Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очистити

Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очистити Килим на підлозі і раніше користується великою популярністю в якості предмета інтер’єру, незважаючи на велику кількість інших підлогових покриттів на сучасному ринку. Він м’який, по ньому приємно пройтися босими ногами. На килимовому покритті люблять грати діти, це просто красивий атрибут будь-якого дизайну, надає затишок.

Однак будь килим має властивість швидко бруднитися. А зважаючи на те, що сьогодні можна знайти вироби з абсолютно різних за складом і властивостями матеріалів, способи чищення також істотно різняться. Потрібно обов’язково підібрати підходящий варіант і своєчасно очищати забруднену покриття від пилу та сміття. Це запорука здоров’я людей і затишку в приміщенні.

Хімчистка пропонує свої послуги, а ми розповімо, як чистити килими в домашніх умовах.

Підходи до чищення килимових покриттів

Зміст статті

 • Підходи до чищення килимових покриттів
  • Коли необхідна чистка
  • Чистка з урахуванням особливостей килима
   • З натуральних волокон
   • Синтетичні килими
   • З довгим ворсом
   • З коротким ворсом
 • Способи чищення килимів
  • За допомогою пилососа
  • Вручну
   • Волога обробка
 • Які засоби використовувати для чищення килимів
 • Як почистити килим народними засобами
  • Нашатирний спирт
  • Квашена капуста
  • Сода
   • Сік лимона
   • Господарське мило
 • Поради по догляду за килимами

Сьогодні в магазинах представлені найрізноманітніші моделі килимів з натуральних і синтетичних матеріалів, з довгим або коротким ворсом. Ці характеристики слід обов’язково враховувати при виборі способу чищення виробу.

Коли необхідна чистка

Килим вимагає чистки в наступних випадках:Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очистити

 • після свята або застілля залишилися в’їдаються плями;
 • велике скупчення пилу і відсутність своєчасної генерального прибирання;
 • неприємний запах від килимового покриття;
 • присутність в квартирі маленьких дітей або тварин.

У цих випадках чистка килима повинна бути регулярною і своєчасною. Звичайним пилососом з брудом не впоратися, тому доведеться використовувати різні засоби, пропоновані магазинами.

Важливо! Слід підбирати хімічні засоби або народні методи в суворій відповідності з матеріалом.

В іншому випадку агресивними рідинами або порошками можна зіпсувати зовнішні якості виробу.

Чистка з урахуванням особливостей килима

З натуральних волокон

Для покриттів з натуральної вовни, шовку або бавовни потрібно щадна чистка. Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очистити

РАДА. Рекомендується використовувати соду, крохмаль і потужний пилосос для виробів з овечої вовни.

Килими з шовкового ворсу не терплять вологи, тому їх потрібно мити акуратно і з застосуванням сучасних очищувальних засобів.

Синтетичні килими

Синтетичні килими невибагливі, припускають будь-який вид чищення і використання більшості доступних засобів.

Але вони мають властивість швидко втрачати свій зовнішній вигляд, тому рекомендується негайно видаляти забруднення, в тому числі мокрі плями. Для цього необхідно лише додати суху серветку, а потім змити бруд мильним розчином.

З довгим ворсом

Вироби з довгим ворсом найбільш складні в плані очищення. Звичайний побутовий пилосос навряд чи впорається з Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очиститисильними забрудненнями, пилом і брудом, що застрягла між довгими волокнами.

ДОВІДКА. Експерти пропонують чистити їх мильним розчином з крутої піною або спеціальні засоби.

Піну рівномірно розподіляють по поверхні і залишають на невеликий проміжок часу, щоб вона добре вбереться в волокна. Потім її видаляють з допомогою професійного потужного пилососа або пароочисника.

З коротким ворсом

Покриття з коротким ворсом невибаглива, його можна очистити будь-якими доступними засобами. Найпростіше витирати забруднення поки вони свіжі і легко видаляються. Складні забруднення слід видаляти спеціальними засобами.

Способи чищення килимів

Вибір способу очищення залежить від характеру забруднення, а також від різновиду килима. Пил іЧистимо килим в домашніх умовах: як і чим очистити сухий бруд легко вичистити з допомогою звичайного побутового пилососа. А для в’їдаються плями від рідин або жирні плями піддадуться виключно спеціальним магазинним засобів або народної рецептурою.

Існують наступні методи чищення килимів:

 • ручна;
 • використання пилососа;
 • суха;
 • волога.

ВАЖЛИВО! Вибір способу очищення також базується на матеріалі, з якого виготовлений килим. Деякі натуральні волокна бояться води і можуть зіпсуватися при впливі на них вологи.

За допомогою пилососа

Найпростішим методом очищення забрудненої поверхні вважається пилосос.

Пройтися по килиму пилососом, бажано миючим, досить, щоб позбавити килим від великої кількості пилу або сухого бруду. Так чистимо при генеральному прибиранні приміщення для очищення виробу, який не має складних плям.

