Автомобілізація населення в нашій країні досягла вже досить високого рівня, тому потреба в гаражах теж зростає, що призводить до підвищення їх вартості. Тому будівництво гаража з профнастилу постає відмінним виходом з положення. У цій статті будуть детально викладено деякі нюанси такого роду будівництва, знання яких допоможе впоратися з будівництвом гаража без залучення фахівців зі сторони.

Підготовка інструментів і матеріалів

Зміст статті

 • 1 Підготовка інструментів і матеріалів
 • 2 Де побудувати майбутній гараж? Вибір місця та містобудівні норми
 • 3 Вибір матеріалу для будівництва гаража з профнастилу
 • 4 Покроковий процес будівництва гаража
  • 4.1 Розмітка місцевості
  • 4.2 Креслення гаража
  • 4.3 Влаштування фундаменту
  • 4.4 Пристрій оглядової ями
  • 4.5 Монтаж каркасу воріт
  • 4.6 Монтаж стін
  • 4.7 Дах з профнастилу
 • 5 Кріплення профнастилу
 • 6 Утеплення гаража з профнастилу
 • 7 Переваги та недоліки гаражів із профнастилу
 • 8 Гаражі з профнастилу: фото
 • 9 Відео

Підготовка інструментів і матеріалів

Для будівництва також знадобиться деякий інструмент. Слід заздалегідь приготувати:

 • Шуруповерт або дриль з такою функцією;
 • Висок, рулетку і будівельний рівень (бажано лазерний або водяній);
 • Зварювальний інвертор;
 • Кутову шліфмашину (болгарку);
 • Ножиці для металу;
 • Совкову і штикову лопати, лом;
 • Бетономішалку або ємність для замішування розчину (корито, ванна та ін);
 • Кувалду.

Основним матеріалом для споруди гаража виступає профнастил. Крім нього знадобляться наступні матеріали:

 • Цемент, пісок, щебінь та арматура для основи;
 • Сталевий куточок 40х40 мм або профільна труба 40х20 мм для каркаса;
 • Сталеві труби діаметром 60 мм для каркаса;
 • Утеплювач;
 • Добірні елементи (вітрозахисні планки, водостічна система);
 • Саморізи;
 • Дошки для опалубки;
 • Витратний матеріал (відрізні круги, цвяхи, електроди, дріт і ін).

Де побудувати майбутній гараж? Вибір місця та містобудівні норми

Де побудувати майбутній гараж? Вибір місця та містобудівні норми

Перед покупкою всіх необхідних матеріалів попередньо варто визначитися з місцем, де буде розташовуватися автомобільний «будинок». В цілях пожежної безпеки не варто будувати його впритул до житлових будівель. Це також значно зменшить кількість вдихуваних вихлопних газів, особливо в теплу пору року.

Також важливо забезпечити безперешкодний виїзд машини, тому перед воротами повинне бути вільний простір, але в той же час воно не повинно бути надто великим, інакше взимку доведеться витрачати надто багато зусиль на розчищення снігових завалів.

Сам ділянка будівництва повинен бути відносно рівним, щоб мінімізувати трудові і грошові витрати на його вирівнювання.

Яких-небудь суворих містобудівних норм СНиП, що стосуються гаражів із профнастилу, не існує, але ряд рекомендацій все ж необхідно дотримуватися. Так, наприклад, відстань між будівлею і сусідським парканом повинно бути не менше 1 м. Це необхідно для того, щоб вода з даху гаража не потрапляла на ділянку сусідів. Що стосується «червоної лінії», то розміщувати ворота на одному рівні з нею не рекомендується, тому що повинен бути дотриманий відступ в 5 метрів, якщо проїзд є головним, і 3 метри у разі, коли проїзд бічний.

Вибір матеріалу для будівництва гаража з профнастилу

Вибір матеріалу для будівництва гаража з профнастилу

Покупці профнастилу варто приділити особливу увагу. Потрібно профнастил з маркуванням «С», що означає «великий». Варіантом з найменшою вартістю виступає продукція з маркуванням С-8 (друга цифра позначає висоту хвилі, виражену в міліметрах) і С-9.

Однак ця марка потребує більш частому кріпленні, а також є досить гучним у вітряну погоду, так як коефіцієнт жорсткості у нього відносно невеликий. Найбільш оптимальним вибором виступає профнастил С-20. Також профнастил розрізняється і по товщині металу, для гаража ж цілком вистачить 0,5 мм.

Покроковий процес будівництва гаража

Весь процес трохи відрізняється від ходу робіт при будівництві гаража з СІП панелей.

Розмітка місцевості

Безпосередньо сам процес будівництва починається з розмітки місцевості.

Пам’ятайте, що будь-яке будівництво має починатися з проектування, намалюйте креслення майбутнього гаража, а також розташування його на генплані всього ділянки. Це допоможе вам продумати всі дрібниці будівництва та не допустити можливих помилок.

