Щоб забезпечити нормальну функціональність гаража, в ньому необхідно влаштувати надійний і міцний підлогу, на якому було б зручно проводити догляд за автомобілем та іншою технікою. Всім цим вимогам відповідає бетонний пол, який зручний, практичний, довговічний в експлуатації і до того ж недорогий. Тому бетонування підлоги гаража – найпростіший варіант облаштування підлоги приватної паркування.

Зміст

 • Підготовка до бетонування гаража
  • Пристрій підстави підлоги
  • Приготування бетонного розчину
 • Укладання бетону своїми руками
  • Установка маяків
  • Заливка бетону
 • Зміцнення поверхні
  • Переваги топпінг-системи
  • ? Підготовка до бетонування гаража

   Перед здійсненням основних операцій з бетонування підлоги необхідно провести підготовчі роботи. Вони не складні і прості у виконанні. Якщо монтаж бетонної підлоги здійснюється на основі ґрунту, необхідно правильно виконати процес бетонування, щоб суміш вийшла максимально міцною.

   Взагалі кращою основою гаража вважається цілісна бетонна плита, але, щоб привести її на місце будівництва, потрібен кран і кількох робітників, оскільки вага такої конструкції дуже великий. В цьому випадку вартість проекту істотно збільшиться. Тож більшість автолюбителів виконують самостійно заливку підлоги бетоном: процес хоч і досить трудомісткий, але набагато дешевше.

   ? Пристрій підстави підлоги

   Перед тим як почати процедуру заливання підлоги з бетону, необхідно підготувати підставу:

   Підготовка підстави — створення піщано-гравійної подушки

  • Вибираємо шар землі, а замість нього створюємо піщано-гравійну або піщано-щебеневу подушку, висота якої повинна бути не менше 15 див. Підсипку добре утрамбовуємо, щоб уникнути подальшого осідання.
  • Облаштовуємо гідроізоляцію. Для цього застосовуємо традиційний руберойд або два шари поліетиленової плівки товщиною 200 мкм, або гідростеклоізол. Краї плівки повинні заходити на стіни на 10 див.
  • Утеплюємо підлогу, розкладаючи поверх гідроізоляційного шару плитний утеплювач (5-10 см), наприклад, екструдований пінополістирол. Це обов’язково потрібно зробити у разі влаштування опалювальних підлог, оскільки утеплювач не дозволить що виробляється теплу йти в грунт.
  • Наступний етап – армування. Укладаємо на наш підлоговий пиріг зварену арматурну сітку для посилення конструкції підлоги, яка буде перешкоджати його розтріскування. Товщина арматури залежить від того, якого рівня міцності ми хочемо досягти. Якщо мова йде про великий приватній парковці, застосовується арматура діаметром 12 мм, яку прокладають частіше. Осередок сітки для гаража складає, як правило, 15-20 див.
  • Пристрій гідроізоляції і армування бетонної підлоги

   ? Приготування бетонного розчину

   Готуємо розчин для заливки. Для цього використовуємо цемент, пісок, гравій і воду. Особливу увагу приділяємо співвідношення в суміші піску і гравію -1:2.Також важливо правильно визначити кількість води для бетонного розчину. Бетонну суміш готуємо в дерев’яному ящику, дно якого оббите залізом.

   Висипаємо в ящик відміряну кількість цементу, додаємо пісок і перемішуємо, поки не отримаємо однорідну масу. Потім додаємо необхідну кількість гравію, знову перемішуємо і тільки потім вливаємо воду. Отриману суміш перемішуємо до отримання рівномірної консистенції. Кількість розчину розраховуємо таким чином, щоб витратити його за 50 хвилин.

   Для заливки бетонної підлоги гаража потрібен міцний бетон – марки М200 або М300.

   Використання невеликої бетономішалки полегшить процес приготування бетонного розчину

   Зважаючи на те, що обсяг роботи досить великий, для приготування бетону непогано було б використовувати невелику електричну бетономішалку. Її можна або купити, або взяти в оренду. Вивантаження розчину з неї зручна, так як розташування завантажувально-розвантажувальної чаші низьке. Можна вибрати і більш легкий шлях – придбати готовий бетон, який привезуть і вивантажать прямо в гараж. Залишиться тільки розподілити і розрівняти його. Безумовно, це буде коштувати дорожче, але якщо подивитися з іншого боку, це заощадить ваш час і здоров’я. Ну, а якщо є бажання і сили, а гараж невеликий, наприклад, розмірами 6х2,5м, бетон можна замішувати і вручну.

   ? Укладання бетону своїми руками

   Дотримання техніки заливки бетону є первинним чинником, визначальним безмежну службу бетонної підлоги і, навпаки — її недотримання призведе до провалів і тріщин вже через пару років чи навіть місяців.

   ? Установка маяків

   Перед тим як залити бетонну підлогу в гаражі укладаємо маяки. Вони потрібні для рівного заливки підлоги. Для цієї мети використовуємо готові алюмінієві маяки, вони не дорогі. У місцях укладання маяків розкладаємо в лінію розчин алебастру або густий цементний розчин. Величина кроку — 30-50 див. Виставляємо профіль з допомогою довгого рівня.

   Установка маяків для бетонної підлоги

   Важливо! Укладання маяків починається з нульової точки (самого високого місця поверхні).

