Підійшли до кінця облицювальні роботи — кахель радує бездоганною кладкою і сліпучим блиском. І тут багатьох охоплює сум’яття — як правильно просвердлити кахельну плитку і повісити вішалки для рушників на стіну у ванній, не пошкодивши таку красу? Плитка — крихкий матеріал, який при механічному впливі легко ламається, але це зовсім не означає, що доведеться відмовитися від бажання прикрасити стіни оригінальними аксесуарами. Адже для тих, хто підходить до справи з розумом, немає нічого неможливого.

Свердлити слід м’яко, без застосування сили

Зміст

 • Ніж свердлити кахельну плитку?
 • Свердла для кахельної плитки
  • Списоподібні свердла
  • Твердосплавні свердла з одностороннім заточуванням
  • Алмазні коронки
  • Коронки з карбідо-вольфрамовим напиленням
  • Балеринка
 • Як просвердлити керамічну плитку
 • Якщо запитати у професійного плиточника — як просвердлити отвір в плитці, головний рада майстри своєї справи буде звучати приблизно так: «Свердліть на малих обертах!». Істина у цих словах є і чимала. Не кожен знає, що результат безпосередньо залежить від швидкості обертання свердла.

  ? Ніж свердлити кахельну плитку?

  Незалежно від вибраного інструменту, пам’ятайте, якщо хочете виконати роботу бездоганно, оптимальна кількість оборотів має становити від 200 до 1000. Звичайно, якщо ви вибрали побутову дриль, то виставити 200 оборотів буде важкувато, але 1000 — цілком здійсненно. Краще акумуляторний шуруповерт, т. до. його оборотний максимум — 800-1000 обертів.

  Акумуляторний шуруповерт

  Непоганою альтернативою здатний виступити мережевий шуруповерт, практично не відрізняється від акумуляторного за характеристиками. У разі, якщо електроінструменти в господарстві відсутні, можна скористатися ручним дрилем. Мінімальна кількість оборотів (сильно розігнатися не вийде) дозволяє отримати канал ідеальної форми.

  Це важливо!
  Однак при використанні ручного дриля, знайте — просвердлити отвір великого діаметру також не вдасться. Внаслідок низької швидкості.

  Друге правило — купуйте правильні свердла. Які саме? Будемо розбиратися разом.

  ? Свердла для кахельної плитки

  Цікавлячись технологією і послідовністю процесу під назвою «як просвердлити плитку», більшість навіть не замислюється про правильність вибору свердла. Максимальне досягнення в цьому випадку — 5 проходів. Хочете більшого? Вчіться вибирати свердла!

  ? Списоподібні свердла

  Відповідь на питання «як свердлити кахельну плитку» знають списоподібні свердла, які відрізняються тривалим терміном експлуатації. Це ідеальний варіант при необхідності висвердлювання отворів під дюбелі для рушникосушок і вішалок — робота йде як по маслу. Приваблює і демократична ціна, надає можливість виконувати роботи максимальної якості при мінімумі фінансових витрат.

  Списоподібні свердла

  ? Твердосплавні свердла з одностороннім заточуванням

  Допоможуть просвердлити свердловини до 12 мм у діаметрі в кахлі будь різновиди. Свердла відрізняються від інших побратимів одностороннім заточуванням твердосплавної пластини, виконаної під гострим кутом.

  Свердла з одностороннім заточуванням

  Звичайне свердло заточене під тупим кутом, тобто орієнтована для роботи з ударом. Це говорить про те, що воно для керамограніта не підходить, чого не скажеш про односторонніх зразках, гострий кут яких немов створений для того, щоб «вгризатися» в міцну, неподатливую поверхню.

  ? Алмазні коронки

  Незамінні при потребі отримання отворів великого діаметру. Розміри варіюються від 10 до 70 мм. В якості інструменту для алмазних коронок підійде свердлильна стаціонарна установка з водяним охолодженням.

  Це важливо!
  При покупці зверніть увагу, чи є в алмазної коронки центрувальне свердло, яке надає можливість використовувати дриль. Якщо — ні, без стаціонарного обладнання не обійтися.

  Зовні коронки для керамограніта і кахельної плитки не відрізняються. При низькій швидкості свердління (200-500 оборотів) і гарному охолодженні алмазної коронки під силу здолати» від 20 до 50 свердловин, що не так вже й мало.

  Алмазні коронки використовують для одержання отворів великого діаметра

  ? Коронки з карбідо-вольфрамовим напиленням

  Непогано зарекомендували себе при роботі з керамогранітом, мармуром, керамічною плиткою, цеглою. У комплектацію входить 4 коронки різного діаметру, допомагають просвердлити пази для різних потреб (для розеток, полиць, шаф і. т. д.).

  Коронки з напиленням

  З мінусів варто відзначити чималу вартість, але універсальність і міцність карбідо-вольфрамових коронок того варті.

  ? Балеринка

  Круговий регульоване свердло призначений для висвердлювання великих отворів (30-90 мм). Свердло складається з двох дисків: першого, центрувального, і другого, закріпленого паралельно. Різання здійснюється з допомогою напайок з твердого сплаву, якими оснащені ріжучі частини дисків.

  Балеринка

  Кріплення рухомих частин відбувається за допомогою болтів. Основна причина, яка послужила збільшення популярності балеринки — кращого засобу для виробництва нестандартних отворів не знайти. Єдиний мінус — краю виходять не зовсім рівними, але якщо отвори свердляться під ванною або раковиною, то це великого значення не має.

  ? Як просвердлити керамічну плитку

  Хід робіт можна розділити на кілька етапів:

  • розмітка. Область свердління розмічається яскравим маркером, який виразно видно на поверхні кахлю;
  • перед початком робіт необхідно попередити ковзання свердла. Зробити це можна за допомогою малярської стрічки, яка приклеюється поверх зробленого маркером отвори. Замість малярської стрічки допускається використовувати скотч;

   Малярська стрічка запобігає ковзанню

  • переконайтеся в тому, що ударний режим, якщо такий є, відключений. Дриль підноситься до поверхні під кутом в 90 градусів. Починають свердлити на мінімальних обертах, поступово підбираючись до основи, збільшують, але не сильно натискають — працюють акуратно, м’яко;
  • залучіть помічника, який буде розганяти пил пилососом. Якщо помічника немає, встановіть трубу з пылесборной насадкою, але так, щоб вона не заважала ходу робіт;
  • діставшись до основи, необхідно поміняти свердло (в залежності від матеріалу: дерево, камінь, бетон) і просвердлити отвір необхідної глибини;

  Це важливо!
  Врахуйте, діаметр другого свердла не повинен перевищувати діаметр першого. В іншому випадку уникнути псування плитки не вдасться.

  • не слід робити отвори у країв плитки, в проміжках між ними — ці місця ламаються частіше всього;

   Місце для свердління слід обирати подалі від країв плитки

  • щоб уникнути перегріву час від часу змочуйте свердло водою. Дриль при цьому вимикайте.

  От і все. В отриманий отвір вставляєте дюбель і вішаєте сподобався аксесуар. Сяюча ванна, облицьована гарним кахлем і прикрашена дзеркалами і поличками, виглядає приголомшливо.

  Результат роботи

  А усвідомлення того, що вся ця краса — справа ваших рук, наповнює серце особливою радістю. Радістю, яка знайома лише тим, хто вміє творити досконалість своїми руками.