Безшовна плитка: секрети укладання підлогового плиткового покриття та його особливості

Керамічна плитка, мабуть, найбільш зручний і практичний варіант підлогового покриття для кухні, ванної кімнати чи передпокою. З усього різноманіття форм, розмірів, фактур і забарвлень завжди можна підібрати той варіант, що дозволить оформити інтер’єр приміщення в улюбленому стилі. Порівняно недавно з’явилася безшовна плитка, фактурою, що імітує дерев’яну підлогу, має розміри паркетних планок. Таке покриття, що органічно впишеться в будь-який стиль інтер’єру, підійде для різних приміщень, в т. ч. і житлових.

Зміст

 • Відмінності безшовної керамічної плитки від звичайної
 • Як підготувати основу для укладання
 • Технологія укладання безшовної керамічної плитки
 • Достоїнства і недоліки безшовної укладання
 • Безшовна плитка: секрети укладання підлогового плиткового покриття та його особливості

  Безшовна плитка відрізняється від звичайної відсутністю фаски по краях

  ? Відмінності безшовної керамічної плитки від звичайної

  Звичайна керамічна плитка має невеликі закруглення по периметру. Саме вони сприяють формуванню шва при укладанні, як би щільно плитка не розташовувалася по відношенню одна до іншої. Шов буде добре помітний. При облицюванні утворюється яскраво виражений плитковий малюнок.

  Для отримання ректифікованої плитки для безшовної укладання при виробництві всі її обрізають краї, використовуючи спеціальне обладнання, яке забезпечує сувору прямолінійність кромок цього облицювального матеріалу.

  Внаслідок чого стає можливим укладання плитки з мінімальним швом (0,5-1,5 мм). Виникає питання: чому ж «безшовна» плитка? Відповідь проста: безшовна – це не повна відсутність міжплиточних швів в облицюванні, а візуальний ефект його відсутності. В результаті кахельна підлога виглядає як єдине полотно без помітних швів.

  Варто звернути увагу!
  Використання безшовного методу укладання припускає високу кваліфікацію, оскільки навіть незначна деформація або зрушення можуть призвести до руйнування і сколів керамічної поверхні. Наважуючись на самостійне виконання такої роботи, потрібно тверезо зважити свої можливості і здібності.

  ? Як підготувати основу для укладання

  Поверхню основи, на яку проводиться укладання безшовної плитки, вимагає ретельної підготовки. Необхідно довести її до ідеально рівного стану. Неприпустимі будь-які виступи, тріщини і провали. Все це необхідно усунути. Для правильної підготовки основи і його вирівнювання слід врахувати, що:

  • пісок, який використовується для цементно-піщаного розчину, повинен бути просіяний, без вмісту великих фракцій;
  • при покупці цементу потрібно звернути увагу на дату виробництва. Купувати варто лише «свіжий» матеріал. З часом цемент втрачає деякі притаманні йому властивості, і якщо цегляна кладка від цього не постраждає, то для якісного виконання безшовного кахельного покриття це дуже важливий момент.

  Потрібно пам’ятати про те, що безшовна керамічна плитка не повинна використовуватися в приміщеннях, де бувають різкі перепади температур. Не підходить вона і для пристрою під нею системи «тепла підлога». Плитки, між якими мізерна відстань, просто деформуються і потріскаються від значних температурних коливань.

  Безшовна плитка: секрети укладання підлогового плиткового покриття та його особливості

  Укладання безшовної плитки вимагає високої майстерності і точності, тому краще, якщо виконувати її буде досвідчений фахівець.

  Для такої плитки не підходить і дерев’яну основу. Його видаляють і роблять бетонну стяжку. До речі, вона – ідеальний варіант для даного підлогового покриття. Непридатність дерев’яних поверхонь в цьому випадку обумовлена їх високою чутливістю до будь-яким вологісним коливань. При висиханні або перезволоженні елементів з дерева відбувається деформація клейового шару, що призводить до того ж результату і покладену плитку, яка в кінцевому підсумку тріскається.

  ? Технологія укладання безшовної керамічної плитки

  Ми з’ясували, що для безшовної укладання підходить тільки плитка, не має за межі фаски. Основна складність полягає в дотриманні дзеркальної рівності поверхні укладається плитки. Навіть перепад в 1-2 міліметра здатний зіпсувати зовнішній вигляд покриття.

  В принципі, безшовний метод плиткового настилу не сильно відрізняється від більш звичної укладання плитки зі швами. Перед тим, як клеїти безшовну плитку, варто подбати про підбір інструменту для роботи. Знадобиться:

  • рівень;
  • зубчастий шпатель;
  • дриль з насадкою;
  • кельма;
  • губка;
  • гумовий молоток;
  • наколінники (при укладанні доводиться довго і багато стояти на колінах).

  Безшовна плитка: секрети укладання підлогового плиткового покриття та його особливості

  При безшовної укладанні рекомендується застосовувати професійні затирочні і клейові суміші, суворо дотримуючись технології

  Перерахуємо головні етапи укладання безшовної плитки, які виконуються слідом за підготовкою підстави:

  • Розмічається поверхня для укладання, вибирається місце, куди буде покладена перша плитка.
  • Готується клей (неухильне дотримання прикладеної інструкції обов’язково).
  • Потім клей наносять на бетонну основу і розподіляють рівномірним шаром по поверхні, використовуючи зубчастий шпатель.
  • Укладають плитку, попередньо завдавши на неї тонким шаром клей. Важливо стежити за тим, щоб він лягав рівномірно, без пустот. Щільно притиснувши її до основи, по ній злегка постукують гумовим молотком, що дозволяє домогтися необхідної рівності поверхні облицювання.
  • Покладену плитку перевіряють рівнем. Потім, впритул до першої кладуть другу. Знову дивляться рівень. Таким алгоритмом йдуть, поки весь плитковий настил не буде виконаний.

  Варто звернути увагу!

  Важливо стежити за тим, щоб під плиткою не було ділянок, де відсутня клей. У таких порожнинах накопичується конденсат, це згодом призведе до того, що плитка на підлозі трісне. Уникнути таких проблем можна, якщо при облицюванні сильно, і в той же час акуратно придавлювати кахель.

  Коли клей підсохне, шви на підлозі рекомендується обробити плиткової затіркою. Підлогове покриття передбачає вологе прибирання, отже, для захисту від попадання вологи під плитку це бажано зробити. Затірку підбирають в колір покриття. Краще використовувати ту, що стійка до утворення цвілі. Шпателем її наносять на поверхню плитки і розтирають губкою. Після заповнення швів затіркою надлишки маси усувають губкою, змоченою водою.

  ? Переваги і недоліки безшовної укладання

  Переваги: без наявності видимих швів на підлогової поверхні така зачіска виглядає дуже привабливо. До того ж ця обставина запобігає скупченню бруду, вологи та грибка в місцях з’єднання плитки.

  Недоліки: враховуючи те, що виробництво кахельної плитки серійне, іноді доводиться підганяти плитку методом шліфування країв, щоб забезпечити рівність укладання. А це може зажадати чималої кількості часу і праці.

  Безшовна плитка: секрети укладання підлогового плиткового покриття та його особливості

  Для отримання ідеального результату, з урахуванням усіх плюсів і мінусів, у процесі укладання безшовної керамічної плитки потрібне суворе дотримання технології

  Використовуючи для підлогового покриття метод безшовної укладання плитки, можна створювати, без перебільшення, шедеври, втілювати будь-які дизайнерські задуми.

  Безшовна плитка: секрети укладання підлогового плиткового покриття та його особливості