Каркасні дерев’яні будинки на сьогоднішній день є найбільш популярним типом приватного житла у багатьох розвинених країнах. Їх популярність обумовлена не тільки привабливою ціною, але і тим, що вона поєднується з енергоефективністю, довговічністю і простотою у зведенні. Незважаючи на всі міфи, які супроводжують їх поява на вітчизняному ринку, вони сильно сподобались молодим сім’ям, які мріють про своєму домі.

І все ж, незважаючи на всю простоту будівництво дерев’яних будинків має свої особливості, про які потрібно знати кожному, хто хоче обзавестися одним з них. Ці особливості часто є ще одним відображенням їх позитивних якостей. Також вони відображають використання різних матеріалів — як традиційних, так і сучасних.

З чого почати?

Зміст статті

 • 1 З чого почати?
 • 2 Рубані будинки
 • 3 Будинок з оциліндрованої колоди
 • 4 Будинки з бруса профлированного
 • 5 Будинки з клеєного бруса
 • 6 Каркасні будинки
 • 7 Каркасні будинки: дорого?
 • 8 Відео

Зробити вибір технології будівництва допоможуть попередні розрахунки

Так, зведення дерев’яного будинку, як і будь-якого іншого, починається з фундаментів. Існує чимало видів фундаментів, призначених для різних грунтів і навантажень. Вони бувають монолітними, свайными, стрічковими. Часто ті, чи інші будинки можна будувати лише на фундаментах, зведених з якоїсь певної технології. Одним з небагатьох винятків є як раз будинки з дерева, оскільки їх можна будувати на будь-якому фундаменті.

Готуючись до будівництва будинку потрібно визначитися з його розмірами, поверховістю. Потрібно зрозуміти як швидко ви хочете побачити готову будову. І, природно, розрахувати той бюджет, який ви готові витратити.

Тільки після цього можна почати вибирати ту технологію зведення дерев’яного будинку, яка відповідає вашим запитам. Існує декілька технологій будівництва дерев’яних будинків, кожна з яких має як свої позитивні, так і негативні сторони. Одні дешевше, інші — дорожче. Одні підходять для зведення великих будівель, а інші — для маленьких. Одні гарні для вітчизняного клімату, а в інших буде прохолодно взимку. Керуючись попередніми розрахунками і вивчивши особливості кожної можна зупинити свій вибір на кращою.

Рубані будинки

Переваги зрубу — естетика, довговічність, свобода в проектуванні

Одним з найбільш традиційних типів дерев’яних будинків є січені. До безперечних переваг зрубу варто віднести естетику — натуральне колода безсумнівно красиво і нікого не залишить байдужим. Завдяки використанню цілих колод, рубані будинки відрізняються довговічністю, можуть стояти більше сотні років. Що дуже важливо для нашого клімату — зруб є дуже теплим, енергоефективним житлом.

З переваг зрубу не можна не відзначити свободу в проектуванні, яку дарує можливість використання дуже довгих колод. Колоди дозволяють будинку «дихати», вони підтримують найбільш підходящу вологість. У таких будинках особливий мікроклімат.

При таких важливих перевагах, не обійшлося без недоліків. Найважливішим з них, для багатьох, буде ціна. Для рубленого будинку потрібен хороший, правильний, бажано сосновий ліс, який сам по собі коштує чимало. Крім того, потрібно знайти висококваліфікованих плотніков.
Будівництво зрубного будинку може бути досить тривалим, оскільки постійно треба чекати усадки. Та й опалювати по-повній в перший же рік його не варто.

Будинок з оциліндрованої колоди

Будинки з оциліндрованого бруса відрізняє оригінальність зовнішнього вигляду

Частини недоліків зрубу буде позбавлений будинок з оциліндрованої колоди. Завдяки однаковому діаметру збірка з такої колоди простіше, простіше підгонка колод один до одного, що істотно прискорює будівництво. На думку багатьох, оцилиндованное колоду виглядає естетичніше звичайного, завдяки тому, що з нього знімається луб’яний захист. Подібні будинки відрізняє оригінальність зовнішнього вигляду. Його краса дозволяє не витрачатися на внутрішню обробку й істотно заощадити сімейний бюджет.

Частина його недоліків є прямим наслідком чеснот.

Так, будинки з оциліндрованої колоди вимагають обов’язкової хімічної обробки.

Часто і вартість більше, ніж у звичайного колоди (але, все одно дешевше будинку з хорошого цегли). Ще одним недоліком, який зустрічається у будинків з оциліндрованного бруса маленького діаметру є погана теплоізоляція. В результаті, у них взимку буває досить холодно. Вирішується цей недолік вибором колод більшого діаметра або застосуванням хороших теплоізоляційних матеріалів.

Будинки з бруса профлированного

Профільований брус — один з найпоширеніших матеріалів для спорудження будинків

Профільований брус є одним з найпоширеніших матеріалів при будівництві дерев’яних будинків. Брус виготовляється з колоди. При цьому, його доводять до квадратної або прямокутної форми, зрізуючи частину деревини. В результаті, підгонка відбувається швидше, а значить і будівництво не затягується. Брус також дешевше колоди, оскільки для його виробництва можна використовувати більше різних порід деревини.

Серед позитивних сторін профільованого бруса — менша схильність до усадки, в результаті раніше можна приступати і до внутрішньої обробки. Внутрішня обробка будинку з профільованого бруса буде якіснішим завдяки майже ідеально рівній поверхні.