Розмітка місцевості

Слід керуватися тим, гараж, розрахований на один легковий автомобіль, повинен бути не менш 6 метрів завдовжки і 4 метри завширшки. Здійснюється розмітка за допомогою дерев’яних кілків або інших відповідних предметів, які встромляються по кутах будівлі, а натягиваемая між ними мотузка зазначає розташування майбутніх стін.

Подальші ж дії залежать від того, чи буде споруджуватися повноцінний фундамент або ж справа обмежиться бетонними «подушками» під опори каркаса. У першому випадку необхідно буде зняти шар ґрунту на глибину 0,5 м, у другому — викопати квадратні поглиблення розміром близько 50х50х50 см по кутах гаража, а також в середині кожного з сторін (крім тієї, де будуть розташовуватися ворота).

Креслення гаража

Креслення гаража
Креслення гаража
Креслення гаража
Креслення гаража

Пристрій фундаменту

Закладка фундаменту для гаража з профнастилу має свою особливість, оскільки паралельно з нею повинна виробляється і установка металевих опор каркаса. Як вже згадувалося вище, під опори слід викопати поглиблення 50х50х50 см по кутах будови. Далі в них слід помістити сталеві труби і забити їх за допомогою кувалди на глибину згідно з планом будівництва.

Під час забивання опор слід контролювати вертикальність їх положення за допомогою рівня, так як після завершення занурення вирівняти трубу буде досить складно. Після забивання всіх стовпів між ними слід викопати траншею шириною в 30 див. Якщо грунт на ділянці сипучий, то потрібно спорудження опалубки. Потім шляхом змішування цементу з піском і щебенем готується бетонний розчин заливається в опалубку.

Перед цим дно траншей слід присипати шаром річкового піску завтовшки 5-10 див Заливку бетонного розчину потрібно проводити в декілька заходів, а для того, щоб з часом підстава не растрескалось, потрібно провести укладання арматури.

Пристрій оглядової ями

На етапі будівництва фундаменту проводиться і пристрій оглядової ями, якщо така передбачена планом. Розташовувати її необхідно з урахуванням розмірів автомобіля.

Як правило, оглядову яму викопують на глибину 1-1,2 м від рівня майбутнього гаражного підлоги. Стіни оглядової ями в обов’язковому порядку слід зміцнити за допомогою сталевої сітки і обштукатурити. Підлогу потрібно застелити руберойдом в три шари й забетонувати.

Для зручності користування ямою можна спорудити сходи, які також слід забетонувати. Краї ями треба зміцнити сталевим куточком, а в подальшому її можна буде використовувати і як льох для зберігання припасів. Однак якщо рівень грунтових вод дуже високий, то споруда оглядової ями не рекомендується.

Монтаж каркасу воріт

Монтаж каркасу воріт

Монтаж каркасу — найбільш відповідальний етап будівництва. До нього необхідно приступати тільки після застигання фундаменту, тобто не раніше, ніж через тиждень. Як зварити каркас для гаража? Зараз розповімо!

Вже встановлені опори необхідно з’єднати поперечинами, в ролі яких слід використовувати профільну трубу квадратного або прямокутного перерізу (40х20 мм або 40х40 мм). Кількість поперечок залежить від висоти споруди. Обв’язка також залежить від розмірів листів профнастилу.

Креслення розпашних воріт

Іноді в якості поперечок використовують дерев’яні бруски. Однак це не дуже доцільно, так як деревина-менш довговічна порівняно з металом, до того ж збільшується обсяг роботи, так як закріпити бруски безпосередньо до сталевих опор все одно не вийде і до них доведеться приварювати металеві пластини і просвердлювати в них отвори під саморізи.

Гаражні ворота

На цьому ж етапі виробляють і складання в’їзних воріт. Ворота в гараж повинні бути ґрунтовними і важкими, щоб попередити крадіжку майна. В якості основи виступає все та ж профільна труба, при розрахунку розмірів стулок бажано враховувати не тільки розміри авто, але і ширину листів профнастилу. Для воріт також знадобляться зварні петлі, розмір яких залежить від масивності стулок. Стандартними є петлі діаметром 30 мм. При необхідності можна використовувати по три петлі на одну стулку. Після закінчення зварювальних робіт весь металевий каркас необхідно пофарбувати захисною емаллю.

Монтаж стін

Монтаж стін

Якщо всі попередні етапи будівництва виконувалися згідно з нормами, то збірка стін не викличе великих труднощів навіть у зовсім малодосвідчених майстрів. Закріплювати листи потрібно у вертикальному положенні, внахлест з кроком між саморізами до 300 мм в нижню частину хвилі.

Розташовувати саморізи треба строго під прямим кутом, щоб знизити ймовірність прослизання, що може призвести до пошкодження верхнього захисного шару і швидкому прояву корозії. Стики між листами слід герметизувати.

