Час відгуку монітора яке краще: який час відгуку в моніторі для ігор лутше

Час відгуку монітора яке краще: який час відгуку в моніторі для ігор лутшеМонітор — найважливіша частина комп’ютера, тому що без нього вся інша робота система стане марною. Саме тому так важливо розбиратися в критеріях вибору і розуміти, який саме монітор ідеально вам підійде. Перед тим як відправитися в магазин за новим комп’ютером або окремо за екраном, слід уважно вивчити такий важливий критерій, як час відгуку.

Не кожен знає, що це таке і чому на цей показник треба звернути увагу при виборі. Про все це ви дізнаєтеся в цій статті.

Що таке час відгуку монітора

Зміст статті

  • Що таке час відгуку монітора
  • Який час відгуку в моніторі для ігор краще
  • Який час відгуку пікселя краще на моніторі

Більшості навіть не самих просунутих користувачів відомо, що будь-екран складається з декількох тисяч або навіть мільйонів пікселів. Ці маленькі частинки постійно змінюються, що дозволяє отримати на дисплеї якісне зображення, яке зробить роботу більш комфортною.

Час відгуку монітора це той мінімальний час, за який піксель може змінитися. Враховується як зміна яскравості, блиску, так і інші можливості, якими володіє ваш екран.

ВАЖЛИВО! Час вимірюється в малих одиницях — мілісекундах. Це очевидно, якщо врахувати, що більшість змін на моніторі відбувається практично моментально. Інакше робота за комп’ютером була б жахливо повільним і незручною.

Час відгуку монітора яке краще: який час відгуку в моніторі для ігор лутшеШвидкість зміни картинки важлива не тільки для звичайної роботи — особливо істотно різниця помітна при перегляді фільмів або інших медіафайлів. Самі старі моделі комп’ютерів не можуть похвалитися високою швидкістю, але сучасні технології дозволяють виробникам надавати все більш і більш просунуті варіанти, які задовольнять навіть найбільш вимогливих користувачів.

Але як же розібратися в тому, яке час відгуку монітора є кращим? Відповідь на це питання можна дати тільки в залежності від ваших потреб.

Який час відгуку в моніторі для ігор краще

Безсумнівно, цей параметр найбільше важливий при покупці ігрового комп’ютера. Тому що саме в іграх необхідно миттєве зміна картинки на екрані без постійного гальмування і розмазаних частин.

Звичайно, час відгуку має бути максимально низьким. Чим нижче цей показник, тим чіткіше зображення і приємніше використання комп’ютера для ігор.

Якщо ви вже придбали монітор і хочете протестувати його і виміряти час відгуку, то для цього існує два способи. Кожен з них не вимагає наявності спеціальних навичок або приладів, тому кожен зможе впоратися з тестом самостійно.Час відгуку монітора яке краще: який час відгуку в моніторі для ігор лутше

Перший спосіб називається GTG. З його допомогою ви зможете оцінити, наскільки швидко один піксель здатний змінюватися. Якщо показник надто високий, то ви відразу ж помітите, що картинка змащується. В цьому випадку допоможе і другий тест — MPRT. Він дає можливість побачити, як довго змазане зображення залишається на екрані.

Таким чином, для ігрового комп’ютера ідеальним рішенням стане ідеальне же час відгуку — найнижче. Якщо не звернути увагу на цей параметр, то перше ж використання зіпсує все враження від гри. Професіонали рекомендують купувати дисплей з параметром не більше 8 мс.

Який час відгуку пікселя краще на моніторі

Звичайних користувачів, які не збираються грати на комп’ютері в ігри, може зовсім не цікавити час відгуку монітора. І даремно! Тому що для чого б ні був призначений дисплей, швидкість відгуку має значення.

Більшість старих моделей, у яких цей показник був надто високий, надавали значну навантаження на зір і в цілому на самопочуття людини, він багато працював за таким комп’ютером.

ВАЖЛИВО! Низький час відгуку пікселя знижує ризик постійної втоми очей, появи головного болю та інших неприємних симптомів перевтоми. Вчені пояснюють цю взаємозв’язок тим, що постійне спостереження за сповільненій картинкою погано впливає на людину.

Крім того, при будь-якому використанні монітора з великим часом відгуку ви будете відчувати дискомфорт. Різка зміна картинки, будь то фільм, серіал або просто дуже швидкий набір тексту, супроводжуватиметься покладанням на нове зображення відбитка старого. Таким чином, можна запросто втратити суть кінострічки або збитися при наборі на клавіатурі.

Тепер ви знаєте, що таке час відгуку монітора комп’ютера на що впливає цей показник. Вибирайте тільки ті екрани, які мають максимально низьке значення по даному параметру, щоб експлуатація пристрою не завдавала значної шкоди здоров’ю і викликала тільки приємні емоції. Крім того, дізнавшись про способи перевірки часу відгуку, ви зможете протестувати вже наявний монітор і в разі поганого результату прийти до висновку, що його слід замінити на новий. А з усіма набутими знаннями новий дисплей буде ідеально підходити саме вам.