Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.Одним з популярних видів підлогового покриття житлових приміщень є ламінат. Цей матеріал складається з декількох шарів, кожен з яких виконує певне функціональне призначення. При укладанні такого покриття доводиться робити підгонку і підрізування панелей, щоб якісно і технологічно виконати монтаж.

Що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах

Зміст статті

 • Що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах
 • Ножівка або пила по дереву
 • Розкрій електролобзиком
 • Використання болгарки
 • Як пиляти ламінат гільйотиною
 • Застосування будівельного ножа
 • Розпил циркулярною пилкою
 • Особливості різання вінілового ламінату

При повному покритті підлоги, незалежно від розмірів, доводиться підганяти панелі під необхідну площу. Щоб відрізати заготовку потрібної довжини в домашніх умовах використовують різний ріжучий інструмент:

 • ножівку по металу або дерева;
 • електролобзик;
 • кутову шліфувальну машину (болгарку);
 • будівельний ніж;
 • гільйотину;
 • циркулярну пилу або відрізний верстат.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Будь-який з цих пристосувань використовують в роботі, але потрібно знати особливості застосування кожного з них.

Ножівка або пила по дереву

Самим доступним інструментом, який можна знайти в будь-якому, навіть самому маленькому господарстві, є ножівка по дереву. Вона з легкістю розріже складові шари панелі. Якість різу буде залежати, більшою мірою, від того, як добре заточена пила. Щоб запилена кромка була прямолінійною, ножівку необхідно тримати під гострим кутом до ламелі, стикаючись з лінією розмітки.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

УВАГА! Якщо, після відрізання заготовки, на спиленном торці залишилися небажані дефекти — розтріпаність і підвищена шорсткість, то поверхню обробляють надфілем або напилком з дрібною зернистістю.

Ножівка по металу також може бути використана для різання ламінату, тільки потрібно знати, що полотно, призначене для заліза, швидко заб’ється деревно-стружковими відходами. Подальше використання інструменту для роботи з металом зажадає заміни полотна. Застосування пилки для дерева або заліза можливе при невеликій кількості відрізаних заготовок, наприклад, при укладанні покриття в одній з житлових кімнат. Трудомісткість використання даного інвентарю дасть про себе знати вже після 3-го розпилу. А таких, навіть у малому приміщенні доведеться робити не менше десятка.

ВАЖЛИВО! При виконанні різання ножівкою, складно потрапити в розмічальну лінію, т. к. інструмент постійно з’їжджає в бік. Для точності використовують маленький брусок, який прикладають уздовж лінії розмітки, потім на цей брусок спираються полотном пилки для рівного входження в намальовану біса!

Розкрій електролобзиком

Застосування такого електроінструменту полегшить трудомісткість робіт. Його перевагою вважають високу швидкість і можливість виконання непрямолінійних різів. При роботі електролобзиком, розмітку виконують із зворотного боку панелей і ламінат укладають лицьовою стороною на робочий стіл при виконанні різання, т. к. опорна лапка лобзика залишає за собою слід у вигляді подряпини. Таке пошкодження не буде помітним, якщо залишиться на виворітній стороні.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Перевагою застосування електроінструменту є можливість відрізання відразу декількох заготовок без збільшення прикладених зусиль. При виконанні таких різів, панелі жорстко скріпляють струбцинами і контролюють відповідність розмірів кожної з них.

УВАГА! При роботі електролобзиком, рекомендують використовувати полотно з дрібним зубом. Це підвищить якість відрізаною торцевої поверхні.

Недоліком застосування такого електроінструменту вважають невеликі нерівності лінії різу, т. к. ручну роботу завжди відрізняє від машинної відсутність прямолінійності.

