тільки кольором, але і структурою, і типом лакового покриття.

  За структурою бамбуковий паркет ділиться на:

  • горизонтальний — розщеплені планки перед пресуванням укладаються паралельно один одному, створюючи імітацію бамбукових стебел. Такий паркет дуже схожий на класичний, виготовлений з деревини.
  • вертикальний — планки ставлять на межу і під високим тиском спресовуються, утворюючи цікавий малюнок.

  Вертикальний бамбуковий паркет — на зрізі видно «річні» кільця

  Горизонтальний бамбуковий паркет — стебла покладені плазом

  За кольором:

  • натуральний — без будь-якої обробки;
  • кавовий — відтінок виходить завдяки термічній обробці.

  За видами лакового покриття:

  • глянсовий
  • матовий

  ? Переваги і недоліки бамбукового паркету

  Якщо говорити про сьогодення бамбуковому виробі, виготовленому з цільних стебел, а не з стружки, то цей матеріал володіє цілим спектром відмінних характеристик.

 • Екологічність, обумовлена природним походженням матеріалу;
 • Висока щільність — 0,500 г/куб. см, що можна порівняти з щільністю деревини;
 • Твердість — 4,7-4,9 по Бриннелю, що не набагато, але вище, ніж аналогічний показник у бука, вишні, клена та інших порід деревини;
 • Довговічність — виробники натурального бамбукового паркету запевняють, що їх підлогове покриття здатне прослужити понад 30 років;
 • Висока опірність до різного роду деформацій;
 • Відмінні характеристики тепло – і звукоізоляції;
 • Стійкість до пліснявіння і розвитку грибків завдяки спеціальному захисному складу;
 • Простота монтажу.
 • Недоліки бамбукового паркету:

 • Низький рівень вологостійкості — бамбуковий паркет можна використовувати в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості і піддавати частого миття з рясною піною.
 • Швидке стирання поверхні — неодноразово надходили скарги від споживачів, що верхній шар бамбукового паркету дуже швидко стирається. Для усунення такого недоліку виробники рекомендують через 5-6 років після монтажу провести процедуру шліфування підлоги (не циклювання) і повторного покриття лаком.
 • Маленький асортимент — два типу структури і два відтінки не дають фантазії розгулятися, та й не до кожного інтер’єру підійде бамбуковий паркет.
 • Токсичність — цей пункт відноситься не до «справжньому» бамбукового паркету, а до його якісну підробку. Матеріал, виготовлений із стружок з додаванням пластифікаторів і смол, дуже шкідливий для здоров’я. В Європі та Америці один час паркет з бамбука був дуже популярний і коштував копійки. Після проведених досліджень виявилося, що токсини, що виділяються з поверхні «фальшивого» паркету, можуть викликати загострення гіпертонічної хвороби і ще ряду гормональних захворювань. У підсумку, підлогове покриття заборонили використовувати в погано провітрюваних приміщеннях і житлових будинках. Виробники трохи пізніше допрацювали технологію виробництва і змогли отримати допуски до квартир і житлових будинків, але довіру покупця вже було зламано. Зараз в Європі паркет з бамбука така ж рідкість, як звичайна лампа розжарювання, зате в Росії цей тип підлогового покриття прижився і вельми непогано.
 • ? Догляд за паркетом бамбуковим

  Будь-яке підлогове покриття вимагає догляду, бамбуковий паркет не виняток. Він не любить сухість і в той же час не переносить вологість, тому мікроклімат в приміщенні обов’язково повинен відповідати його «запитам». Оптимальний рівень вологості — 40-60% — допоможуть підтримувати регулярні провітрювання та зволожувачі повітря.

  Щоб ніжки меблів не дряпали покриття, наклейте на них повстяні набійки і намагайтеся не ходити по паркету у вуличному взутті і на підборах.

  Під час прибирання не використовуйте миючий пилосос і агресивні засоби, а ганчірку для миття підлоги віджимайте практично насухо.

  Для захисту паркету застосовуйте спеціальні засоби, які дозволять зберегти первісний стан покриття як можна довше.

  В цілому, бамбуковий паркет — ідеальне покриття для віталень і спалень, воно красиве і екологічне, тепле і міцне, але одна біда — вибрати по-справжньому якісний матеріал в умовах російської дійсності дуже і дуже складно. У зв’язку з цим порада: купуйте паркет тільки в перевірених магазинах, надають всі сертифікати на продукцію і віддавайте перевагу відомим маркам — так шансів на купівлю підробки у вас практично не залишиться.