З несправностями комп’ютера або його складових стикається кожен користувач. До найбільш поширених відноситься ситуація, коли індикатор не засвітиться і монітор не включається, хоча сам прилад запущений до роботи. Причин виникає несправності може бути кілька, тому при діагностиці слід враховувати всі можливі варіанти.

Чому при запуску комп’ютера не включається монітор: апаратні причини

Зміст статті

  • Чому при запуску комп’ютера не включається монітор: апаратні причини
    • Збій в роботі відеоадаптера
    • Відсутність живлення на моніторі
    • Перебої в надходженні сигналу по кабелю
  • Програмні причини

Вихід з ладу апаратної частини є однією з частих проблем. Виявити точну причину дефекту досить просто. У багатьох ситуаціях усунути джерело несправності можна самостійно.

Збій в роботі відеоадаптера

Це одна з причин відсутності зображення на моніторі. Комп’ютер при цьому буде функціонувати після включення. Причиною є відсутність сигналу. Для вирішення проблеми необхідно ретельно перевірити відеокарту. Оптимальним варіантом буде установка компонента в інший персональний комп’ютер. Якщо відеокарта починає стабільно функціонувати, значить дефект криється в самому дисплеї. Для вирішення потрібно консультація фахівця.

Візуальна перевірка також є необхідною. Конденсатори, розташовані на платі, при тривалому або неправильному використанні здуваються. Це призводить до виходу з ладу відеокарти. При виявленні подібних дефектів необхідна обов’язкова заміна деталі.

УВАГА! Можливою причиною несправності може бути неправильне розташування відеокарти. При відсутності сигналу необхідно перевірити, чи щільно вставлена деталь в шину.

Відсутність живлення на моніторі

Дана причина досить поширена. Виробники регулярно вдосконалюють і доповнюють побутову техніку, у тому числі й комп’ютери. Моделі, раніше подключавшиеся безпосередньо до блоку живлення, тепер мають власним силовим кабелем. Порушення в роботі цього компонента можуть стати причиною відсутності живлення на моніторі.

Для того щоб встановити точну причину, необхідно провести перевірку. Для цього слід ретельно досліджувати кабель на наявність видимих пошкоджень. Якщо такі є, ремонт краще довірити професіоналам. Відсутність необхідних знань і навичок може стати причиною отримання травм або погіршення стабільної роботи всього ПК.

ВАЖЛИВО! При проведенні перевірки необхідно дотримувати правила техніки безпеки.

Перебої в надходженні сигналу по кабелю

Це один з можливих варіантів відсутності зображення на моніторі і активності індикатора. Сигнал занадто слабкий, або відсутній зовсім, що призводить до припинення стабільного функціонування. З подібною проблемою можна зіткнутися після чищення внутрішньої поверхні комп’ютера. Після проведення прибирання кабель щільно вставлений в гніздо, що призводить до збоїв в природному роботі. Для усунення подібних дефектів рекомендується щільно закрутити гвинти, розташовані на штекері.

Несправність може бути викликана виходом з ладу самого кабелю даних. Це легко помітити при простій перевірці: елемент починає функціонувати при здійсненні невеликих плавних рухів в гнізді. Сигнал у такому разі може надходити на короткий термін. Подібні дії говорять про пошкодження внутрішніх жив самого кабелю. Вони можуть виникнути в результаті неправильного поводження і відсутності належного догляду. У такому випадку фахівці рекомендують відмовитися від проведення діагностики та ремонтних робіт. Вийшов з ладу кабель даних практично не підлягає відновленню. Тому найбільш підходящим варіантом буде покупка нової деталі.

УВАГА! Для того щоб продовжити термін служби кабелю, необхідно усунути можливість розміщення на ньому предметів меблів (наприклад, ніжки стільців, крісло або тумбочка).

Програмні причини

Якщо відсутнє зображення на моніторі і не горить лампочка, це може свідчити про деякі програмні проблеми. Після встановлення причини усунути несправність можна в найкоротші терміни.

Основною причиною є поява помилки в роботі драйвера. Це може бути пов’язано з відсутністю оновлень, несумісності з налаштуваннями екрану або з причини старіння. Для того щоб вирішити проблему, необхідно запустити комп’ютер у безпечному режимі. У диспетчері пристроїв вибрати пункт «Монітори» і клікнути непрацюючі пристрою. При відкритті вибрати оновлення драйверів.

УВАГА! Для запуску безпечного режиму нагоді клавіша F8.

Більшість сучасних виробників проводить установку «рідних» драйверів при зборі комп’ютерів. Це значно полегшує подальше використання агрегату. Проте, багато моделей як і раніше мають потребу в самостійній установці необхідних утиліт. Для того щоб уникнути виникнення подібних ситуацій, фахівці рекомендують ретельно стежити за оновленнями, а перед установкою перевіряти обидва компонента на сумісність.

У сучасному світі комп’ютер незамінний як вдома, так і на робочому місці. У процесі використання можна зіткнутися з різними видами неприємностей. Відсутність функціонування монітора і індикатора включення відноситься до однієї з поширених проблем. Кілька порад і рекомендацій допоможуть знайти джерело проблеми і усунути виниклі дефекти.