Чим відрізняється килим від ковроліну, властивості та застосування

Вибір типу підлогового покриття — одне з найбільш відповідальних рішень тих, хто хоче зробити акцент на затишок. Адже воно може бути функціональним, не відволікає уваги від іншої обстановки в будинку, або ж навпаки, стати тим самим яскравим акцентом, навколо якого і будується інший дизайн. Саме тому і слід знати про базових і ключових відмінностях між килимом і ковроліном.

Килим

Зміст статті

  • Килим
  • Ковролін
  • Різниця з точки зору користувача

Чим відрізняється килим від ковроліну, властивості та застосування

Цей тип підлогового покриття виділяється довгою і багатою історією. Всі килими цінуються за свої високі естетичні якості, що є наслідком початкового призначення — декор. Їх експлуатаційні характеристики багато в чому залежать від того, до якого різновиду належить те чи інше полотно. Розрізняють наступні варіанти:

  • палац — безворсовий, з низьким рівнем теплоізоляції і звукопоглинання, двосторонній;
  • класичний ворсовий — частіше двосторонній, в більшості випадків, виготовляється вручну з натуральних матеріалів;
  • промисловий — переважно однобічний, зносостійкий, добре ізолює звук і тепло, може бути виготовлений із застосуванням натуральних матеріалів, але частіше використовується синтетика.

Характерна риса всіх килимів — обмежені розміри і чіткий малюнок, який в тому числі і вказує на межі полотна. Ручна робота характеризується високими естетичними властивостями, автентичністю та унікальністю. Промислові в цьому плані трохи поступаються, зате їх вартість у кілька разів нижче.

Якщо мова йде про довговічності і зносостійкості, то практично будь-який килим (за винятком найдешевших), при належному догляді здатний прослужити від 30-40 до 90 років. Тривалість експлуатації багато в чому залежить від ваших навантажень, своєчасності чищення і провітрювання.

Ковролін

Першочергове завдання цього покриття полягає в забезпеченні належного рівня теплоізоляції і звукопоглинання. Характерна риса ковроліну — великі розміри: ширину може досягати 5 метрів, довжина не обмежена. З урахуванням вищевикладеного, цілком логічним виявляється відсутність акцентованого малюнка, який найчастіше складається з повторюваних, хаотично розміщених фігур. Це властивість знижує естетичні якості ковроліну, однак є незаперечним плюсом для тих, хто вирішив застелити м’яким полотном всю площу кімнати.

Чим відрізняється килим від ковроліну, властивості та застосування

Зносостійкість цього покриття визначається швидкістю збивання ворсу і його сильного забруднення при інтенсивному проходження. Якісний ковролин здатний прослужити від 5 до 20 років, дешевий — не більше 2-3. Розрізнити ці 2 групи можна по щільності ворсу: чим більше щетинок на см2, тим менше і повільніше буде «затаптываться» ковролін. Що ж стосується стійкості до бруду, то зараз найбільш популярні полотна з синтетичних волокон з підвищеною стійкістю до забруднення. Натуральні матеріали практично не використовуються із-за економічної недоцільності застосування вовни і швидкої загрязняемости інших варіантів.

Різниця з точки зору користувача

Килим займає обмежену площу і вимагає наявності «чистового» підлоги під собою. Коштує він дорожче аналогів. Але його можна в будь-який момент зняти, почистити і просушити при необхідності. А ще це полотно красивіше і дозволяє розставити акценти затишку в інтер’єрі.

Ковролін відрізняє тим, що його можна стелити прямо на бетонну стяжку, покриваючи всю площу приміщення. Він коштує дешевше, легше чиститься і служить нейтральним фоном в кімнаті. Але його розміри стають серйозною перешкодою при необхідності провітрити або просушити покриття, з-за чого ускладнюється догляд за ним і зменшується загальний термін служби.ъ

Використовувати ковролін в якості килима теоретично можна, однак варто помітити, що без закріплення, полотно незабаром почне деформуватися, згортатися, а краї розтріпується.