   ? Заливка бетону

   Починаємо заливку бетонного розчину. В нульовій точці заливають мінімальний шар бетону. Вирівнюємо, стягуючи бетон за допомогою правила або віброрейки. Відстань між направляючими має дорівнювати довжині нашого правила, щоб при вирівнюванні воно щільно спиралося на сусідні маяки. Крайки маяків повинні бути видні в укладеній бетонній стяжці. Укладання і трамбування бетону виконуємо шарами, причому другу операцію продовжуємо виконувати, поки на поверхні бетону не з’явиться цементне молоко. Це дозволить видалити порожнечі, бульбашки повітря і пори з тіла бетону.

    

   Заливка і трамбування бетонної підлоги

   Важливо знати! Гарне перемішування і ретельне трамбування бетонної суміші збільшують міцність бетонного покриття майже вдвічі.

   Акуратно і ретельно вирівнюємо кельмою або металевою теркою місця примикання підлоги до стін, тому що коли укладемо весь бетон, вже не зможемо дістатися до них.

   Не забуваємо і про компенсаційних швах поблизу стін, стовпів, інших виступних конструкцій, особливо якщо площа гаража більше 50 м кв. Шви робимо як при заливці, так і після застигання бетону, але не залишаємо їх відкритими. Захищаємо їх від бруду і різного сміття, використовуючи герметик, монтажну піну або пластикові профілі. Можна застосувати також смуги пінополістиролу товщиною в 50 міліметрів.

   Стяжка рідким цементним розчином для вирівнювання поверхні

   Щоб підлога вийшов ідеально рівним, можна зробити поверхневу стяжку рідким цементним розчином висотою не більше двох-трьох сантиметрів. Потрібно не забути при заливанні стяжки про ухилі приблизно в 2%. Напрямок схилу робиться в бік стічної решітки або до в’їзних воріт гаража.

   Бетон схоплюється через кілька годин. Тоді і приступаємо до затірці підлоги. Для цього використовуємо алюмінієву тертку з наклеєним на ній пінопластом або дерев’яну терку. Якщо площа гаража велика, знаходимо і орендуємо однороторную затиральну машину.

   Затирання бетонної підлоги затирочної машиною

   При занадто швидкому схоплюванні бетонної суміші в масиві бетону утворюються тріщини, тому при затвердінні намагаємося підтримувати його у вологому стані. Для цього після затірки накриваємо бетонну поверхню гігроскопічними матеріалами – мішковиною, стружками або тирсою, які в подальшому змочуємо регулярно водою.

   ? Зміцнення поверхні

   З часом на бетонних підлогах внаслідок температурних перепадів утворюються мікротріщини, а від коліс автомобіля – вибоїни, бруд і пил. Щоб цього не сталося, покращуємо властивості підлоги спеціальними складами — полімерними сумішами, просоченнями, фарбами.

   Зміцнення поверхні бетонної підлоги спеціальними складами

   Через чотири тижні після заливки бетон можна покрити рідкими упрочнителями для його знепилювання. Його пори закриваються при цьому і покриття захищене від стирання. Просочення також перешкоджає проникненню рідин у бетон. Однак такий вигляд зміцнення недовгим: через рік-два буде потрібно оновити.

   ? Переваги топпінг-системи

   Сьогодні для захисту бетону і збільшення його міцності з’явилися більш надійні матеріали . Один з найбільш простих і дешевих засобів – топпінг – система. Сухі суміші наносяться для зміцнення бетону під час його заливки.

   Важливо! Топінги значною мірою покращують експлуатаційні і декоративні характеристики підстави.

   Що входить в їх склад? Вони складаються з високоякісного цементу, добавок-пластифікаторів, пігментів і наповнювачів, які надають підлог підвищений опір до механічних впливів, а також різні кольори.

   Зміцнений топпінгом бетонну підлогу

   Зміцнення поверхні бетону топпінг-системою має масу достоїнств:

   • значне зниження пилоутворення;
   • підвищена зносостійкість;
   • покращена ударна міцність;
   • покращені естетичні характеристики;
   • стійкість до хімічно агресивних речовин;
   • простота прибирання та експлуатації;
   • великий термін служби бетону.

   Як використовувати топпінг-систему? Її вносимо відразу після схоплювання і затирання бетонної суміші. Дві третини необхідної кількості суміші розсипаємо на затерту бетонну поверхню. Розрівнюємо її. При цьому намагаємося добитися максимально рівномірної товщини по всій поверхні підлоги.

   Як тільки суміш вбере рідину з бетонного розчину, проводимо затірку і робимо її до повного змішування складу з верхнім шаром бетонного покриття.

   Після закінчення першої затирання вносимо решту начинки для вбирання «цементного молочка».

   По закінченню 4-6 годин приступаємо до чистової затірці за допомогою лопатевої машини, званої «вертольотом». Саме ця машина допоможе домогтися ефективного зміцнення поверхні. Виробляючи кілька послідовних обробок, можна отримати красиву глянсову поверхню підлоги в гаражі.

   Вид бетонної підлоги, зміцненого топпінг-системою

   Грамотний підхід до вибору матеріалів і правильного проведення бетонування підлоги обов’язково дасть хороші результати, і ваш гараж буде служити вам і вашому улюбленому автомобілю не один рік.