ddc ci в моніторі – що це таке і як користуватися?

ddc ci в моніторі  що це таке і як користуватися? DDC (Display Data Channel) — це спеціальний інтерфейс створений, для того, щоб здійснювати передачу інформації між ПК і монітором.

Існують кілька основних різновидів: DDC 1, DDC 2B і DDC2A/B.

Отже, що ж таке DDC CI?

Зміст статті

 • Отже, що ж таке DDC CI?
 • Для чого потрібно DDC CI
 • Як налаштувати DDC CI
 • Відмінності ddc ci в різних операційних системах

DDC 1 призначений для обміну інформацією в односторонньому порядку від екрана до ПК. Зазвичай містить інформацію про екрані і його параметрах. Дана кодування стандартна для старих моделей і була досить поширена, поки на зміну прийшли більш нові технології.

DDC 2B забезпечує двосторонню передачу інформації як з монітора на комп’ютер, так і з ПК на монітор. Відрізняється від DDC 1 додаткової лінії передачі інформації однією з систем команд(DID, ExtEDID, VDIF)

DDC 2A/B аналогічний попередньому, але базується на іншому інтерфейсі і забезпечує більшу швидкість передачі даних.

Існує кілька стандартів для передачі інформації, основні: VGA і VESA DDC/CI. У даній статті буде розглянуто другий формат.

Display Data Channel Command Interface (DDC/CI) дана технологія здійснює формування і відправку інформації на дисплей, а також прийом відповідної інформації. Загальна кодування і набір команд стандарти і описані в технічній документації MCCS. Інформація про цій документації закрита, проте для загального користування існує документація ACCESS.bus Specifications Version 3.0 в якій викладено пристрій і список команд, а також функції та можливості їх застосування.

Для чого потрібно DDC CI

Основна функція DDC це передача інформації про параметри зображення. Це потрібно для налагодження картинки і налаштування режимів роботи екрану в залежності від підключеного до неї комп’ютера. Дана функція забезпечує двосторонню передачу інформації від комп’ютера до екрану, так і від монітора до ПК, що дозволяє забезпечувати управління і налагодження двох пристроїв одночасно.

ddc ci в моніторі  що це таке і як користуватися?Для того, щоб зробити настройку більш комфортною існують різного роду утиліти, які дозволяють керувати монітором через канал передачі інформації.

Однією з таких програм є ddccontrol.Вона забезпечує користувачу кілька основних можливостей, таких як:

 • Регулювання яскравості і контрастності. При чому ці параметри змінюються апаратно на самому екрані (за допомогою зміни підсвічування). Також для користувача існує можливість зміни колірної гами.

Важливо! Зміна яскравості підсвічування можливо тільки при наявності такої функції у самому екрані.

 • Можливість перемикання різних режимів роботи на екрані. Будь то пресет moviegameusertext та інші.
 • Змінювати налаштування мов. У тому числі і тих мов, які недоступні для даного регіону.
 • Блокування будь-яких кнопок на пристрої. В тому числі і кнопка, що відповідає за включення – виключення.
 • Можливість дистанційно вмикати та вимикати монітор.
 • Можливість переміщення зображення.

Також, завдяки даній утиліті для користувача відкриваються багато можливостей. які не були відображені в інструкції або інших документах, і можливості їх включення за допомогою кнопок керування на самому пристрої не було. Як, наприклад ?включення японської мови в налаштуваннях, що неможливо в умовах європейського регіону.

Важливо! Для того, що б всі ці функції були доступні, користувачеві потрібно впевнитися, що монітор підтримує DDC/CI.

Як налаштувати DDC CI

Для того, щоб скористатися всім функціоналом, який забезпечує технологія DDC CI користувачеві необхідно запустити утиліту ddccontrol. Потім завантажити необхідний модуль: modprobe i2c-dev.

Після цього користувачеві потрібно знайти підключені монітори. Після пошуку відкриється їх список, а також параметри і функціонал.

Увага! Існує моделі пристроїв, яких немає в базі даних даної утиліти. В такому випадку користувачеві необхідно самостійно шукати опції в регістрах.

ddc ci в моніторі  що це таке і як користуватися?Нижче представлений перелік основних команд для функцій.

 • ddccprobe –d dev:/dev/i2c-2 Дана команда виводить список всіх можливих команд для монітора, якщо даний пристрій є в базі.
 • ddcontrol –r 0xf5 –w 1 dev:/dev/i2c-2 Команда з блокування меню. Після –w 1 – блокування меню, –w 0 – розблокування меню.
 • -r 0xCC –w 0 dev:/dev/i2c-2 Налаштування мови меню. Для 0 – китайська мова, 1 – японський, 2 – англійська … 9 – російська.

Важливо! В ручне налаштування монітора може бути відсутнім налаштування китайською або японською мовою.

 • -r 0xEE –w 55 dev:/dev/i2c-2 Ця команда дозволяє здійснити зсув зображення. Особливість даної можливості полягає в тому, що вона дозволяє здійснити дане дії на будь-якому поєднанні, а не тільки VGA.
 • -r 0xdc –w 2 dev:/dev/i2c-2 Встановлення «інтернет» режиму. –r 0xdc регістр для повідомлення. –w команда, яка приймає значення від 0 – user до 5 – movie.

Відмінності ddc ci в різних операційних системах

Для управління екраном існують самі різні додатки, як від самих виробників, так і від сторонніх розробників.

ddc ci в моніторі  що це таке і як користуватися?Самим універсальним вирішенням питання управління є утиліта ddccontrol. Вона універсальна як на Windows, так і Linux, також вона забезпечує найбільший функціонал навіть з пристроями, яких немає в базі даних.

Окремо для користувачів Windows, компанія Samsung випустила додаток magic tune. Дана програма дозволяє здійснити управління параметрами екрану, її інтерфейс простий і зрозумілий. Але у цієї програми є головний і очевидний, недолік. Вона працює тільки з пристроями від компанії Samsung, що знижує її функціонал.

Аналогічні програми є і у компанії LG – forteManager(ексклюзивно для Windows), а також NaViSet від компанії NEC/Mitsubishi. Остання є не тільки на ОС Windows, але і на MacOS X.

Для користувачів операційної системи Linux, існують кілька програм сторонніх розробників. Це: Linux DDC/CI Tool, Linux DDC/CI control і DDCcontorl. Остання програма не оновлювалася з жовтня 2006 року, і статус розробки невідомий.