Домашні улюбленці, без яких любителі кішок вважають житло неповноцінним, крім позитивних емоцій і позитивного впливу на самопочуття господарів, іноді доставляють неприємні клопоти.

Стикаючись з проблемою випорожнення чотирилапих у квартирі, кошатникам доводиться вирішувати питання видалення дратівної запаху аміаку, який виходить від килимового покриття або взуття. Стійкість такого аромату дратує і робить некомфортним проживання в квартирі.

Позбутися цієї проблеми можна, застосовуючи різні засоби. Чим швидше господарі беруться за вирішення цього питання, тим простіше і швидше вдасться його закрити.

Засоби для видалення запаху котячої сечі

Зміст статті

 • Засоби для видалення запаху котячої сечі
  • Спеціальні склади
  • Народні способи
   • Лимонний сік
   • Горілка або спирт
   • Оцет
   • Перекис і сода
   • Йод
 • Як прибрати сліди та запах котячої сечі з килима
  • Свіжі плями
  • Застарілі плями і стійкий запах
 • Способи видалення запаху собачої сечі

Щоб прибрати котячу сечу на килимі і позбутися від настирливого смороду, використовують препарати, що виробляються хімічною промисловістю. Вони мають вузьку спеціалізацію застосування. Або самостійно виготовляють у домашніх умовах розчини, які допоможуть відновити мікроклімат у житловому приміщенні.

УВАГА! Використання аерозолів з різними ефірними маслами допоможе на кілька годин забути про проблему. Але після цього все одно доведеться займатися усуненням запаху аміаку.

Спеціальні склади

Засоби для видалення неприємних ароматів продають у спеціалізованих зоомагазинах. Основою цих препаратів є нейтралізатори бактерій, що поширюють аміачний запах.

Ефективними вважають засоби на рослинній основі і ферментні склади, так звані ензими. Вони розщеплюють і нейтралізують неприємний пахощі від сечі домашніх вихованців.

До перевіреним поглиначів запахів відносять такі речовини.

 • «Зоосан»: у складі відсутні фосфати, фтор або хлор.
 • «Дезосан»: виготовляють на основі поверхнево-активних речовин (Парів) і ароматизаторів з харчовими складовими. Повністю знищує сморід, здатний позбавити кімнату від слідів життєдіяльності кота. При обробці може використовуватися пилосос.
 • «Дуфтапет»: безпечне універсальне засіб на основі рослинних білків без спиртових добавок. Вдається вивести з повітря алергени, відрізняється високою швидкістю розпаду бактерій.
 • «Одор Гон»: нейтралізатор на натуральній основі. Не викликає алергічних подразнень, призначений, щоб очистити поверхню до 15 кв. м.

Ці препарати мають різний склад, але ефективність застосування не раз перевірена котолюбами при виникненні проблем з килимами або м’якими меблями.

Крім перелічених, використовують кошти інших виробників, представлених на ринку (спрей Фреш, Урін Офф). Висока вартість ферментних поглиначів змушує віддавати перевагу продукції, виготовленої на натуральній основі або активних речовин.

Народні способи

Відсутність можливості придбання спеціальних препаратів з-за великої відстані до зоомагазину або з інших причин потребують використання підручних засобів.

Лимонний сік

Одним з варіантів видалення запаху буде застосування лимонного соку. Для цього вичавлюють м’якоть лимона, одержаний концентрат розводять у склянці води.

Обробляють отриманим розчином забруднену ділянку за допомогою губки або невеликий ганчірочки, яку залишають на поверхні для посилення ефекту очищення на 20-40 хвилин.

Горілка або спирт

Використання горілки або розведеного водою спирту позбавить від неприємного аромату, якщо він не придбав ще сталих властивостей.

Методика застосування буде подібної лимонному розчину. Даний спосіб призведе до утворення нового стійкого запаху алкоголю, який менш дратівливий, але може зажадати додаткового усунення.

Оцет

Килим можна вичистити з допомогою оцтової кислоти. Її розводять у співвідношенні 1:3 з водою і з допомогою розпилювача наносять на пляму.

