Чотири головних принципу – як кріпити гіпсокартон до профілю

Чотири головних принципу – як кріпити гіпсокартон до профілюЯкби профіль можна було просто купити, і все – зібрав по інструкції, зафіксував до нього листи, і готово! Але без тонкощів і в цій справі не обійтися – профіль доводиться різати і, навпаки, подовжувати, з’єднувати, дотримуватися всі параметри майбутнього каркаса. І навіть коли це зроблено, постає питання – чим краще гіпсокартон, і через яку відстань це зробити?

 

Принцип перший – способи кріплення профілю

Без чого не обходиться практично жодна каркасна конструкція, так це без з’єднання двох або більше профілів по прямій.

Способи з’єднання:

Також рекомендуємо прочитати:Саморізи для профілю під гіпсокартон
Як кріпити гіпсокартон
Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону

  • Нарощування. Приміром, вам не вистачає стандартного триметрового профілю, тоді за допомогою спеціального з’єднувача ви його скріплює з другим профілем або його відрізком. В з’єднувач вставляються кінці двох з’єднуються профілів, вони фіксуються коротенькими саморізами з прес-шайбою (так званими клопами).
  • Т-подібне з’єднання. Відбувається воно з допомогою «краба», але спочатку обрізається зайва частина деталі.
  • Хрестоподібне з’єднання. Використовується при конструюванні стельових каркасів. Чотири профілю вставляються в «краб» торцями, після чого замикаються в ньому ж, а вусики з’єднання відгинаються на 90 градусів, і «клопами» фіксуються до бортикам профілів.

Без «крабів» в останньому випадку теж можна обійтися. Кріплення можна зробити так: надрезаете по згину поперечні профілі, відігніть бортики. Накладіть їх на поздовжній профіль, а можна прикріпити тими ж «клопами». І той, і інший варіанти цілком прості, головне, все робити технічно правильно.

 Чотири головних принципу – як кріпити гіпсокартон до профілю

Принцип другий – кріплення саморізами

Стандартно закріпити гіпсокартон на профілі можна саморізами (по металу), при цьому з інструментів також знадобиться дриль або шуруповерт. Якщо вирішили обійтися останнім, то він повинен бути з регульованою кількістю обертів.

Лист гіпсокартону спочатку розкроюється, а вже потім фіксується до профілю. Зафіксувавши один лист, раскраиваете другої, і т. д. В одній точці можна стикувати максимум три листа, і кріпляться вони правильно зі зміщенням, тобто шви будуть Т-подібної форми.

Принцип третій: відстань між профілями

Певну відстань між профілями при кріпленні необхідно витримувати. Від цього залежить міцність усієї конструкції.

Крок (відстань) між профілями:

  • Так як ширина звичайного гіпсокартонного листа – 120 см, профілі розташовуються на відстані в 40 або 60 см між осями, паралельно. Виходить, що на один крайній профіль кріпляться два аркуша.
  • Кріплення ж підвісів відбувається строго на одній лінії, без відхилення від неї. Лінія відзначається заздалегідь.
  • До кожної стійки ГКЛ кріпиться, допускаючи крок в 30 см. При цьому менший крок робити можна, а більший крок поставить міцність конструкції під питання.

Чотири головних принципу – як кріпити гіпсокартон до профілю

Залишилося тільки розібратися в кріплення підвісів.

Принцип четвертий – як кріпити профіль до підвісів

До прямих підвісів профіль можна закріпити коротенькими саморізами з прес-шайбою.

Якщо ж мова йде про підвісах з тягою, кріплення можна робити або саморізами, або просто клацанням на спеціальних виступах.

На стелю підвіси кріпляться виключно на саморізи, відстань осей листів те ж – через 40-60 див.

До речі, якщо підвісів немає, можна працювати з обрізками ПС-профілю. Їх просто потрібно надрізати по бортику, зігнути літерою Р і зафіксувати на стіні. Такий кріплення профілю для листа гіпсокартону дозволить заощадити на підвісах.

Як кріпити гіпсокартон до профілю (відео)