Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесенняШтукатурка є основоположним етапом під час ремонтних робіт. За допомогою цементної штукатурки можна зробити стіну ідеально рівною: це допоможе в подальшому, під час проведення облицювальних або інших робіт.

Цементна суміш

Цементна штукатурка – це певна суміш, що складається з цементу і піску: сам розчин призначений як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Це один з найбільш поширених видів штукатурки: розчин легко виготовити своїми руками.

Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

Крім того, є ще ряд переваг:

 • Приготовленим розчином можна користуватися тривалий час. Тобто, якщо суміш приготувати, то її можна використовувати кілька годин: це дозволяє заощадити час і гроші;
 • Величезний вибір варіантів: можна зробити розчин своїми руками, просто купивши пісок, цемент та інші матеріали. Крім того, вже можна придбати готову суміш, якщо ви не бажаєте витрачати час на приготування цементної штукатурки. Під час приготування потрібно обов’язково дотримуватися пропорції, про які розповідатиметься далі;
 • Легке нанесення. Саме дана штукатурна суміш рекомендується для новачків: її пропорції і властивості роблять розчин легким для нанесення;
 • Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

  Мінуси в даному виді обробки:

  • Штукатурка на основі цементу має низьку продуктивність: навіть професійні будівельники за один робочий день не можуть оштукатурити більше 15 м2;
  • Шкідливість для здоров’я. Не секрет, що штукатурка шкідлива для екології: крім того, вчені довели, що ця суміш є токсичною і погано впливає на здоров’я людини.
  • Високий витрата штукатурки. Витрата цементної штукатурки – 16-18 кг на 1 м2: це досить багато, порівняно з іншими видами штукатурної суміші. Приміром, у декоративної штукатурки витрата всього 8 кг на 1 м2 , а в штукатурки «Короїд» витрата взагалі мізерний — близько 3 кг.

  Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

  Також рекомендуємо прочитати:Витрата шпаклівки на 1м2 по гіпсокартону
  Плюси і мінуси механізованої штукатурки стін
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику

  Проаналізувавши всі плюси і мінуси цементної штукатурки, її витрата і пропорції можна зробити висновок, що мінуси даної суміші виправдовуються низькою вартістю.

  Витрата цементу на 1 м2

  Витрата штукатурки залежить від багатьох факторів: найважливіший нюанс – її склад. В саму штукатурну суміш додаються різні добавки, навіть від них залежить витрата майбутньої суміші.

  Найважливіші фактори витрати:

  • Кривизна стін;
  • Матеріал, яким була покрита поверхня стіни;
  • Була проведена підготовка поверхні стіни перед нанесенням цементу;
  • Товщина шару нанесеної штукатурки.

  Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

  Найкращий спосіб перевірити витрату цементної суміші на 1м2 – практика: після першого досвіду нанесення штукатурної суміші ви вже будете знати, скільки точно потрібно придбати сухої суміші або інших матеріалів для проведення штукатурних робіт.

  Процес обштукатурювання

  Як зробити цементну штукатурку своїми руками? Перш за все, потрібно придбати матеріали для приготування цієї суміші: у цей список входить цемент, пісок і рідке мило. При виборі кількості розчину потрібно дотримуватися певні пропорції: потрібно взяти 1 частина цементу і 3 частини піску. Сам процес приготування суміші складається в змішуванні всіх інгредієнтів в одну суху суміш. Після цього, дотримуючись пропорції, суміш потрібно висипати у воду і додати рідке мило. Для додання матеріалу еластичності можна додати пластифікатор – це замінник вапна, який не небезпечний для здоров’я людини і не дратує шкіру.

  Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

  Після етапу приготування можна приступати до оштукатурювання.

  Нанесення штукатурки на стіну – нескладний процес:

 • Встановлення маяків. Маяк – це металева або дерев’яна рейка, яка допомагає при нанесенні штукатурки. Встановлюються маяки з допомогою цементного розчину: за допомогою даної суміші вони будуть досить міцно триматися.
 • Штукатурка наноситься в кілька шарів: перший шар створює основу для всіх наступних.
 • Обов’язково потрібно почекати кілька годин після того, як був нанесений перший шар: суміш повинна повністю висохнути.
 • Розпочати подальшу обробку стін потрібно після 2-3 тижнів висихання стіни. Працювати стоїть при температурі не нижче 5 градусів: найкращий час для проведення ремонтних робіт – літо чи весна.
 • Другий шар наноситься кельмою: після цього його потрібно затирати і вирівнювати за допомогою правила. Якщо стіна все ще недостатньо рівна, то можна завдати третій шар: його товщина – 0.5 див.
 • Нанесення шарів цементної штукатурки (відео)

  Штукатурка вологостійкого типу

  Вологостійка штукатурка краще всього підійде для кімнат, де присутній постійний контакт стін з водою: наприклад, ванна кімната або кухня. Наносити таку суміш слід перед нанесенням основного шару штукатурного розчину.

  Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

  При приготуванні суміші потрібно дотримуватися приблизно такі ж пропорції, як і при приготуванні звичайної штукатурки. Сам розчин потрібно наносити за допомогою ковша або шпателя: через 13-16 годин після роботи, потрібно провести фінальний етап вирівнювання стіни за допомогою правила.

  Протруювання нейтралізуючим розчином

  Для того щоб продовжити термін служби штукатурки, варто її протравити спеціальним нейтралізуючим розчином. Завдяки йому можна також позбутися від різних грибків і цвілі.

  Кислота дуже небезпечна для людини, тому при роботі потрібно надягати спеціальний захисний костюм і прибрати дітей і тварин.

  Цементна штукатурка: види, витрата і метод нанесення

  Нейтралізуючий розчин проникає вглиб цементної штукатурки: між ним і речовинами у складі цементного розчину відбуваються особливі реакції, які зможуть захистити штукатурку, і відповідно, стіну. Із-за деяких процесів можуть з’явитися плями: саме тому стіну потрібно обов’язково промити водою.

  Штукатурка стін цементною штукатуркою своїми руками (відео)