Використання болгарки

Наявність кутової шліфувальної машинки полегшить відрізання заготовок при укладанні ламінату. Але якщо подібні роботи не доводилося виконувати, то краще спочатку зробити пробні рези на чорновому матеріалі. Потужність болгарки та специфіка використання відрізних дисків по дереву, вимагає певних навичок.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Універсальність шліфувальної машинки дозволяє швидко і якісно відрізати необхідну кількість панелей. При необхідності виконання непрямолінійних різів болгарка буде актуальна. При відрізанні, панелі мають горілиць, можна обробляти відразу декілька заготовок, але треба пам’ятати про жорсткість фіксації ламінату, т. к. потужність шліфувальної машинки створює вібрацію.

УВАГА! Застосування відрізних дисків по металу є порушенням пожежної безпеки. В цьому випадку можлива поява неприємного запаху і диму.

Як пиляти ламінат гільйотиною

До професійного інструменту відносять різак для панелей гильотинного типу. Він має великі габарити і призначений для нарізання заготовок необхідної довжини. При виконанні робіт, ламінат встановлюють під ніж гільйотини лицьовою частиною вгору, після цього натискають на важіль і отримують заготівлю потрібного розміру.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Достоїнствами такого пристосування є точність і хороша якість торцевої поверхні. До недоліків відносять: великі габарити інструменту і обмеженість розміру виконуваного різу. Наприклад, широку панель відрізати під гострим кутом не вдається із-за малої довжини робочого простору. Для виконання довгих різів використовують спеціальний лезовий різак, має більший розмір леза.

ДОВІДКА! Вартість гильотинного різака дуже висока. Купувати його для укладання ламінату в одній або декількох кімнатах немає сенсу!

Застосування будівельного ножа

При відсутності слюсарного інструменту, відрізати заготовку можна використовуючи канцелярський ніж. Краще буде застосування будівельного ножа, оскільки він має більшу твердість і зручність утримання.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Щоб відрізати панель, укладають металевий кутник або рейку по розмічувальної лінії і, спершись на пристосування, виконують рез ножем. При цьому, заготівлю розташовують лицьовою частиною вгору і прикладають велике зусилля при проведенні інструменту по лінії різу. Під панель укладають картон або фанеру і повторюють проходження ножа по лінії різу до руйнування верхніх шарів ламінату. Після проходження здебільшого товщини матеріалу, заготівлю відламують.

Розпил циркулярною пилкою

Застосування переносного верстата для різання панелей дозволить швидко і якісно зробити необхідну кількість ламінату потрібної довжини. Наявність навичок роботи з переносною циркулярною пилою допоможе при поздовжньої обробки заготовок. Якщо зіткнулися з таким професійним інструментом вперше, то необхідно виконати кілька чорнових різів, навіть при звичайній поперечного розпилювання панелей.

Чим різати ламінат: що можна використовувати для різання ламінату в домашніх умовах.

Щоб відрізати заготовку, її розмічають з лицьового боку. Потім встановлюють диск з дрібними зубцями, запускають обладнання і, притискаючи панель до горизонтальної станині, штовхають ламінат вздовж наміченої лінії.

УВАГА! Виконання поздовжнього різання вимагає установки ширини на циркулярному верстаті!

Циркулярна пила – це зручний інструмент для розпилювання, але габарити та вагу потребують спеціальної транспортування пристосування до місця виконання робіт. Монтажник самостійно визначає доцільність використання такого обладнання.

Особливості різання вінілового ламінату

Висока стійкість до стирання верхнього шару, подібне комерційним панелям, робить вінілове покриття затребуваним. Крім цього, такий матеріал створює оригінальний декоративний ефект. Структура вінілових панелей відрізняється від звичайних, м’якістю і в’язкістю.

Для розрізання такого матеріалу найкраще буде застосувати будівельний або канцелярський ніж. Цей інструмент дозволить розрізати всі верстви вінілового ламінату, піддані механічному руйнуванню.

Після вивчення всіх методів порізки і можливого застосування того чи іншого інструменту, кожен самостійно вибирає потрібне пристосування, в залежності від поставленого завдання і наявності.