Що ж стосується негативних сторін цього матеріалу, то тут варто відзначити необхідність просочують спеціальними хімічними складами, що захищають від гниття і впливу комах. Усадка також не зникає цілком і після зведення будинку доведеться почекати якийсь час, перш ніж вдасться приступити до обробки. Також брус схильний до швидкого вбирання та утриманню вологи, що може привести до деформації стін, хоча і не особливо суттєвою, завдяки використанню сучасних технологій.

Будинки з клеєного бруса

Клеєний брус — один з найсучасніших будівельних матеріалів з дерева

Одним з найбільш сучасних будівельних матеріалів з дерева є клеєний брус. Він з’явився завдяки технології гарячого пресування. При виготовленні такого бруса ламелі склеюються з його допомогою, при цьому сторони підбираються так, щоб волокна були різноспрямованими.

Подібна технологія забезпечує високі експлуатаційні характеристики клеєного бруса, здатного витримувати різні деформації. А завдяки просочення клеєм цей матеріал дуже стійкий до впливу вологи і перепадів температур.

Ще однією безсумнівною перевагою цього матеріалу є повна відсутність обмежень в довжині. Не важливо, яких розмірів будинок вам хочеться — він буде побудований. Профілювання забезпечує швидку і високоякісну підгонку брусів.

До недоліків клеєного бруса можна віднести типову для дерева схильність до усадки (нехай і дуже низьку, в порівнянні з іншими матеріалами), а також широке використання хімічних речовин — клеїв і просочень.

Каркасні будинки

Каркасні будинки зводять з клеєного конструкційного бруса

Особливість каркасних будинків в тому, що їх зводять з клеєного конструкційного бруса. Він має всі ті ж достоїнства, що і звичайний клеєний брус, але являє собою сполучення декількох таких брусів, яке може досягати довжини в кілька десятків метрів.

Будівництво каркасного будинку, таким чином, що стає схожим на складання конструктора. Зазвичай, всі елементи виготовляються на основі певного проекту, і швидко з’єднуються один з одним. В підгонці та інших подібних маніпуляціях просто немає необхідності. Також каркасні будинки відрізняє легкість, що дозволяє істотно економити на фундаменті.

Незважаючи на всі міфи, каркасні будинки досить довговічні і міцні. Вони стоять десятиліттями. Це при тому, що їх експлуатація не вимагає значних матеріальних витрат. На відміну від звичайних дерев’яних будинків, вони не потребують періодичного оновлення матеріалів. Росія не страждає так, як, наприклад США, від найсильніших ураганів і торнадо, які є одними з найголовніших ворогів каркасних будинків.

Безсумнівним плюсом каркасного будинку є легкість внутрішньої обробки. Його стіни спочатку рівні, не потребують штукатурки, шпалери можна клеїти прямо на них. Підлоги не вимагають стяжки.

Обробка в каркасному будинку своїми руками стає простим заняттям. Всі комунікації можна проводити прямо в стінах, причому до них забезпечується доступ.

Каркасні будинки дуже високо цінують в сейсмонебезпечних районах. Справа в тому, що їх легкість дозволяє витримувати навіть дуже сильні поштовхи землетрусів. І навіть при руйнуванні жертв істотно менше, ніж від падіння цегельного або кам’яного будинку. Та й відновлення такого будинку у всіх сенсах легше.

Природно, як і у будь-технології у каркасних будинків є недоліки.

Характерним недоліком є можлива погана звукоізоляція. Для її усунення потрібні додаткові зусилля.

Також бажано наявність будівельників високої кваліфікації, незважаючи на простоту збірки.

Каркасні будинки: дорого?

Каркасний будинок «Канцлер»

Загальновизнаним перевагою каркасних будинків є їх низька вартість. Особливо, якщо мова йде про будівництво «під ключ». Така вартість забезпечується кількома факторами. По-перше, як уже зазначалося, зведення каркасного будинку не вимагає особливих витрат часу або сил. Сам матеріал також не особливо доріг.

Разом з тим, вартість відрізняється в залежності від проекту та розміру будинку. На сьогоднішній день на російському ринку будують кілька серій високоякісних каркасних дерев’яних будинків:

 • Ціна на будинки серії «Канцлер» площею 150 м. кв. коливається від 875 тис. рублів і до 1, 34 млн. рублів. Якщо ж вам потрібен будинок площею 200 кв. м., то в цій серії він вам обійдеться в суму 1,971-2,917 млн. рублів;
 • Не сильно відрізняється вартість на каркасні будинки серії «Вікінг». Найбільш привабливо тут виглядають будинку площею 200 кв. м. — найдорожчий проект варто 2,314 млн. рублів, що трохи дешевше «Канцлера»;
 • Досить привабливі ціни на будинки серії «Прем’єр», що стартують від 801 тис. рублів за будова площею 150 кв. м. найдорожчий проект, площею 200 кв. м., тут варто 1,911 млн. рублів;
 • Особливою популярністю серед споживачів користується серія «Терем». І не дивно — найдешевший проект будинку 150 кв. м. в ній коштує всього 602 тис. рублів Не сильно дорожче і будинки площею 200 кв. м. Їхня ціна стартує від 1,120 млн. рублів і завершується на позначці 2,115 млн. рублів.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео про реальну історію будівництва будинку «Канцлер».

Сьогодні каркасні будинки становлять до 90% всього заміського будівництва в США та країнах Скандинавії, дуже швидко завойовують Європу. Причини цієї популярності легко зрозуміти, вивчивши всі переваги цього типу будівництва.