Фарбування підлоги — останній етап ремонтних робіт. Все вже позаду: вирівняні стіни і наклеєні шпалери, стеля сяє бездоганною білизною і тільки підлогу бентежить вас своїм «ганебним виглядом». Але справа залишилася за малим — дізнатися чим пофарбувати дерев’яну підлогу і приступити до його перетворення в новеньке, блискуче покриття, яке буде радувати око і ваші ніжки.

Фарба для дерев’яної підлоги

Зміст

 • Види лакофарбових матеріалів для дерев’яних підлог
  • Непрозорі фарби
  • Прозорі покриття для дерев’яних поверхонь
 • Що ж вибрати?
 • ? Види лакофарбових матеріалів для дерев’яних підлог

  Як правило, дерев’яні підлоги фарбують або непрозорою фарбою, або прозорими покриттями, до складу яких входять різні пігменти, що виявляють природну фактуру деревини під час нанесення.

  ? Непрозорі фарби

  Ця група лакофарбових матеріалів представлена фарбами на основі особливих органічних розчинників, які надійно захищають поверхню деревини від вологи, гниття та різних шкідників. На ринку ви можете зустріти наступні типи непрозорих фарб:

  • перхлорвінілові
  • масляні
  • поліуретанові
  • алкідні
  • акрилові

  Розглянемо переваги і недоліки (якщо вони є) кожного типу матеріалів.

  Перхлорвінілові фарби застосовуються для фарбування дерев’яних поверхонь як усередині приміщення, так і зовні. Мають високі показники атмосферостійкості, яскраву колірну гамму з насиченими відтінками і досить дешеві, але поряд з цими перевагами володіють рядом недоліків, які стали причиною того, що перхлорвінілові фарби «йдуть у відставку». До них можна віднести:

 • токсичність, адже до складу фарби входить летючий органічний розчинник, який, випаровуючись з поверхні деревини, робить негативний вплив на здоров’я людини, до того ж такі леткі речовини досить пожежонебезпечні;
 • схильність до розтріскування;
 • високу ступінь вицвітання.
 • Олійні фарби буквально кілька десятків років тому користувалися шаленим успіхом у споживачів, але не тому, що вони такі хороші, а тому, що не було іншого вибору. Хоча і сьогодні деякі воліють купувати саме масляні лакофарбові покриття для облаштування підлоги в своїх будинках і квартирах. Чому? Просто вони мають глибокий насичений колір, гладку однорідну структуру, високу стійкість до зміни температурних режимів і найголовніше — низьку ціну. Але от чекати поки висохне така фарба вам доведеться близько доби, що дуже і дуже сумно, адже в наш час ніхто не любить томливого очікування. До того ж через кілька років ви вже не будете насолоджуватися рівним і блискучим підлогою, а будете споглядати шорстку і часом навіть потріскану поверхню.

  Олійна фарба для підлоги — яскравий і стильний образ вашого будинку

  Поліуретанові фарби характеризуються високими показниками зносостійкості і стійкості до зовнішніх впливів, відмінними захисними властивостями і довговічністю, але поряд з цим мають і недоліки (як же без них).

  По-перше, поліуретанові фарби володіють високою токсичністю входять в їх склад органічних розчинників, а, по-друге, вартість таких матеріалів досить висока.

  Алкідні фарби застосовуються для захисту дерев’яних поверхонь усередині приміщень та зовні. Вони характеризуються високою стійкістю до атмосферних опадів і коливань температур і яскравими квітами. Але недоліки таких фарб, можливо, змусять вас сто разів подумати, перш ніж зважитися на покупку.

