Чи можна робити тепла підлога під ламінат: який тепла підлога краще підійде під ламінат, яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою.

Чи можна робити тепла підлога під ламінат: який тепла підлога краще підійде під ламінат, яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою.Серед матеріалів, використовуваних для обробки підлоги, ламінат користується заслуженою популярністю. Він має зовнішній вигляд і фактуру дерева, але коштує значно дешевше, підходить для обробки будь-якого приміщення і досить добре проводить тепло. Саме ця характеристика робить його ідеально відповідним для монтажу системи тепла підлога.

Чи можна монтувати теплий під ламінат

Зміст статті

 • Чи можна монтувати теплий під ламінат
 • Який тепла підлога краще підійде під ламінат
 • Яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою

До складу ламінату входить формальдегід. При температурі понад 26 градусів він починає активно виділятися в навколишнє середовище. Це хімічна речовина дуже небезпечно для людини. При вдиханні парів формальдегіду можуть з’явитися: головний біль, підвищена стомлюваність, запалення верхніх дихальних шляхів і інші симптоми. Тому весь ламінат має маркування, що позначає, входить у його склад це хімічна речовина.

Чи можна робити тепла підлога під ламінат: який тепла підлога краще підійде під ламінат, яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою.

УВАГА! Наявність маркування Е2 або Е3 говорить про те, що в складі підлогового покриття присутній формальдегід.

Отже, при виборі виробу, необхідно цікавитися, яку маркування він має. У сертифікаті повинно бути зазначено, що покриття дозволено для монтажу системи теплої підлоги.

УВАГА! Якщо виріб має маркування Е0 або Е1, систему можна монтувати.

Також дане підлогове покриття дуже чутлива до вологості повітря. При надлишкової або недостатньої вологості дошки можуть деформуватися. Тому фірми-виробники вказують на виробах, що вони підходять для системи тепла підлога, так як при виробництві ламінату враховуються всі ці моменти.

Чи можна робити тепла підлога під ламінат: який тепла підлога краще підійде під ламінат, яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою.

ВАЖЛИВО! Якщо вологість у приміщенні менше 50% бажано використовувати освіжувачі повітря. За допомогою них можна значно продовжити термін експлуатації ламінату і запобігти його можливу деформацію.

Варто враховувати і товщину виробу. Вона повинна складати мінімум 8 мм. Дошки менше товщини в процесі експлуатації будуть деформуватися.

Таким чином, укладання системи тепла підлога допускається під ламінат, має відповідний клас безпеки і виготовлений з урахуванням підвищених температур. Як правило, інформація про те, що покриття підходить для даної мети вказується на упаковці спеціальним маркуванням.

Який тепла підлога краще підійде під ламінат

Існує три системи теплої підлоги. Це:

 • Водяний. Досить дорогий варіант. Особливо дорого він обходиться у разі появи несправності. Якщо сталася серйозна текти, то буде потрібно заміна не тільки системи, але і всього підлогового покриття.
 • Плівковий або інфрачервоний. Являє собою плівку, з вмонтованими в неї смужками матеріалу, який проводить струм. Він дуже економічний, простий в монтажі, підтримує одну температуру і абсолютно безпечний.
 • Електричний. Є самим популярним варіантом. Однак не підходить для підлогового покриття з поганою теплопровідністю, так як гріючий елемент розміщується під стяжкою. Тобто спочатку кабель нагріває цю стяжку, а тільки потім покриття. Тому нагрівання ламінату доведеться чекати досить тривалий час, що досить енергозатратно.
 • Чи можна робити тепла підлога під ламінат: який тепла підлога краще підійде під ламінат, яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою.

  Оптимальним варіантом для монтажу під ламінат є інфрачервона плівка.

  ДОВІДКА! Існують моделі ламінату вже з вмонтованою системою підігріву, проте випускають їх всього кілька європейських фірм і ціна у них досить висока.

  Яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою

  Перед монтажем теплої підлоги і подальшим укладанням підлогового покриття, необхідно правильно вибрати підкладку.

  Підкладка необхідна для виконання наступних функцій:

 • Вирівнювання поверхні. Якщо підкладка обрана правильно, вона може усунути наявні на підлозі нерівності. Для забезпечення якісної установки і тривалого терміну експлуатації дуже важливо, щоб поверхня підлоги була рівною.
 • Гідроізоляція. Ламінат виготовляється з пресованої деревної тирси, які просочують смолою і покривають пластиком. Між тим гарантувати відсутність навіть найменшого контакту з водою досить складно. Деяка кількість вологи проникає навіть крізь бетон. Поступово, контакт з водою призводить до деформації підлогового покриття. Тому вкрай важливо забезпечити хорошу гідроізоляцію.
 • Шумоізоляція. Сам по собі ламінат не забезпечує хорошу звукоізоляцію. Однак, цю функцію виконує хороша підкладка.
 • Екологічність. Так як у складі ламінату присутні феноли, при нагріванні вони можуть виділятися в повітря. Якісна підкладка сприяє рівномірному нагріванню всієї площі покриття, що не дає нагріватися пластику.
 • Чи можна робити тепла підлога під ламінат: який тепла підлога краще підійде під ламінат, яка підкладка підійде під ламінат з теплою підлогою.

  ДОВІДКА! Деякі види підлогового покриття мають вмонтовані звукоізоляційні шари. Однак, не всі вони підходять для використання з системою теплої підлоги.

  Найбільш відповідними варіантами є:

 • Ізолон. Оптимальний варіант для монтажу електричного теплого статі.
 • Пінополіетилен. Відрізняється хорошою гідроізоляцією і відмінно вирівнює нерівності.
 • Пробка. Натуральний матеріал з відмінною здатністю до збереження тепла. Ідеальний варіант для дитячої кімнати, так як не схильна до розвитку грибка і абсолютно екологічно безпечний.
 • Пенополистрирол. Простий в монтажі матеріал, який володіє гідроізоляційними властивостями. Хороший варіант для ванної кімнати.
 • Підкладка з перфорацією. Такий вид виготовляється спеціально для системи тепла підлога. Особливо рекомендується при використанні водного варіанти. Дуже зносостійкий.
 • Перед монтажем системи не варто забувати про те, що всі використовувані матеріали повинні мати відповідне маркування про сумісність з системою.