Через 10-15 хв. оброблений ділянку промокають чистою ганчіркою або губкою.

ДОВІДКА! Збільшення концентрації оцту може призвести до зміни кольору покриття, особливо якщо виріб має синтетичну основу!

Перекис і сода

Перекис водню з харчовою содою здатна видалити неприємний запах, завдяки тому, що при поєднанні цих елементів аміак активізується і випаровується.

Для видалення плями роблять наступне.

 • Покривають забруднену ділянку та прилеглу область содою.
 • Білий порошок заливають розчином перекису, при цьому почнеться активна реакція виділення аміаку.
 • Кашку, утворену в результаті перемішування, видаляють через 8-10 годин з допомогою щітки або іншого пристосування.
 • Оброблене місце промивають і висушують.

Йод

Ще одним способом є застосування йоду. Для позбавлення від плями 20 крапель йоду розбавляють літром теплої води.

Цим розчином обробляють необхідний ділянку килимового покриття.

ВАЖЛИВО! Такий метод використовують тільки для темних виробів. Світле покриття може помітно змінити відтінок.

Як прибрати сліди та запах котячої сечі з килима

Ставши свідком котячих витівок, можна відразу промокнути пляму губкою або серветками, збираючи сечу свого улюбленця. Але цього буде недостатньо, оскільки органічні сполуки тварин випорожнень сильно в’їдаються в тканинну основу килимового покриття. Така методика лише зменшить концентрацію бактерій, якими просякло виріб.

Якщо неприємний запах став відчутний рано вранці, як результат нічного пустощів домашніх вихованців, то необхідно знайти і усунути джерело смороду.

Свіжі плями

Для видалення неприємного аромату від щойно утвореного плями використовують народні засоби, застосовуючи вищеописані методи.

Крім цього, можна використовувати шампунь Ваніш для килимів, що виготовляють у вигляді порошку або гелю.

Препарат змішують з водою до отримання пінообразної консистенції у відповідності з інструкцією. Потім наносять на поверхню, що очищається. Для надійності застосування миючого засобу піну посипають содою, залишають на 15-25 хвилин. Після чого видаляють скребком або за допомогою пилососа. Вологою губкою промивають оброблене місце і дають просохнути.

Застарілі плями і стійкий запах

Щоб позбутися від давнього смороду, який вже не один день наповнює простір житлової кімнати, народних коштів буде недостатньо. Необхідно буде скористатися спеціально призначеними препаратами, поглинаючими аромати органічного походження.

Застосування кожного з них виконують у такій послідовності.

 • Готують засіб у відповідності з інструкцією. Для цього препарат збовтують або перемішують з водою.
 • Пляму і область навколо нього покривають поглиначем запаху.
 • Оброблене місце накривають поліетиленовою плівкою.
 • Витримують 30-40 хв, після чого прибирають поліетилен.
 • Через 2 години перевіряють наявність неприємного аромату і при необхідності процедуру повторюють.

ВАЖЛИВО! Перед розпиленням спеціалізованих поглиначів не можна затирати або намилювати забруднену ділянку з допомогою порошків або інших миючих засобів, до складу яких входить хлор!

Такий компонент може лише посилити і зробити запах сечі більш стійким!

В залежності від вимог виробників хімічних препаратів, методика може трохи відрізнятися. На упаковці виробник розміщує докладну інструкцію із застосування, яка вкаже на особливості використання того або іншого засобу.

Способи видалення запаху собачої сечі

Народні методи позбавлення від слідів випорожнень собак такі ж, як і для кішок. А хімічні препарати, що застосовуються в цьому випадку, будуть відрізнятися можливою наявністю хлорних домішок і відсутністю необхідності в дорогих ферментних поглиначах ароматів.

Псиная сеча видає нестерпний сморід, подібне котячому, але хімічний склад сечі відрізняється меншим вмістом аміачних домішок. Тому видалення такого запаху вимагає більш простих препаратів, але методика обробки залишається колишньою.

Ознайомившись з різними розчинами, поглинаючими неприємні аромати, можна сміливо готувати необхідний засіб і позбавлятися від небажаної атмосфери.