Чим відрізняється побутовий лінолеум від комерційного

На сьогоднішній день, незважаючи на широкий асортимент різноманітних підлогових покриттів, лінолеум, як і раніше залишається одним з найбільш затребуваних матеріалів. Це пояснюється низькою вартістю і досить простою технологією монтажу. Такий вид матеріалу укладають у житлових квартирах і будинках, магазинах і навіть промислових приміщеннях. Однак слід розрізняти види побутового та комерційного лінолеуму, які мають різні сфери застосування.

Відмінності побутового та комерційного лінолеуму

Зміст статті

 • Відмінності побутового та комерційного лінолеуму
  • Характеристики побутового
  • Характеристики комерційного

Сьогодні на ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів можна зустріти два види матеріалу:

 • побутовий;
 • комерційний.

Побутова різновид використовується найчастіше тільки в житлових приміщеннях або в офісах, де присутня невелика прохідність протягом доби. Для великих приміщень, де щодня проходить величезна кількість відвідувачів слід використовувати комерційні види полотна.

Це пов’язано з підвищеною зносостійкістю і щільністю матеріалу. Комерційний спочатку призначений для кімнат, де навантаження на нього буде максимальною. Виробники створюють вдосконалене, максимально міцна, здатна витримувати великі навантаження полотно.

Важливо! Перед покупкою лінолеуму слід оцінити майбутні навантаження на підлогове покриття і не економити на купівлі дорогого комерційного матеріалу, якщо передбачається укладання в кімнаті з великим щоденним трафіком.

Характеристики побутового

Чим відрізняється побутовий лінолеум від комерційного

Як зрозуміло з назви, побутової використовується виключно в побуті. Він володіє привабливою низькою ціною і різноманітністю кольорів і фактур, але не призначений для великих щоденних навантажень.

Такий вид покриття володіє цілим рядом переваг:

 • економічний (серед різних видів підлогових покриттів це самий бюджетний варіант для оздоблення житлового приміщення);
 • простота у догляді (після монтажу легко миється із застосуванням звичайних і доступних засобів);
 • великий вибір (у салонах оздоблювальних матеріалів можна зустріти широкий вибір палітри і фактури лінолеуму);
 • зручний у транспортуванні (завдяки еластичності, легко скручується в рулон і перевозилися з місця на місце);
 • має хорошу теплоізоляцію (з додатковою підкладкою відмінно ізолює підлога);
 • вологостійкість (легко миється, не пропускає вологу з обох сторін).

Завдяки будові, він не тільки зберігає тепло і не пропускає вологу, але й здатний поглинати звукові вібрації. Це робить пересування по кімнаті комфортним і зручним. Захисне покриття, нанесене на лицьову сторону, дозволяє надовго зберегти покриття в первозданному вигляді, якщо проводити ретельний і акуратний догляд за ним щодня.

Характеристики комерційного

Чим відрізняється побутовий лінолеум від комерційного

Промисловий лінолеум можна укладати в житлових або комерційних приміщеннях. Як правило, такий вид покриття вибирається для кімнат з великим щоденним трафіком. Він володіє рядом безсумнівних переваг перед іншими видами лінолеуму:

 • підвищена зносостійкість (спочатку призначений для серйозних навантажень на підлогове покриття, тому володіє підвищеною міцністю);
 • функція антиковзання (зазвичай покритий спеціальним шаром, який забезпечує безпеку при ходьбі);
 • різноманітність малюнків (завдяки широкому вибору орнаментів, можна легко зонувати навіть найбільші приміщення).

Важливо! Промисловий лінолеум можна укладати і в житлових кімнатах, але це нераціонально з точки зору фінансів. Вибирати такий варіант краще в тому випадку, якщо в кімнаті щодня проходить велика кількість людей.

При цьому комерційний лінолеум досить дорогий вид покриття. Він прослужить не менше 25 років і буде повільно стиратися, не лякаючи відвідувачів приміщення неприємними истончившимися і втратили орнамент плямами. Малюнок нанесений по всій глибині рулону, тому він буде стиратися поступово і непомітно для оточуючих. Це самий вигідний варіант підлогового покриття для медичних установ, шкільних класів, офісів та інших комерційних приміщень.