Ніщо не вічне! Дерев’яний і бетонний пол — не виняток. З часом і той, і інший можуть «обрости» тріщинами і щілинами, які і виглядають не естетично, і холод в будинок запускають. Врятуватися від такої неприємності навряд чи можливо, адже кожен прожитий день наближає до старості і нас, і те, що навколо нас. Однак підлогу можна реанімувати за допомогою досить простих методик. Якщо ви не знаєте, чим закрити щілини в підлозі, якщо тріщини в бетоні вас «атакували» і ви вже втомилися з ними боротися, то вирішення проблеми ви зможете знайти в цій статті.

Від щілин у підлозі ніхто не застрахований

Зміст

 • Як закрити щілини і тріщини в бетонній підлозі?
 • Закладаємо щілини в дерев’яній підлозі
 • ? Як закрити щілини і тріщини в бетонній підлозі?

  Здавалося б, бетонні підлоги міцні і надійні, як сталь. Але навіть вони з часом втрачають свою колишню стати — на поверхні з’являються тріщини, сколи, кришиво. Причин для цього багато:

  • постійні перепади температур
  • неправильно приготований розчин
  • помилки, допущені при заливці розчину
  • неправильна експлуатація

  Технологія закладення дрібних тріщин в бетоні

  • На початковому етапі за допомогою молотка і зубила потрібно трохи розширити тріщину. Робиться це для того, щоб виявити приховані відколи, які можуть надалі перетворитися в ями. Якщо під час розширення тріщини відвалиться шматок бетону, то його необхідно видалити, пізніше отримане отвір заделается розчином.

  Молотком і зубилом розширюємо тріщину

  • Далі за допомогою пилососа потрібно очистити поверхню підлоги і тріщини від пилу. Після цього і основа, і тріщину проливаємо водою.
  • Розчин готуємо з цементу М-400, води і клею ПВА в наступній пропорції: цемент — 2 частини, клей ПВА — 1 частина, вода — стільки, щоб розчин був досить рідким для заливання його в тріщину.
  • Коли розчин готовий, потрібно ретельно полити їм тріщину. При цьому важливо, щоб рівень заливки був вище рівня підстави підлоги, оскільки після висихання суміші вона дасть усадку.

  Рідкий розчин після заливки загладжуємо шпателем

  • Після висихання розчину за допомогою шліф-машинки проводиться шліфування колишньої тріщини до рівня підлоги. Якщо шліф-машинки немає, то підійде звичайний абразивний круг.

  Якщо щілини в підлозі мають досить серйозні розміри, то технологія їх закладення буде дещо іншою.

  • Розширюємо щілину за допомогою циркулярної пилки з алмазним диском. Просто — зрізаємо деформовані шматки бетону.

  Робимо прорізи уздовж тріщини в бетоні

  • Зубилом і молотком видаляємо непотрібні утвореного пропилу.

  Зубилом видаляємо все зайве

  • Пилососом збираємо сміття і пил і проливаємо пропив водою.
  • Готуємо класичний цементний розчин цементу і води.
  • Шпателем укладаємо його в пропив і утрамбовується. На поверхні підлоги повинна залишитися невелика гірка, яку за допомогою напівтертка порівнюємо з рівнем підстави.

  Розрівнюємо розчин

  ? Закладаємо щілини в дерев’яній підлозі

  З деревом працювати приємніше, ніж з бетоном, але все ж мороки вистачає. Для початку потрібно прибрати з приміщення всі меблі і ретельно вимити підлогу. Бажано всі щілини вичистити від сміття за допомогою жорсткої щітки. Якщо кількість щілин велике, їх можна позначити для себе крейдою.

  Розглянемо кілька способів позбавлення від щілин на дерев’яній підлозі.

  Спосіб 1. За допомогою мотузки

  Мотузку або тонкий шпагат потрібно промазати столярним клеєм, забити в щілини молотком або зубилом. Після повного висихання мотузки необхідно приготувати з шматочків лінолеуму (він обов’язково повинен бути натуральним і без основи) і ацетону замазку і затерти нею всі щілини.

  Звичайна мотузка в руках майстра перетворюється на засіб позбавлення від щілин на підлозі

  Спосіб 2. За допомогою суміші з тирси та гіпсу

  Якщо ви хочете закрити щілини в дерев’яній підлозі так, щоб від них не залишилося й сліду, то можна приготувати розчин з гіпсу і сухих тирси в пропорції 1:1. Змішавши обидва компоненти, додайте до неї води. Кількість води довільне, але в кінцевому підсумку розчин повинен вийти досить густим.

  Спосіб 3. За допомогою дерев’яних вставок

  Для закладання широких і глибоких щілин краще всього використовувати дерев’яні вставки, оскільки ні замазка, ні розчин з гіпсу та тирси не зможуть реанімувати рассохшийся від старості підлогу. Вставки повинні щільно прилягати до країв щілини і ні в якому разі не повинні виступати над поверхнею підлоги. Забивати їх у щілини потрібно молотком, можна допомагати і зубилом. А для більшого ефекту тріски можна змастити столярним клеєм.

  Закладення щілин за допомогою дерев’яних вставок — методика, яка доступна всім

  Спосіб 4. За допомогою герметиків або монтажної піни

  Якщо ви вирішите скористатися герметиками для дерева, то врахуйте, що вони досить сильно втягуються, тобто після їх висихання можуть повторно з’явитися щілини. Щоб цього не сталося, вам доведеться проводити процедуру двічі, а то і тричі.

  Монтажна піна не дає усадки і не втягується, тому спосіб закладення щілин за допомогою неї набагато більш дієвий і ефективний, ніж у випадку з герметиками. Запінювати щілини просто, головне після висихання піни акуратно зрізати залишки, щоб не пошкодити поверхню підлоги. До речі, стать, швидше за все, після процедури вам перестане подобатися, адже всі щілини будуть видні. Виправити ситуацію допоможе або фарбування підлоги, або його «укривання» лінолеумом або ковроліном.

  Спосіб 5. За допомогою звичайної паперу

  Цей спосіб досить ефективний, хоча на перший погляд може здатися божевільним. Шматочки журналів або газет потрібно змішати з клейстером і водним розчином столярного або шпалерного клею. Отриману масу, за своїм зовнішнім виглядом схожу на склад для пап’є-маше, заштовхують в щілини. Після її засихання всі отвори, тріщини і щілини будуть заповнені міцним матеріалом, який зможе витримати навіть щоденне миття підлог.

  Спосіб 6. За допомогою столового желатину

  Ще один з божевільних методів. 400 мл води і 50 гр желатину потрібно підігріти на повільному вогні до повного розчинення желатину. Через 30 хвилин, коли розчин придбає однорідну консистенцію, необхідно до нього додати 150 гр гіпсу і 50 гр дрібної деревної стружки. Перемішавши Все, потрібно відразу ж закладати цим щілини розчином, так як він дуже швидко твердне.

  Після того як всі щілини в дерев’яній підлозі закладені (не важливо, який з методів ви вибрали), потрібно видалити залишки спеціально приготовлених розчинів і відшліфувати відремонтовані ділянки дрібною шкуркою. Для додання підлозі однорідності за кольором його можна пофарбувати емаллю або олійною фарбою, тоді сліди вашої діяльності взагалі не буде видно. Крім цього, фарба додатково зміцнить закладені вами щілини і дозволить надовго зберегти ефект від виконаної роботи.