В кожній людині присутній інстинкт самозбереження, що спонукає захищати власну оселю від будь-якої небезпеки і сторонніх.

Хвіртка з профільної труби

Хвіртки, паркани, ворота – це одні з обов’язкових елементів захисту. Але багато хто любить оточувати себе гарними речами, тому крім простого огорожі його можна прикрасити декором.

Хвіртка зі профілю, монтаж якої проводився своїми руками, стане прекрасним рішенням зробити не тільки комфортну, але й естетичну обстановку навколо себе.

Етапи виготовлення і монтажу

Вибір розмірів

Коли ви вирішите зробити хвіртку на ворота, то важливо правильно визначитися з розмірами, які матиме майбутня конструкція. Кращою шириною для об’єкта вважається один метр, а висота не більше двох.

Якщо ви хочете більш об’ємну і важку хвіртку, то слід враховувати, що збільшиться вага стулки, і з-за цього петлі і замки на полотні можуть зноситися набагато швидше, ніж ви очікуєте.

Створюючи об’єкт вище, ніж два метри, каркас оснастите додатково верхній вставкою зі спеціальною поперечиною.

Таким чином ви зможете отримати суцільне полотно, яке не тільки приховає утворився над хвірткою отвір, але і знизить навантаження на опорні стовпи.

Створення опорних стійок

Щоб хвіртка, створена з профільної труби, була міцною і мала тривалий термін експлуатації, важливо правильно зробити і встановити стійки, які будуть її тримати. В якості них можуть виступати металеві труби або стовпи з цегли і каменю.

Під час монтажу елементів важливо спостерігати за тим, щоб не було відхилень від строго вертикального положення. Якщо пропустити цей момент, майбутня конструкція може стати непрацездатною з сильним перекосом.

Підготовка фундаменту для стовпів

Коли буде готова яма під фундамент, помістіть в неї стійки строго по рівню і вертикально, і далі засипте спеціальним розчином з цементу, щебеню і піску.

Надалі близько 7-14 днів складу буде застигати і набувати свою міцність, тому роботи необхідно припинити.

Створення каркасу

Каркас на ворота найлегше зробити з профільованої металевої труби, що має перетин 60х30. Щоб отримати заготовки і зварити хвіртку, слід взяти болгарку та зварювальний апарат.

Перед тим як починати нарізати трубу на заготовки, її слід очистити від окалини та іржі за допомогою металевої щітки, що насаджується на болгарку. Після цього вся поверхня труби обов’язково повинна бути знежирена розчинником і прогрунтована антикорозійною речовиною.

Варто звернути увагу, що для правильної експлуатації конструкції повинен залишатися невеликий зазор, який дозволить у зимовий період безперешкодно відкривати і закривати хвіртку.

Коли ви визначитеся з розмірами елемента, можна починати робити каркас. На профільної труби зробіть позначки і починайте різати болгаркою, тримаючи інструмент під кутом в 45 градусів.

Завдяки такій фасці ви зможете підвищити якість зварного шва на ворота, він буде майже невидимий. Щоб повністю облаштувати хвіртку, вам знадобиться дві поздовжні деталі 1,75-1,9 і 2-3 метрів, а також поперечні по 0,9-1 метрів.

Між собою всі елементи зварюються, при цьому здійснюється процес прихватками кожні кілька сантиметрів по всьому периметру. Поперечні та поздовжні труби мають відносно один одного знаходитися строго перпендикулярно.

Приблизна схема хвіртки

Кожен горизонтальний елемент повинен знаходитися на однаковій відстані один від одного. При цьому ви зможете отримати не тільки більш жорстку конструкцію, але ще і більш витончений зовнішній вигляд.

Щоб міцність хвіртки на ворота була максимально високою, всередині можна створити маленький каркас із труб 20х40 мм. Щоб під час зварювання каркас не почав спотворюватися і перенагреваться, краще здійснювати процес в шаховому порядку. Після того, як конструкція для хвіртки буде готова, можна починати монтаж додаткових елементів.

Серед них ви можете вибрати:

  • пластини для кріплення замків;
  • навіси;
  • зовнішні ручки і замки.

Фінальний монтаж хвіртки

Коли ви закінчите всі зварювальні роботи, необхідно буде зачистити всі утворилися шви, а також заґрунтувати місця пошкодження і нанести забарвлення каркаса. Профнастил з легкістю кріпиться до каркаса за допомогою заклепок або саморізів.

Відстань, яке залишати між кріпленнями, буде прямо залежати від ваших уподобань: можна кріпити кожну хвилю листа, а можна тільки через одну. Обов’язково слід кріпити до серединної перемичці профлист. Щоб встановити хвіртку, можна віддати перевагу звичним металевих петель або вибрати більш сучасний варіант – полімерні завіси.

Якщо металеві стовпи на ворота виступають в ролі стійок, то кожен завіс повинен бути приварений саме до них.

Заставні на стовпах для розпашних воріт

До кам’яним або цегляним стійок кріплення здійснюється за допомогою приварювання до профільної труби. Щоб хвіртка трималася міцніше і не відкривалася в обидві сторони, ззаду приварюється обмежувач з куточка.

З допомогою удаваних планок ви зможете закрити утворилися зазори між стійками полотна і хвіртки.