У цих цілях необхідно перед закріпленням кожного наступного листа на попередній потрібно укладати спеціальну гідроізоляційну мембрану. Це дозволить уникнути потрапляння вологи, снігу і холодного повітря всередину гаража. Такий гараж виходить не теплий, але він відмінно захищає машину та інвентар від опадів та сонця. Щоб в гаражі була плюсова температура взимку необхідно, щоб він був утепленим. В пиріг стін необхідно додавати утеплювач, наприклад спінені плити пеноплекс або плити базальтової вати.

Дах з профнастилу

Конструкція даху для гаража

Гаражна покрівля може бути виконана в двох варіантах: односкатном або двускатном. А може бути взагалі плоска покрівля. В залежності від обраного варіанту слід провести монтаж крокви з тієї ж профільної труби. Кут нахилу покрівлі повинен забезпечувати своєчасний сходження снігової маси, але при цьому гармонійно вписувати в екстер’єр гаража.

Після установки стропильної системи необхідно провести монтаж обрешітки, частота якої безпосередньо залежить від кута схилу даху, якщо він більше 15 градусів, то вона може бути не зовсім суцільний. Якщо ж ухил менше 15 градусів, то краще зробити обрешітку суцільним поруч, щоб виключити продавлювання покрівлі сніжною масою.

Монтаж покрівельної обшивки слід починати з закріплення планок та водостоків. Першим ділом на нижній край даху потрібно прикріпити гачки для водостічної системи і укласти на них безпосередньо сам водостік.

Потім по периметру даху треба встановити спеціальні вітрозахисні планки, що представляють собою гнутий під кутом сталевий лист, який запобігає проникнення атмосферних опадів під покрівлю будівлі.

Варто врахувати таку особливість: на нижній край даху, на якому встановлена водостічна система, вітрозахисна планка повинна кріпитися так, щоб її кінець опускався у водостік.

Самі листи профнастилу слід розташовувати хвилями в паралель з віссю гаража, це необхідно для забезпечення хорошого стоку води і сходу снігу. Зверху бічній вітрозахисною планки потрібно накласти лист профнастилу і вирівняти його по краю покрівлі, потім прикріпити його разом з планкою до решетування. Аналогічним способом необхідно продовжувати прикріплення листів до протилежного кінця.

Кріплення профнастилу

Кріплення профнастилу

Так як профнастил — основа гаража, на нюансах його кріплення варто ще раз зупинитися більш докладно.Перший лист в ході монтажу бічних стінок розміщують таким чином, щоб воно нижнім краєм хвилі щільно прилягав до вертикальній стійці, інакше гостра кромка надалі може заподіяти чимало неприємностей.

Кріплення профнастилу здійснюється за допомогою стандартних саморізів, мають шестигранну головку і каучуковий ущільнювач, з допомогою електродриля або шуруповерта. Спочатку слід кріпити один з верхніх кутів, потім лист треба вирівняти за допомогою рівня і зробити кріплення по всій площі, залишивши незакріпленими крайні три хвилі. Наступний лист треба накласти на попередній однією хвилею, вирівнявши обидва поверху, скріпити листи в декількох місцях і продовжити кріплення аналогічно першому. Щоб домогтися кращого прилягання, листи краще зрушувати до центру кріплення на 4-5 мм.

Утеплення гаража з профнастилу

Утеплення гаража з профнастилу

Утеплити гараж з профнастилу можна за допомогою пінопласту або мінеральної вати. Проте варто пам’ятати, що пінопласт є горючим матеріалом, тому краще використовувати рулони мінвати, які потрібно рівномірно розкачати з внутрішньої сторони стін і покрівлі.

Фіксація утеплювача здійснюється за допомогою спеціального клею або монтажної піни.

Перший варіант кращий. Стулки воріт по периметру необхідно проклеїти смугами морозостійкого каучуку.

Переваги і недоліки гаражів із профнастилу

Переваги і недоліки гаражів із профнастилу

Головні достоїнства гаражів із профнастилу:

 • Відносна простота монтажу, яка дозволяє самостійно спорудити гараж практично будь-якій людині, що володіє мінімальними навичками і вміннями у будівельній галузі;
 • Швидкість зведення. Загальний час, необхідний для будівництва такого гаража не перевищує 10 днів, 7 яких необхідна для застигання бетону;
 • Довговічність споруди. Термін служби таких гаражів становить як мінімум 30 років, а при дотриманні умов експлуатації може доходити до 50-70 років;
 • Відносно низька собівартість будівництва;
 • Можливість вторинного використання матеріалів, використаних при будівництві. Приміром, при необхідності, профнастил та профільна труба можуть бути використані в якості матеріалу для огорожі.

В якості недоліку подібного роду будівель потрібно відзначити низьку стійкість до температурних перепадів. Однак цю властивість можна нівелювати якісно проведеним утепленням.

Гаражі з профнастилу: фото

Нижче представлені фотографії автогаражів з профнастилу.

Гараж з профнастилу
Гараж з профнастилу
Гараж з профнастилу
Гараж з профнастилу

Відео

Подивіться відео про будівництво гаража з профнастилу. Своїми руками можна зробити і таку чудову споруду.