Вручну

Більш трудомістка, але не менш ефективна, ручне чищення. Для проведення процедури потрібно запастися Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очиститихімічними засобами. Щітки потрібно завжди утримувати в чистоті, ретельно промиваючи їх після кожного прибирання. Крім того, щетки треба міняти щороку, щоб не накопичувати в будинку бруд і пил.

Волога обробка

Вологе прибирання проводять з допомогою пароочисника. Така прибирання підходить не всім різновидам килимів, деякі поверхні не сприймають дії на них води.

Проводити таку прибирання рекомендується нечасто, тільки при наявності складних забруднень. Крім того, вологе прибирання ідеальна для людей, схильних до алергії, так як не передбачає використання хімічних речовин.

Які засоби використовувати для чищення килимів

Магазини побутової хімії сьогодні дають можливість придбати різні хімічні засоби. Найбільш Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очиститизатребуваними вважаються наступні склади.

 • Vanish. Усуває навіть застарілі плями. З недоліків виділяють тільки високу вартість речовини і невеликий обсяг упаковки. Її вистачає не більше ніж на 2-3 процедури.
 • Mitex. Порошок для очищення різних текстильних поверхонь, добре видаляє бруд і пил, пилових кліщів. Але буде безсилий в боротьбі зі старими плямами.
 • Flash. Ефективно бореться зі неприємними запахами.
 • Санлюкс. Активно впливає на волокна, після чого бруд легко видалити за допомогою вологої ганчірки і пилососа.
 • Extra Profi. Сильний засіб, яке легко видаляє плями від вина і крові, а також здатний прибрати пластилін або прилиплу жувальну гумку.

Важливо! Слід строго керуватися рекомендаціями виробника з вибору підходящого засобу. Неправильне застосування речовини здатне зіпсувати зовнішній вигляд і якість килимового покриття.

Для очищення без хімічних засобів використовуються різні моделі пилососів, побутових або промислових. Вони здатні впоратися з різними забрудненнями від пилу і бруду між ворсинками килима. У сукупності з народними засобами, дають відмінний результат по очищенню килима.

Як почистити килим народними засобами

Пляма на килимі може з’явитися раптово, але не завжди під рукою може виявитися миючі засоби, які екстрено застосовують для видалення забруднення. У цьому випадку на допомогу можуть прийти народні рецепти, ефективні при різних забрудненнях. Досвідчені домогосподарки завжди мають в запасі кілька рецептів для видалення складних плям. Познайомимо з домашніми варіантами прибирання.

Найпоширенішими вважаються наступні способи.

Нашатирний спирт

Найдешевше і широко відомий засіб. Його змішують з порошком і водою, збиваючи в круту піну. Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очиститиПісля чого наносять на килим і протирають щіткою. А потім ретельно вимивають складу вологою ганчіркою. Після процедури потрібно ретельно висушити виріб при природній вентиляції.

Квашена капуста

Оригінальний, але ефективний спосіб. Капусту добре віджимають, потім її розкидають по килиму і протирають за допомогою щітки. Після забруднення овоча його збирають в совок і промивають. Маніпуляції повторюють кілька разів, поки продукт не перестане забруднюватися. Потім килиму дають ретельно просохнути.

Сода

Сухий продукт насипають прямо на пляму і дають можливість увібрати бруд, потім пилососять килим. Сода також має можливість позбавити полотно від неприємного запаху.

Сік лимона

Лимонний концентрат виїдає навіть застарілі плями. Ним обробляють забруднення і дають настоятися 2 години. Потім промивають пляма вологою ганчіркою і дають просохнути.

Господарське мило

Найкраще мило натерти на дрібній тертці і змішати з водою. Потім розподілити по палацу і потерти Чистимо килим в домашніх умовах: як і чим очиститим’якою щіткою. Після цього видалити вологою тканиною і дати просохнути виробу.

Відомі також методи з використанням чайної заварки, оцту та інших підручних засобів. Всім відомий також спосіб із застосуванням звичайного снігу. Всі вони видаляють різні за походженням плями з килимових покриттів.

Поради по догляду за килимами

Прибирання килима — це ціла наука і слід поставитися до цього питання серйозно, щоб надовго зберегти експлуатаційні якості і зовнішні характеристики матеріалу. Рекомендується також пам’ятати про основні правила догляду за килимами.

 • Вироби будь-якого виду бояться гарячої води. Якщо застосовується водний розчин, він повинен бути кімнатної температури.
 • Рухи щіткою роблять тільки по напрямку «зростання» ворсу.
 • Вологе прибирання рекомендується до проведення не частіше 1 разу в 3 місяці.
 • Килими укладають тільки на суху підлогу.
 • Свіжі плями легше видалити відразу, ніж виводити в’їдаються плями.
 • Не варто застосовувати жорсткі щітки, вони можуть істотно нашкодити.

При своєчасному збиранні та використанні щадних методів прання можна надовго зберегти зовнішні якості і характеристики килима. Крім того, експерти рекомендують регулярно міняти положення килима, щоб уникнути появи потертостей.