Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому з’являються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не з’являлися.

Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому зявляються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не зявлялися.Покриття для підлоги ламінат відрізняється гарним зовнішнім виглядом і легкістю догляду. Воно має грязе – і водовідштовхувальними властивостями. Але з часом між планок утворюються щілини. Простий ремонт з невеликими фінансовими витратами можна виконати самотужки.

Чим закрити щілини в ламінаті

Зміст статті

 • Чим закрити щілини в ламінаті
  • Шпаклівки
  • Затирка
  • Герметики
 • Чому з’являються щілини в ламінаті
 • Як зробити так, щоб щілини в підлозі не з’являлися

Перед покупкою засобів для усунення дефектів уважно огляньте підлогу. Якщо ламінована поверхня відходить від стін на пару см, окремі плити здулися (волога потрапила всередину і наситила деревне волокно), варто задуматися про капітальний ремонт.

Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому зявляються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не зявлялися.

Асортимент будівельних магазинів пропонує:

 • шпаклівки, мастики;
 • пасти, затірки;
 • герметики.

ВАЖЛИВО! Шпаклівки та герметики – це заповнювачі, а шпаклівка – вирівнювач.

Розширена колірна гамма коштів для реставрації підлоги дозволяє підібрати потрібний колір. Якщо потрібного кольору не виявилося, вибирайте найближчий за гамі більш темний відтінок.

Шпаклівки

Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому зявляються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не зявлялися.Шпаклівки для підлоги з ламінату підходять для закладення дрібних тріщин в кутках, біля стін і меблів. Ремонтна маса не відрізняється пластичністю і стійкістю до деформацій, тому прибирати за допомогою неї дефекти в місцях великої прохідності не рекомендується. Не варто закладати шпаклівкою глибокі і широкі щілини. Товстий шар з часом розтріскується, кришиться.

Мастики швидше маскують дефекти, закладають подряпини, незначні тріщини, склад додають реагенти для пластичності. Засіб дорожче, ніж затірка, тому, якщо глибоких щілин багато – зверніть увагу на наступну групу.

Затирка

Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому зявляються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не зявлялися.Затірки, порівняно із шпаклівкою, дуже швидко схоплюються. В порожнині глибокого шва рівномірно застигають і тверднуть. Якщо ж використовувати пасту, закладаючи подряпини, засіб миттєво засихає і знімається легким рухом руки сухою ганчіркою.

Мастики, затирання і пасти виготовляють на основі воску і полімерів. Імениті виробники для захисту від цвілі додають до складу фунгіцид. В цьому випадку ціна баночки буде дорожче.

Можна зробити затиральну пасту самостійно. Для цього змішують деревний пил і гіпс у співвідношенні 1:1. Розводять теплою водою до консистенції густої сметани і заповнюють порожнини.

УВАГА! Ці засоби підходять для невеликих щілин. І якщо користуватися шпателем, витрата заделочного матеріалу невеликий.

Герметики

Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому зявляються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не зявлялися.Виробник фасує засіб для закладення в туби і балони з насадкою. Герметиком просто закрити глибокі щілини. При покупці звертайте увагу на обсяг. Якщо герметик використовували не повністю, очистіть насадку.

Крім основного матеріалу, придбайте рулон малярного скотча. Зайвий заделочный матеріал залишиться на паперовій основі – після висихання не доведеться отскабливать засохлі шматочки. Шпатель краще вибрати м’який гумовий. Тоді при роботі вбережете поверхню від подряпин.

Чому з’являються щілини в ламінаті

Косметичний ремонт підлоги з ламінату маскує зовнішні дефекти. Щоб щілини не утворювалися знову, треба усунути можливу причину:

 • Підвищена вологість або сухість повітря. Хоча на поверхню ламінованої дошки нанесена вологостійка просочення, при неміцному з’єднанні і підвищеної вологості в приміщенні деревні волокна насичуються водою, утворюючи горби в центрі і щілини з країв. У сухому приміщенні ламінат розсихається і тріскається. Звичайно, це не цілісна дошка, але поодинокі випадки бувають.
 • Неправильний догляд Пол, покритий ламінатом, можна протирати вологою ганчіркою. Але не заливати водою. Слідкуйте за тим, щоб вода з піддонів при поливі квітів не утворювала калюжі на підлозі, не протікали батареї, а домашні вихованці справляли нужду в лотку, а не там, де прийдеться.
 • Неправильний монтаж. Виробники випускають різні види ламінату для підлоги: трьох або п’ятишарові, з «замочком» для кріплення або пазами, де при монтажі використовують клей. І дешевий ламінат (не з-за цінової політики магазину, а через неякісних компонентів) прослужить менше.
 • Якщо:

  • по дизайну використовується кілька видів ламінату різних виробників з різними видами кріплення;
  • будівельники поспішали і якісно не закріпили «замочки»;
  • дошка кладеться по діагоналі (потрібно зрізати під кутом);
  • не дотримана техніка вирівнювання підлоги, обрана неправильна підкладка, залишений занадто великий зазор від стіни для «плавання» ламінату — з часом відстань між ламінованим дошками збільшується, з’являються широкі зазори.

  Чим закрити щілини у ламінат на підлозі: чому зявляються щілини в ламінаті, як зробити так, щоб щілини в підлозі не зявлялися.

  УВАГА! Спочатку маленькі і непомітні щілини можуть призвести до ремонту всього статі, тому не відкладайте закладення на потім.

  Як зробити так, щоб щілини в підлозі не з’являлися

  Як кажуть лікарі: «Хворобу простіше попередити» . Щоб щілини покриття з ламінату не з’явилися знову, дотримуйте кілька правил:

 • Слідкуйте за чистотою підлоги. В ідеалі спочатку пилососом прибирають сміття (охоронить зазори від скупчення бруду), і потім протирають вологою ганчіркою.
 • Вчасно видаляйте пролиту воду. Якщо постелений ламінат у ванній кімнаті, санвузлі, подумайте про додатковому водовідштовхувальним обробці стиків.
 • Подбайте про комфортний клімат в кімнаті: використовуйте концентратори вологи і зволожувачі повітря, якщо це необхідно.
 • Невеликі подряпини і щілини замазуйте відразу.
 • Використовуйте м’які фетрові підкладки під ніжки шаф і диванів. Тоді при переміщенні не залишиться подряпин. Або ж підкладайте м’яку килимову доріжку, якщо потрібно пересунути меблі.
 • Дотримання рекомендацій з профілактики і ремонту, допоможе довше зберегти привабливим підлогове покриття.