Чим вивести йод з килима: хімічними і натуральними засобами

Йод добре допомагає для загоєння дитячих подряпин і порізів, але якщо він потрапляє на одяг, сліди можуть бути серйозними. Йод — це барвник, внаслідок чого вам потрібно швидко дістатися до нього і виконати наступні кроки, щоб видалити пляму.

Які хімічні засоби допоможуть вивести йод з килима

Зміст статті

  • Які хімічні засоби допоможуть вивести йод з килима
  • Якими натуральними засобами можна вивести йод з килима

Чим вивести йод з килима: хімічними і натуральними засобамиПерший крок: витягніть або промокніть як можна більше йоду з килима, застосовуючи чисті сухі білі паперові рушники. Не тріть забруднення, якщо ви використовуєте паперовий рушник, так як це може призвести до поширення йоду по килиму.

Крок другий: нанесіть ваш чистячі засіб на уражену ділянку, переконавшись, що він покриває всі пляма йоду.

Крок третій: слід збовтувати область, щоб послабити будь-які вільні частинки і допомогти химикату проникнути через волокна килима.

Крок четвертий: витягти або, використовуючи чисте біле вбирає рушник, промокнути пляму, поки вона не висохне. Знову ж таки, переконайтеся, що ви не трете забруднення, так як це може призвести до поширення його на килимі. Обережно і акуратно промокніть пляма.

Крок шостий: якщо цей метод ще не повністю видалив забруднення, застосуйте хімікат, який працює, щоб видалити решту плями. Дотримуйтесь інструкцій на пляшках з хімікатами.

Якими натуральними засобами можна вивести йод з килима

Чим вивести йод з килима: хімічними і натуральними засобами

  • Промокніть як можна більше пролитого йоду паперовими рушниками. Якщо ви бачите засохлі частинки, застосуйте пилосос для їх очищення.
  • Вилийте приблизно 1/4 чайної ложки м’якого рідкого мила в невелику ємність з 1 склянкою теплої води.
  • Перевірте очищуючий розчин на невеликій ділянці килима, який зазвичай не видно. Деякі килими по-різному реагують на певні миючі засоби. Останнє, що вам потрібно, це зробити пофарбовану область ще помітніше.
  • Опустіть тканина в миючу суміш і нанесіть її на пофарбовану область, спрямовану до центру плями. Дайте миючого засобу не менше п’яти хвилин, щоб звільнити йод від килима. Промокніть забруднення чистою білою тканиною.
  • Чим очистити пляма ще? Зробіть пасту сумішшю води і харчової соди і втирайте суміш у заплямований килим пальцями або тканиною. Залиште килим на п’ять хвилин, змочіть його водою і промокніть забруднення тканиною.
  • Приготуйте суміш з 1/3 склянки білого оцту з 2/3 склянки води, якщо пляма все ще видно. Вилийте суміш в аерозольний балончик і розпиліть на область. Дозвольте суміші оцту працювати протягом приблизно п’яти хвилин і потім використовуйте тканину, щоб промокнути килим.
  • Налийте на пляму холодну воду і переймайте воду паперовим рушником або тканиною, щоб видалити залишки з килима.