Де знаходиться мікрофон в телефоні: в залежності від марки

Мікрофон є на кожному мобільному пристрої, незалежно від його вартості або моделі. І в нових смартфонах, і в старих кнопкових апаратах цей компонент виконує одну і ту ж функцію, а саме, переводить голосову інформацію з аналогового виду (звукові хвилі) в електромагнітний сигнал.

Де зазвичай розташовується мікрофон в телефоні

Зміст статті

 • Де зазвичай розташовується мікрофон в телефоні
 • Розташування мікрофона в телефонів різних марок

Де знаходиться мікрофон в телефоні: в залежності від маркиДля більшої зручності компонент розташовується в нижній частині мобільного пристрою. Зроблено це тому, що коли користувач докладає динамік, який знаходиться у верхній частині апарату до вуха, йому необхідно забезпечити найменшу відстань від приймаючого пристрою до джерела звуку (а саме голоси користувача). Саме тому найбільш раціональне рішення — це розміщення деталі, що приймає звук, знизу мобільного пристрою.

На старих телефонах мікрофони поділялися на три типи:

 • Вугільний – найбільш застарілий і поширений тип.
 • Електронний – більш прогресивна модель, яка відрізняється кращою звукопередачей і меншою зашумленостю.
 • Електронний з підвищеною чутливістю найбільш поширений на сьогоднішній день тип. Головною особливістю є те, що в прийомі звуку бере участь не тільки сама мембрана мікрофона, але й корпус пристрою.
 • Також у багатьох сучасних пристроях доступне підключення стороннього компонента для прийому голосових сигналів. Зазвичай цю роль виконує гарнітура. У такому разі його розташування залежить від типу і моделі гарнітури або навушників.

  Розташування мікрофона в телефонів різних марок

  Де знаходиться мікрофон в телефоні: в залежності від маркиУ століття однотипних смартфонів даний компонент завжди розташовується внизу корпусу. Це, як сказано вище, зумовлено найбільшою практичністю і зручністю. У часи кнопкових телефонів, коли виробники експериментували з моделями і формами апаратів, мікрофон міг розташовуватися де завгодно. І збоку та ззаду і внизу. Для того щоб визначити, де він знаходиться, досить було знайти специфічне отвір, яке могло дати зрозуміти користувачеві, що саме туди і варто говорити для забезпечення найкращої якості зв’язку.

  Увага! Не варто намагатися проткнути отвір для мікрофона гострими предметами, так як мембрана там досить тонка, і вона може лопнути, порушить функціональність пристрою.