Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтер’єру в будь-якому стилі

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стиліКрасиві гіпсокартонні арки зайняли міцну позицію в сучасному інтер’єрі. Крім цього, вони виконують не тільки декоративну функцію, але і дозволяють візуально розширити площу невеликої квартири. Стаття повідає про види арок, їх підборі та монтажі.

Конструкції з гіпсокартону: арки

Арки вже давно і щільно увійшли в наше життя і є самостійним елементом, заміняє двері. Досі, мабуть, немає більш популярних конструктивних елементів, ніж арки з такого матеріалу, як ГКЛ.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Незважаючи на жорсткість і крихкість, гіпсокартон дуже пластичний і гнучкий матеріал, який дозволяє створювати незвичайні і міцні конструкції самої оригінальної моделі та креативної форми.

В даний час найпоширенішими є овальна, кругла або стрілчаста арки. Відповідну форму і розміри вибирають виходячи з параметрів отвору, в якому планується встановити конструкцію.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Види арок

Залежно від форми, існує кілька найбільш популярних типів арочного споруди.

Види арок:

 • Класичні арки.По своїй формі арки мають радіус, рівний половині ширини прорізу. Такий варіант непридатний для приміщень, в яких низькі стелі. І монтаж такої конструкції своїми силами часто викликає утруднення через занадто крутого вигину формованої металевої дуги, яку, не маючи досвіду, не тільки важко сформувати, але й важко обшити гіпсокартоном.
 • Арки в стилі модерн.Цим аркам властивий великий радіус закруглення, що набагато перевищує ширину самого отвору. Модерн – це той самий варіант для приміщень з невеликою висотою стелі.
 • Романтика. Конструкції даного типу мають велику ширину отвору, завдяки чому закругленими у них бувають тільки кути. Часто встановлюється такі арки в квартирах-студіях.
 • Портал. Це цікавий факт, про який знають деякі. Конструкція такої форми – це звичайний прямокутний отвір з відсутністю дверного блоку, який теж вважається аркою.

Крім цього, досить часто гіпсокартонним аркам надають форму трапецій або неправильних дуг, або одну сторону отвору залишають вертикальної, а іншу – закругленою. Існують також і напіварки з гіпсокартону.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Також рекомендуємо прочитати:Арка з гіпсокартону своїми руками
Конструкції меблів з гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Варіанти форм та модифікацій сучасних арочних конструкцій досить цікаві і численні. Вони можуть включати в себе полиці, ніші, різноманітні фігурні елементи та функціональні складові.

Арочний отвір може бути функціональним наскрізним елементом або ж бути декоративним доповненням інтер’єру у вигляді фігурної ніші в стіні.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Дизайн

Зовнішній вигляд, функціональність, колір і форма арочної конструкції безпосередньо залежить від загальної стилістики приміщення, а також її цільового призначення. В житловій квартирі або в будинку арки можуть використовуватися в різних варіаціях.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Застосування гіпсокартонних арок в інтер’єрі:

 • Розширення дверного отвору. Гіпсокартонні арки допомагають збільшити міжкімнатний прохід. Особливо це актуально в старих приміщеннях, де досить часто виникають проблеми при перенесенні меблів з кімнати в кімнату. При демонтажі короба, дверний отвір стає значно ширше. Встановивши арочну конструкцію і вирівнявши всі кути прохід можна зробити набагато ширше.
 • Декор. Крім цього, арки виконують декоративні функції. Вони візуально збільшують простір приміщення. У квартирах з невеликою площею чудово поєднують різні інтер’єрні прийоми, які допомагають візуально збільшити площу кімнати.
 • Інтер’єрна складова. Часто арочні споруди підтримують загальну задум дизайну кімнати або квартири. Їх також використовують в комплексі з колонами, радіусними перегородками, полицями, багаторівневими стелями, арочними нішами, які мають в своїй конструкції вигнуту лінію і закруглену форму.
 • Зонатор. Крім цього, арки з гіпсокартону служать як розділовий елемент одного простору на кілька функціональних зон. Такі зони доповнюють точковим освітленням, нішами нестандартних форм, поличками, барною стійкою та іншими декоративно-функціональними елементами.

Арки можуть бути встановлені в будь-якій кімнаті: на кухні вони вдало можуть бути доповнені барною стійкою, у вітальні – полками, а в спальні – стати гармонійним доповненням головах над ліжком.

Арочні ніші в стіні ідеально підійдуть до будь-якого інтер’єру.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Арки в спальні

Спальня – приміщення, в якому починається і закінчується день, тому обходити стороною це приміщення не варто. Арочні конструкції в спальні відмінно доповнять загадковий дизайн приміщення, додавши йому колориту.