 • Алкідні фарби під час фарбування поширюють дуже сильний специфічний запах, який зберігається навіть після висихання. Правда, не думайте, що вам доведеться все життя дихати фарбою, ні! Через кілька діб, а може бути навіть тижнів, «аромат» випарується. Весь цей час вам краще знаходитися в іншому місці, так як дихати таким повітрям небезпечно для здоров’я.
 • До складу входять органічні розчинники досить пожежонебезпечні, тому фарба дуже швидко і легко запалюється.
 • Дисперсійні акрилові фарби в останні роки користуються високим попитом і не даремно! Вони володіють цілим рядом переваг:

  • висока атмосферостійкість
  • водостійкість
  • морозостійкість
  • стійкість до вигорання
  • величезна колірна гамма (більше 2000 найрізноманітніших відтінків)
  • довговічність (до 10 років служби без найменших нарікань).

  Акрилова фарба на водній основі — запорука гарного і безпечного підлоги

  Правда, один сумний факт дещо затьмарює таку райдужну картину — ціна на акрилові фарби досить висока, та й вибір виробників не так вже великий, адже в Росії подібний продукт поки не випускають, а те, що приїжджає до нас «з-за бугра» не завжди відрізняється високою якістю, тому при виборі акрилових фарб будьте уважні і звертайте увагу на маркування та країну виробника. Фарба для дерев’яної підлоги, наприклад, Іспанії чи Німеччині нітрохи не гірше так широко розрекламованої фінської. Склад у них практично однаковий, так і властивості аналогічні, а навіщо платити більше, якщо можна купити точно таке ж, але за більш привабливою ціною.

  ? Прозорі покриття для дерев’яних поверхонь

  До цього типу лакофарбових матеріалів відносяться просочувальні засоби і прозорі лаки. Розглянемо кожний вид окремо.

  Просочення для дерева бувають двох видів:

  • акрилові
  • масляні

  Акрилові відрізняються високим ступенем поглинання в деревину, що дозволяє захистити поверхню підлоги по максимуму. До того ж такі просочення можуть мати різні відтінки, завдяки яким можна створити незвичайний і яскравий інтер’єр. Наноситься склад звичайною кистю або валиком, хоча передбачено і розпилення, адже не кожен може витратити дві години свого дорогоцінного часу на розмазування просочення по підлозі.

  Акрилова просочення зберігає текстуру деревини та захищає її від гниття і інших неприємностей

  Олійні просочення використовуються для захисту, зміцнення і тонування дерева. Вони відмінно вбираються, внаслідок чого поверхню деревини стає міцною,і блискучою і більше вологостійкою. Як правило, масло для просочення виробляється з натуральних модифікованих смол, лляного або деревного масел. Сфера його застосування доволі широка: спальні, вітальні, кухні, ванні кімнати, дача, басейн, загалом, практично скрізь, навіть там, де немає опалення. Олійну просочення легко освіжити, якщо під час миття підлог додати у воду спеціальні засоби.

  Олія для підлоги — красиво і недорого

  Лаки мають масу переваг. Вони зберігають природну красу деревини, захищають поверхню підлоги від згубного впливу зовнішніх факторів, але… Є АЛЕ, які не дають повною мірою насолодитися красою лакованого статі, адже тонка лакова плівка не може захистити підлогу від ударів, сколів, фізичних навантажень. Навіть коли лак висох повністю, він все одно залишається досить еластичним і рухливим, переміщаючись при будь-якому пошкодженні разом з деревними волокнами. Ходити по лакованому підлозі вам доведеться тільки у взутті з м’якою підошвою. Чи згодні ви на такі жертви заради краси? Швидше за все немає!

  Лак — шикарно і розкішно

  Готові піти на жертви заради такої краси?

  ? Що ж вибрати?

  Отже, підводячи підсумки, можна зробити наступний висновок: для захисту дерев’яної підлоги найбільш переважні непрозорі акрилові фарби, адже вони здатні не тільки забезпечити м’яку і податливу деревину від фізичного та атмосферного впливу, але і надати підлозі красивий, благородний вигляд, а ось лаки, на жаль, не можуть виконати роль надійного «захисника», хоча і мають шикарним зовнішнім виглядом.