Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питання

Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питанняШтукатурка та шпаклівка – так називають і оздоблювальні матеріали, і процес, який здійснюється з їх допомогою. І процеси, і різні матеріали, і призначення у них різне.

Принципова різниця

Штукатуркою називають будівельну суміш, призначення якої – вирівнювання фасадних і внутрішніх стін, а також стель.

Шпаклівка – це теж будівельна суміш, і теж для вирівнювання, але тільки вже не криволінійних конструкцій, а невеликих дефектів поверхні. Маються на увазі тріщини, а ще шви між плитами перекриття чи листами гіпсокартону, а також незначні вибоїни.

Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питання

Яку різницю ще можна виділити:

 • За фіксований обсяг штукатурки ви заплатите менше. Це пов’язано з тим, що великий мінеральний наповнювач цієї суміші обійдеться дешевше.
 • Штукатурна суміш міцніше, і це теж за рахунок більш крупного заповнювача.
 • Укладається штукатурна суміш більш товстим шаром.

Ну і, звичайно, певні відмінності є в складі. У штукатурну суміш входить або цемент і пісок, або гіпс з стабілізуючими добавками. Для шпаклівки потрібно теж цемент з піском і пластифікатором, але розмір зерна буде меншим. Використовується гіпс для шпаклівки, причому, гіпс дрібного помелу.

Чим відрізняється гіпсова штукатурка від цементної

Цементну штукатурку застосовують, коли важливо отримання дуже міцного, довговічного покриття. Покриття можна не міняти десятиліттями, якщо, звичайно, в приміщенні оптимальний температурний і вологісний режим.

Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питання

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсова штукатурка (рейтинг)
Можна використовувати цементні шпаклювальні суміші на гіпсокартоні
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Щоб у цьому випадку отримати тонке вирівнювання поверхні, має сенс додавати в штукатурний склад сучасні цементно-полімерні склади – ровнители. Вони представляють собою щось середнє між дрібною штукатуркою і великої шпаклівкою.

Для чого тоді користуються гіпсовою штукатуркою? Вона потрібна, коли роботу належить виконати в стислі терміни, і надалі в приміщенні не передбачається підвищеної вологості. Гіпсові суміші, до того ж, спрощують технологію ремонту.

Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питання

Отже, цементний штукатурний склад:

 • Володіє високою міцністю;
 • Відрізняється хорошою адгезією;
 • Стійкий до вологи;
 • Ціна його цілком доступна.

Але цей склад:

 • Не можна застосовувати на пластиковому, дерев’яному і забарвленому підставі;
 • Передбачає трудомісткість процесу;
 • Неможливий без шпаклівки;
 • Іноді дуже довго застигає, час застигання доходить до 3-4 тижнів.

Гіпсова ж суміш:

 • Екологічно чиста;
 • Не дає усадки;
 • Має невелику питому вагу;
 • Пластична;
 • Відрізняється хорошою паропроникністю;
 • Швидкості обробки – висока.

Але використовувати гіпсовий складу можна тільки для обробки внутрішніх приміщень, і за ціною така суміш буде дорожче цементній.

Штукатурка та шпаклівка: в чому відмінності (відео)

Чим відрізняється високоякісна штукатурка від покращеної

Поліпшений склад – це склад, який більш якісно вирівнює стіни, і в результаті ви маєте поверхню без будь-яких дефектів. До того ж витрата суміші в даному випадку нижче. Правда, ціна за таку роботу буде, звичайно, вище.

Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питання

З поліпшеною штукатуркою провешивание не відбувається.

Відмінність простої штукатурки від покращеної

Простий штукатурний склад передбачає всього два шари – грунт та обризг. Вона також відбувається без провішування, правилом теж перевіряти не треба. Грунтовий шар затирається, а накрывочный не наноситься. За допомогою напівтертка вирівнюють відкоси, пілястри, стовпи, кути. Звичайна товщина штукатурного шару при цьому – 12 мм.

В покращеній ж штукатурці є накривочний шар. Зачищається він зазвичай гладилками – повстяними, сталевими або гумовими. Товщина шару не більше 15 мм.

Особливості шпаклівки

Розрізняють стартові і фінішні шпаклівки:

 • Стартова служить для виправлення великих нерівностей. Наноситься ця шпаклівка великим шпателем. Якщо ви вирівнюєте великі площі, придбайте для цієї роботи правило величиною до 2 м. Цей склад швидко засихає.
 • Фінішна суміш використовується для завершення роботи, як фінальний шар. Для гладкості стін поверхня обробляється абразивною сіткою. Для нанесення суміші на стіну потрібен невеликий шпатель, всі великі інструменти на даному етапі робіт можна сховати. Після цієї обробки усуваються тільки найменші нерівності.

Чим відрізняється штукатурка від шпаклівки: всі нюанси спірного питання

Завжди орієнтуйтеся не тільки на призначення шпаклювальної суміші, але і на виробника. Якщо хочете гарантувати відмінну якість ремонту, обидва види шпаклювальний сумішей купуйте однієї марки.

Штукатурка та шпаклівка стін (відео)

Штукатурні та шпаклювальні роботи близькі по своїй функції, але все ж мають суттєві відмінності. Не економте на якості складу, замішують суміш строго по інструкції, перевіряйте, чи немає дефектів після роботи. І, що дуже важливо, дайте час суміші добре застигнути.