Декор на будь-який смак – портал для каміна

Декор на будь який смак – портал для камінаДерев’яний портал для каміна використовується все рідше, хіба що тільки для фальш-каміна, який ніхто і не думає топити. В інших же ситуаціях пожежна безпека такої обробки викликає великі сумніви, тому відразу ж використовуються інші варіанти.

Види порталів для каміна

Різні матеріали використовуються для створення порталів для каміна. Камінь, поліуретан, пластик, хоч і значно рідше, деревина. Класичний інтер’єр припускає кам’яний портал. Цей осередок у будь-якому випадку додасть інтер’єру особливу вишуканість.

Декор на будь який смак – портал для каміна

Також рекомендуємо прочитати:Колекція TASTES OF LIFE поповнилася новим відтінком — Дуб Cardamomo
Котельне обладнання та його обслуговування
Переваги світлодіодів та їх застосування
Як вибрати меблі в ванну кімнату

Що ще можна сказати про кам’яний портал для каміна:

  • Своїх первісних характеристик камінь не втратить дуже довго;
  • Для оформлення використовується граніт, мармур та інші види матеріалу;
  • Стоїть кам’яний портал далеко недешево, але ці витрати того варті.

Дерев’яні конструкції підійдуть для оформлення інтер’єрів у стилі кантрі. Найдешевший варіант – пластиковий або поліуретановий портал. Правда, не варто списувати їх з рахунків через дешевизну, вони дуже вдало імітують натуральні матеріали, тому виглядають переконливо і сучасно.

Мармуровий портал для каміна

Мармуровий портал зазвичай купується у вигляді спеціального комплекту. Це спростить роботу, і на результаті позначиться. Якщо ви купуєте цілий мармуровий портал, зверніть увагу на факт відповідності його параметрів габаритами топки каміна.

Перед установкою потрібно підготувати базову площину. Її обов’язково очищають від пилу, сміття, бруду. Щоб мармур добре схопився з підставою, шви потрібно поглибити. З цієї причини цементний розчин зі швів основи слід видалити не менше ніж на 1 см глибини. Потім нанесіть свіжий розчин білого цементу, на нього і укладіть нове покриття.

Варто звернути увагу, що зворотна поверхня мармуру повинна бути шорсткою, перед укладанням змочіть її водою. На стіну спочатку прикріпіть задню частину порталу, використовуються та шурупи в доповнення до розчину. Спочатку фіксуються боковини, потім – верхній елемент порталу. Після затвердіння розчину на шурупи потрібно насадити лицьову частину конструкції.

Стилі оформлення порталів

Звичайно, все залежить, насамперед, від фантазії дизайнера. Але певним моделям відповідають певні характеристики, у зв’язку з чим моделі можна розділити на деякі групи.

Стилі оформлення камінних порталів:

  • Класичний, в цей же розділ можна віднести готику, рустикальні, англійські;
  • Кантрі – портал для сільського будиночка;
  • Портали в стилі мінімалізму, модерну – позбавлені приукрашательства, лаконічні і прості;
  • Хай-тек – застосування нестандартних, оригінальних форм, використання найсучасніших матеріалів.

Якщо ви вибираєте електрокамін, враховуйте, що матеріал не повинен пропускати електрика, щоб експлуатація приладу не була загрожує опіками.

Вибір каміна – справа не проста, але приємна. А портал є візиткою каміна, тому його вибір ще більш ретельний. Порівняйте представлені моделі, і прийміть правильне рішення.