Натуральна деревина… Тонкий, ледь відчутний аромат сосни, берези або дуба пробуджує первісні інстинкти, ноги відчувають тепло, що виходить від м’яких, податливих волокон, а душа, душа вимагає романтики! Так, дерев’яний будинок, дерев’яні стіни, дерев’яні підлоги — все це дуже романтично і красиво, але вже через 5-6 років від колишньої розкоші не залишається і сліду. Стіни можна пофарбувати, а як бути з підлогою, адже саме цей елемент конструкції схильний найбільшою фізичному навантаженні, саме він щодня змушений «терпіти» ходіння, падіння та інші неприємні речі. На щастя, повернути підлозі красу можна, причому досить простим методом. Циклювання дерев’яної підлоги дозволяє не лише надати старої поверхні свіжість, але і усунути різні пошкодження.

Процес циклювання дерев’яної підлоги

Зміст

 • Підготовка приміщення і поверхні підлоги до циклюванні
 • Процедура циклювання дерев’яної підлоги
 • ? Підготовка приміщення і поверхні підлоги до циклюванні

  • Найперше, що вам потрібно зробити — винести з кімнати, в якій ви будете проводити ремонтні роботи, всі меблі та килимові покриття. Якщо на стінах є які-небудь гобелени або картини, їх теж краще прибрати. Полички з книгами і аксесуарами можна просто накрити плівкою, закріплюючи його по краях скотчем — так пил не зіпсує ваші улюблені речі.
  • Вхідні двері потрібно буде зняти, адже підлога під нею також потребує ремонту. Звільнився отвір найкраще завісити поліетиленом і щільно закріпити його малярським скотчем. Навіщо? Просто така завіса захистить інші кімнати від хмари деревної пилу і стружки. Всі наявні в приміщенні вікна варто розкрити ширше, щоб дати можливість пилу вивітрюватися самостійно в процесі циклювання.
  • Тепер уважно оглянете пів — виявили вогкість або гниль? Є потріскані або пошкоджені мостини? Тоді забирайте зіпсовані дошки і міняйте їх на нові. Все нормально? Значить, вдивіться в цвяхи. Капелюшки, весело стирчать з підлоги, потрібно забити якомога глибше за допомогою пробійника. Якщо від них не позбутися, то вони зашкодять шліфувальні стрічки.
  • Всі зазори між мостинами необхідно заповнити спеціальним наповнювачем або звичайними тирсою.
  • Видаліть старий лак або фарбу. Для «знищення» лаку можна скористатися дротяним ворсом і мінеральних спиртом, а фарбу можна вивести скребком або обдирного машиною. Розправившись зі старим покриттям, промийте підлогу білим спиртом або звичайною водою і дайте йому кілька днів «на відпочинок».
  • І останній, мабуть, найважливіший момент — придбайте якісні навушники і респіратор, так як під час роботи циклювальної машини (згадайте «Пригоди Шурика») рівень шуму і пилу перевищує всі допустимі норми.

  ? Процедура циклювання дерев’яної підлоги

  Якщо ви думаєте, що циклювання підлоги складний захід, то ви помиляєтеся. Найскладніше тут — утримати циклічний верстат в своїх руках, бо він так і норовить втекти.

  Починати циклювання найкраще з шліфувальних листів грубої зернистості — так ви зможете видалити залишки лаку або фарби і знищите нерівності і вади деревини.

  Дискова машина циклевочная

  Важливо: під час проведення робіт слідкуйте за тим, щоб шнур від циклювальної машини завжди був у вас на плечі.

  А тепер детальніше про самому процесі і про деяких його нюансах. Перш ніж запустити верстат в роботу, накрените його трохи, а потім плавно і повільно опустіть на підлогу. Він відразу ж смикнеться і спробує «вирватися» з ваших рук — не бійтеся, далеко не втече. Тримайте машинку обома руками якомога міцніше і рухайтеся обережно поперек приміщення. Дійшовши до протилежного боку кімнати, обережно підніміть верстат і оберніть його навколо своєї осі.

  Якщо дошки підлоги свилеватые (з хвилястою структурою волокон), то верстат повинен «ходити» по діагоналі, рухаючись від одного кута до іншого. Проходитися по кожній «доріжці», потрібно кілька разів (так ви досягнете ідеальної гладкості), а потім можна повторити процес, але вже в іншому напрямку.

  Закінчивши боротьбу з свилеватыми дошками, змініть грубу стрічку на стрічку середньої зернистості і направте верстат паралельно дощок настилу. До речі, саме з цього варто починати, якщо ваш підлога не сильно пошкоджений або ж ви вирішили облагородити паркет або мозаїчна підлога.

  Шліфувальна стрічка для циклевочного верстата

  Пройшовшись по приміщенню стрічкою середньої зернистості і переконавшись в тому, що не пропустили жодного ділянки, переходьте на тонку стрічку і повторіть весь цикл від початку до кінця.

  В результаті у вас вийде рівна, свіжий, наче щойно з лісу стать, хоча залишиться ще один незакінчений момент — циклювання біля стін. Для цієї мети краще всього використовувати бордюрний циклічний верстат, причому починати треба з диска середньої зернистості, а закінчити все це дійство тонким диском.

  Бордюрний циклічний верстат в дії

  Шліфування дерев’яної підлоги практично закінчена. Підметіть пил, протріть підлогу сухою чистою ганчіркою і можете приступати до нанесення фінішного покриття. До речі, це обов’язкова умова продовження життя вашого нового «старого» статі. Якщо залишити все як є, то під час розстановки меблів висока ймовірність того, що дошки ушкодяться, адже їх поверхню після «зрізу» стає більш вразливою і менш міцною.