Практично всі у кого є автомобіль стикалися з вирішенням таких проблем, як будівництво гаража та вибір матеріалу для будівництва. Найбільш зручним і економічним матеріалом давно вважається металопрофіль, будь це утеплений гараж з облаштованою оглядовою ямою та майстерні або ж просто стоянка для машини на дачний сезон. Звести таке гаражне споруду можна за 2-3 тижні, самостійно, без залучення будівельників, головне, правильно діяти на етапі підготовки.

Підготовка до будівництва

Зміст статті

 • 1 Підготовка до будівництва
 • 2 Будівництво фундаменту
 • 3 Будівництво підлоги
 • 4 Монтаж каркасу (основи), будівництво стін, даху
 • 5 Утеплення стін і внутрішня обробка
 • 6 Нюанси при будівництві гаража з металопрофілю
 • 7 Відео

Гараж з металопрофілю

Основними моментами при підготовці до будівництва гаража відносяться:

 • Вибір місця під будівлю, розмітка території з урахуванням зручності використання та поєднання із загальним дизайном ділянки (розмір, конструкція тощо);
 • Складання креслення майбутньої гаражного будови;
 • Складання кошторису, закупівля необхідних матеріалів та інструментів.
 • Детальніше варто зупинитися на інструментах, які знадобляться при зведенні гаража з металопрофілю. У вас під рукою повинні бути: болгарка, ножиці по металу, зварювальний апарат, електроди для зварювання, диски для болгарки.

  Будівництво фундаменту

  Будівництво фундаменту

  Сам по собі металопрофіль легкий, тому для такого гаража підійде стрічковий малозаглиблений фундамент, що має ширину не більше 30 см і висоту близько 20-30 см або готові плити, виготовлені з армованого бетону і широко використовувані в будівництві.

  Що стосується безпосередньо самої технології будівництва, то тут роботу слід починати з розмітки гаражного фундаменту по всьому його периметру всього запланованого будови, а при необхідності здійснити розмітку і місця під оглядову яму, для цієї мети можна використовувати штирі і мотузку.

  Найпростішим варіантом для фундаменту вважається такі будівельні матеріали, як силікатні бетонні блоки або силікатна цегла, скріплені розчином. Таким же чином буде викладатися і оглядова яма.

  Будівництво підлоги

  Що стосується підлоги, то якщо ви використовуєте при створенні фундаменту плити армованого бетону, заливати підлогу вже немає необхідності, так як цей матеріал досить рівний.

  Перш ніж перейти до заливання бетонної підлоги необхідно зробити піщану подушку, яка буде мати товщину 5-10 см і розташовуватися нижче оглядової ями на 5-10 див.

  Далі по всьому периметру фундаменту розміщуємо демпферну стрічку, яка зберігає підлогу в гаражі від сильних температурних перепадів. Необхідно укласти гідроізоляцію, яка б трохи виходила на стіни гаражного будови. Тепер укладаємо сітку з арматури і вже тільки після цього заливаємо бетонну стяжку. На повне висихання краще віддати не менше двох тижнів, протягом яких фундамент і підлогу не потрібно піддавати навантажень.

  При заливці підлоги варто зробити ухил в бік виїзду.

  Монтаж каркасу (основи), будівництво стін, даху

  Монтаж каркасу

  Для основи при будівництві металлопрофильного гаража найчастіше вибирають аналогічний профіль П-подібного типу), який досить легко скріплюється відповідними саморізами і ріжеться ножицями по металу.

  Каркас встановлюється на фундамент. В першу чергу монтуються бічні стіни, де профілі нарізаються потрібними розмірами і стягуються між собою саморізами. Форма задньої стіни гаража буде прямо залежати від форми даху: якщо стіна рівна — дах односхилий,а якщо стіна трикутна — дах двосхилий. При двосхилому даху додатково монтується трикутний фронтон, який прикріплюється до задньої стіни.

  Передня стіна гаражного будови повинна складатися з воріт і фронтону, де отвір воріт — це рама, прямокутної форми, додатково посилена металлопрофилями, а самі ворота — це два полотна, які монтуються з профілів.
  Монтаж воріт гаража

  Дах теж буде профільна і збирається за формою кроквяної пари (трикутників), які додатково треба посилювати залізними укосами. Кількість цих пар має строго збігатися з кількістю стійок, розташованих на стінах гаражного каркаса (вертикально). Після складання каркасу даху він кріпиться на каркас стін гаража. Подивіться як це робиться на фото.

  Будівництво даху

  Після цього стіни, дах і двері обшиваються металопрофілем, від переднього краю одній з бічних стін, з нахлестом. Кріплення аркушів необхідно проводити покрівельними саморізами, де є шайба з якого-небудь гідроізоляційного матеріалу, наприклад, гуми. Покрівля виготовляється з того ж матеріалу, що й стіни і тим же чином. На завершення на даху встановлюється коник.

  Утеплення стін і внутрішня обробка

  Як вже згадувалося раніше гараж може бути дачним — для сезонної стоянки машини і не більше і гаражем-майстерні, де б можна було працювати і взимку. Для другого варіанту необхідно утеплення. Тут в якості утеплювача краще використовувати вату: кам’яну або мінеральну, яка зовні нагадує мати. У цих матеріалів багато позитивних характеристик і відгуків, а також вони зручно укладаються між рейками профілю.

  Товщина матів має бути не менше 5 см і не більше 10 см цього достатньо. Вони кріпляться до стін за допомогою рейок чи спеціального клею. Після закріплення матів поверх краще закріпити водоізоляційну плівку.

  Внутрішня обробка гаража

  Далі йде внутрішня обробка. Самий простий і зручний варіант — тонкі алюмінієві листи або ті ж металеві профільовані листи, що кріпляться на саморізи. Є і така думка, що обшивати усередині стіни в гаражі не варто, так як металеві покриття можуть призвести до утворення конденсату.

  Нюанси при будівництві гаража з металопрофілю

  Як у будь-якого матеріалу у металопрофілю є свої плюси і мінуси. До плюсів відноситься:

 • Швидкість будівництва споруди;
 • Досить довгий термін служби (15-20 років);
 • Економічність (невисока ціна).
 • До основних недоліків відносять незахищеність споруди від високої і низької температури при відсутності в стінах утеплювача.

  Варто згадати і про те, який металопрофіль ідеально підійде для будівництва гаража.

  Для створення як стін, так і даху найкраще використовувати металопрофіль марки С10. Цей профнастил має товщину 0,5 см і робочу ширину 110 див.

  Довжину листів можна замовити в магазині при покупці матеріалу. Для гаража оптимальна довжина листа 2 метри. Саме виходячи з цих листів металопрофілю можна обрахувати загальну вартість гаража. Вищевказаний лист металопрофілю коштує 500-700 р. — в залежності від покриття, яке може бути звичайним оцинкованим, полімером або лакофарбовим.

  Приблизно для гаража зі стандартним розміром 4.5*3.5*2.8 (довжина*ширина*висота з урахуванням конька) досить 23-25 листа — 17500 р. (максимальна ціна).

  Ціна профілю на каркас 7000-9000 р.

  Саморізи, коник і інший витратний матеріал — 4000 р.

  Отже, гараж з металопрофілю можна побудувати в найкоротші терміни, самостійно і за 25000-30000 р., що набагато дешевше інших будівельних

  Відео

  Подивіться відеоінструкцію складання гаража з профнастилу