Арка в спальні може бути як у вигляді функціонального дверного або віконного отвору, так і у вигляді декоративної ніші в стіні.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Ніші в спальні можуть бути глибокими і неглибокими. Глибокі ніші робляться за розміром ліжка і здатні в собі приховати елемент меблів повністю. Неглибокі конструкції виконують, як правило, декоративну функцію, розташовуючись в стіні біля ліжка.

Вибір виду арочної конструкції в спальні повинен обумовлюватися загальним інтер’єром і стилістикою приміщення.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Особливості монтажу

Монтаж гіпсокартонних арок, не залежно від їх виду, здійснюється в одному і тому ж порядку. Єдине, в чому різниця – з якого профілю виготовляється заокруглена площа.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Закруглений вигин може бути виконаний з різних видів профілю:

 • Профіль арочний. Арочний профіль має окремі рівні сегменти, кожен з яких забезпечений отвором, призначеним для полегшення процесу кріплення конструкції. Значним недоліком подібної оцинкованої деталі є її висока вартість.
 • Стандартний профіль. З метою обґрунтованої економії найбільш часто (особливо при самостійному виготовленні арки) застосовується звичайний металевий профіль будь-якого призначення, дві бічні якого надрізають болгаркою або ножицями по металу. Слід розуміти, що «спинка» профілю повинна залишатися цілою. В іншому випадку обшивка готового каркаса гіпсокартоном буде утруднена. Відстань між насічками має бути однаковим, що дозволить досягти найбільш акуратний результат. Причому, чим менше крок різу, тим менший радіус заокруглення дуги буде досягнутий.
 • Дерев’яні бруски. Маючи чималий досвід у роботі з гіпсокартоном і, зокрема, зведення арочних конструкцій будь-якої складності, можна і зовсім обійтися без використання металевого профілю для створення закругленого каркаса.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Пристрій класичної арки правильного радіуса

Арка класика з правильним радіусом є найбільш прийнятною моделлю. Така конструкція відмінно гармонує з будь-яким інтер’єром і досить проста в зведенні.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

При спорудженні арки з гіпсокартону правильного радіусу слід виконати наступне:

 • Визначення радіуса арки. Вимірявши ширину отвору, потрібно поділити навпіл. Отримане значення буде дорівнювати радіусу майбутньої конструкції.
 • Виготовлення шаблону. Спочатку необхідно накидати ескіз закругленої частини виробу, за яким рекомендується виготовити шаблон з щільного матеріалу в повний розмір дуги. Завдяки цьому, можна наочно оцінити правильність высчитанного радіусу і, якщо потрібно, змінити які-небудь параметри до початку впровадження проекту в життя.
 • Збірка арочного каркаса. Його формують з завчасно надрізаного профілю або з готової деталі, надійно закріпивши її до інших профілів каркаса. Для надійності сформована арочна дуга закріплюється ребрами жорсткості, виготовленими з невеликих відрізів стійкового профілю достатньої довжини.
 • Обшивка. Металеву основу необхідно обшити листами гіпсокартону. Перед цим необхідно попередньо підготувати полотно гіпсокартону – змочити верхній шар водою та обробити поверхню голчастим валиком.
 • Оформлення кутів. Всі зовнішні кути конструкції закриваються перфорованими арочними куточками для запобігання пошкоджень під час експлуатації.
 • Закладення швів. Шви між нарізаними фрагментами арки з гіпсокартону грунтуються, проклеюються серпянкой і вирівнюються шпаклівкою. Місця кріплення саморезов також слід попередньо вирівняти за допомогою стартової шпаклівки.
 • Чорнова обробка. На завершення слід нанести грунтовку і шпаклівку на отриманий виріб. Необхідно здійснити це в 2-3 шари. Слід стежити, щоб після обробки не залишилося ні заглиблень, ні западин. Готова поверхня повинна бути рівною. Після того, як конструкція висохне, необхідно відшліфувати її спеціальною будівельною сіткою або наждачним папером.

Декоративні арки з гіпсокартону: дизайн інтерєру в будь якому стилі

Після того, як арка готова і шпаклівка на ній застигла, можна приступати до декоративної її обробці. Тут величезний вибір: камінь, дерево, декоративна штукатурка, керамічна плитка, шпалери, фарбування в різні кольори і відтінки – все підійде для додання арці закінченого вигляду.

Важливо! Арки необхідно встановлювати в отвори стіни, з висотою не менше 2,5 метрів, інакше отриманий результат зменшить висоту входу десь на 15 сантиметрів, що візуально знизить висоту отже невисокої стелі.

Арка з гіпсокартону своїми руками (відео)

Галерея: декоративні арки з гіпсокартону (20 фото)