Декоративні фігури з гіпсокартону в інтер’єрі

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Фігури з гіпсокартону допоможуть створити красивий і оригінальний багаторівневий стеля, розібратися з непримітною стіною, встановити в приміщенні класичні або сучасні архітектурні елементи.

Фігури з гіпсокартону на стелі

Стельові фігури з гіпсокартону багатьом даються непросто, але все залежить від бажання автора створити, і від самого приміщення і поверхонь, які можуть як допомагати в роботі, так і робити її більш складною.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Фігури з гіпсокартону на стелі можуть бути настільки різноманітними, що все їх не бачив ще жоден, навіть найбільш професійний майстер. Вони можуть бути оригінальними і ексклюзивними, тобто створюватись один раз на місці проведення стельових робіт, але можуть бути і більш стандартними, а значить, і недорогими. Красиві багаторівневі «складки», округлі і овальні форми, ніші під декоративне освітлення, стилізована архітектура стелі – це вже не просте вирівнювання гіпсокартоном, а справжнє мистецтво.

Фігури на стіні

Із стінами працювати трохи простіше, принаймні, тому що менше втомлюєшся, не затримуючи в руки постійно вертикальному положенні (а значить, можеш працювати швидше і якісніше), і тому що можна працювати з великою вагою конструкцій (а значить, не обмежуєш своїх можливостей). Але це зовсім не робить створення фігур з гіпсокартону на стіни простим завданням. Це все той же монтаж на спеціальні каркаси або прямо на стіни, з використанням кріплень і допоміжних елементів, а також, трудомістка створення елементів гіпсокартонної архітектури, який дається далеко не кожному.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стіну з гіпсокартону
Фігурні стелі з гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Вертикальна площина стіни — ціле поле дій для втілення творчих ідей.

Фігури з ГКЛ на стіні так само відрізняються різноманітністю і можуть створювати спеціальні полички та ніші, симпатичні малюнки, декоративне оформлення освітлення будь-якого приміщення, оригінальні частини серйозного за обсягом малюнка і навіть фрагменти картин.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Як зробити

Щоб вміти робити фігури з гіпсокартону, необхідно розуміти характеристики матеріалу і те, як їх можна використовувати з користю для себе. Але, крім цього, знадобиться і спеціальний інструмент, який в даній ситуації стане найкращим помічником. Звичайно, в загальний арсенал бажано включити деякі вміння та практику, але все приходить з досвідом, а отже, завжди можна почати з простих фігур, але вже через рік прийти до ексклюзиву.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Прості фігури

Саме з цього можна починати свої роботи молодому і не особливо досвідченому майстрові: робити найпростіші арки, створювати короби і ніші на стінах, працювати з прямолінійними елементами, прямими кутами, більш грубими конструкціями. Це необхідно для того, щоб набити руку у встановленні правильних рівнів, швидкої і якісної різання матеріалу, зміні форм конструкцій і так далі.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

У майбутньому ж, як тільки ви зможете без проблем робити однорівневі підвісні стелі з гіпсокартону і легко створювати радісно арки для дверних отворів, можна буде переходити до більш складних фігур з гіпсокартону.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Складні фігури

Далеко не кожен новачок, і навіть той, який вирізає фігурні елементи в одній площині, може якісно створити об’єм. Професіонали ж запросто візуалізують і матеріалізують відчуття об’єму і навіть 3D, особливо, коли виконують фігури підвищеної складності для дорогих проектів. Наприклад, циліндричні і кулясті форми з гіпсокартону, похилі стелі, плавні переходи, скрашивание кутів, переходи між рівнями стелі. До всього цього треба йти дуже довго, і на шляху до мети вивчати не тільки різання гіпсокартону, але і те, як зігнути гіпсокартон, які інструменти в цьому випадку використовувати, і так далі.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Виконання

Фігури в єдиній площині робити дуже просто. Приміром, квадрати, прямокутники, радісно елементи – все це вирізається по розмітці ножем, ножовкою або електричним лобзиком, але, скажімо, щоб зігнути гіпсокартон і зробити з нього похилий стелю, інструменту буде недостатньо. Тут важливо знати процес та вміти застосувати його на практиці.

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі

Гнути ГКЛ під подібні завдання можна двома способами: сухим і мокрим. Ми вибираємо мокрий, так як вважаємо його більш практичним. У цьому випадку, тильна сторона листа гіпсокартону обробляється голчастим валиком, щоб перфорувати картон і навіть трохи зачепити гіпсовий сердечник. Далі, ця сторона ГКЛ рясно змочується водою, щоб картон з одного боку і гіпс всередині намокли, але щоб волога не дійшла до іншої сторони листа і не намочила картон. Через кілька годин, ГКЛ можна гнути в практично будь-які застосовуються в будівництві форми, і створювати з нього фігури, про які раніше і не мріяли.

Якщо у вас є бажання працювати з гіпсокартоном і створювати з його допомогою різні фігури, вам відкрита дорога практично в будь-оздоблювальну бригаду, ну, або ж ви просто зможете в будь-який час робити якісний і оригінальний ремонт будинку і на дачі, не залучаючи до цього дорогих майстрів.

Як виглядають конструкції з ЛГК (відео)

Галерея: фігури з гіпсокартону в інтер’єрі (20 фото)

Декоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєріДекоративні фігури з гіпсокартону в інтерєрі