Циклювання — це найшвидший і, мабуть, самий вірний спосіб повернути вашого паркету колишню розкіш. Ця Методика полягає в знятті верхнього «зношеного» шару за допомогою спеціальної ручної циклі або циклювальної машини. Остання — досить дорогий інструмент і купувати його тільки для того, щоб скористатися ним одного, безглуздо. Краще звернутися у фірму, яка займається відновленням паркетних підлог, або зайнятися цим нехитрим справою самостійно. Саме про те, як проводиться циклювання паркету своїми руками, і піде мова в даній статті.

Ручна циклювання паркету — відмінний спосіб вдихнути в ваш пол нове життя

Зміст

 • Усунення дефектів паркету — перший етап відновлювальних робіт
 • Циклювання паркету — повертаємо підлозі життя
  • Технологія циклювання паркету
  • ? Усунення дефектів паркету — перший етап відновлювальних робіт

   Передує циклювання ремонт паркетних плашок, які можуть розсохнутися від часу, розхитатися, випасти і просто скрипіти. Така підлога циклювати не можна, йому спочатку необхідно повернути «легкотравний вигляд.

   Ремонт паркетних плашок — перший етап відновлення старого паркету

   Расшатавшиеся плашки можна «заспокоїти» наступним чином: просвердлите в них невеликі отвори, вбийте в ці отвори цвяхи таким чином, щоб їх капелюшки як можна глибше «потонули» у деревині і зашпаклюйте утворилися ямки сумішшю лаку і тирси.

   Скрипучі мостини теж можна позбавити можливості порушувати ваш спокій. Для усунення скрипу між плашками просвердлюється отвір шириною 6-8 мм під кутом приблизно в 45 градусів. У нього вбивається дерев’яний штифт, попередньо змащений столярним клеєм або клеєм ПВА. Залишився зовні шматок штифта зрізається стамескою. Всі! Скрип вас більше не буде турбувати.

   Щілини між плашками потрібно в обов’язковому порядку заповнити спеціальною замазкою для деревини — тільки так зовнішній вигляд підлоги придбає первинний вигляд.

   Щілини між плашками необхідно заповнити замазкою

   Всі вибоїни і поглиблення ретельно зашпакльовуються, причому для акуратності можна використовувати спеціально вирізаний для цього трафарет — так пів навколо пошкодженої ділянки залишиться чистим.

   ? Циклювання паркету — повертаємо підлозі життя

   Самий відповідальний момент настав, але колись необхідно з’ясувати, чи можна взагалі циклювати ваш паркет — може бути він вже не раз піддавався цій тортурам. Взагалі паркетні плашки завтовшки 15 мм можна відновлювати методом циклювання не більше 5 разів, а тонкий паркет товщиною 8мм — не більше трьох. Сам процес, що виконується руками вмілого майстра, з боку виглядає досить простим: спеціальна циклевочная машина легкими рухами перетворює ваш старий підлогу. Але якщо ви вирішили відновлювати паркет самостійно, то будьте готові до того, що циклювання насправді набагато складніше, ніж здається на перший погляд. І найважче тут — відсутність у вашому арсеналі цієї самої циклювальної машини.

   Циклювання паркету циклювальної машиною. Швидко, але доведеться розлучитися з грошима

   Машини то у вас не буде, зате буде ручна цикля, яка цілком може замінити собою значних розмірів агрегат. Правда, працювати нею вам доведеться «в поті чола» — в прямому сенсі цього слова.

   Кілька слів про саму циклі:

   • циклю краще купити в магазині, ніж робити її своїми руками — заводський інструмент і заточений як потрібно, і має зручну ручку;
   • вибирайте циклю з короткою ручкою — такий інструмент хоч і важче в роботі, але набагато ефективніше в плані видалення верхнього шару деревини;
   • ширина циклі не повинні бути більше 5 см, інакше ваші руки дуже швидко втомлюватимуться.

   Цикля — інструмент для ручної обробки паркету

   ? Технологія циклювання паркету

   Для полегшення роботи паркетну підлогу потрібно злегка зволожити з пульверизатора. Починати бажано від середини приміщення, поступово просуваючись до стін, причому оброблювані смуги необхідно проходити від початку до кінця вздовж волокон, не перериваючись на інші ділянки. Крім цього, кожну смугу потрібно пройти двічі: перший раз в одному напрямку, а другий — в іншому.

   Циклювання паркету за допомогою ручної циклі. Дешево, але довго

   Налаштовуйте себе на довгу, виснажливу і нудну роботу, адже за допомогою ручної циклі процес відновлення паркету може затягнутися на кілька днів.

   І ось він, кінець усім нещастям! Циклювання паркету ви закінчили, залишилося справа за «малим» — відшліфувати підлогу. Але і тут вас чекає глибоке розчарування, якщо у вашому арсеналі немає звичайного електричного натирача, який легко можна перетворити в шліфувальну машинку, одягнувши на його щітку наждачний папір на тканинній основі. Відмінний інструмент вийде. А якщо його немає, то вас знову чекає виснажлива «метушня»: шматок наждачного паперу вам доведеться обробляти всю підлогу. Довго, важко і клопітно. Можна, правда, трохи полегшити свою долю і залучити до випробування ноги, закріпивши наждачку на підошві черевика, але і ноги теж рано чи пізно втомляться. Загалом, робота грандіозна.

   Коли етап шліфування закінчений, вам залишиться тільки покрити паркет лаком, правда, тут варто врахувати кілька нюансів:

   • на дуже старому паркеті навіть після ретельної шліфовки можуть залишитися темні ділянки, які легко можна зрівняти з відтінком решти підлоги за допомогою матового лаку;
   • між першою і другою лакуванням потрібно буде провести проміжну шліфування — вона дозволить прибрати весь зайвий сміття, пил і ворс, а також поліпшить зчеплення шарів.

   Якщо порівнювати вартість ручної циклювання та циклювання за допомогою спеціальної машини, то перша, звичайно ж, виграє (відновлення паркету в фірмі коштує від 100 до 350 рублів за квадратний метр), але от часу і сил така захід відніме у вас набагато більше. Тому перш ніж ви зважитеся самостійно займатися оновленням підлоги в своїй квартирі, сто разів подумайте.