Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтер’єру

Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєруГіпсокартон (ГКЛ) – настільки популярний і універсальний матеріал, що зараз, як правило, не один серйозний ремонт не обходиться без його застосування. ГКЛ не має меж у створенні декору, для нього важлива лише хороша фантазія і вмілі руки. З цього матеріалу можна робити безліч різних конструкцій як функціональних, так і декоративних, як на стінах, так і стелях. Одним з найбільш ефектних рішень з гіпсокартону може бути квітка, змонтований на стіні або на стелі. Він може стати відмінним доповненням до дитячій кімнаті або стильним декором в спальні. Квітка може бути суто декоративним елементом або функціональним, ставши гідною заміною дорогих люстр.

Але приступаючи до обробки стелі, потрібно знати деякі правила. Наприклад, в невисокій кімнаті складні конструкції з декількох ярусів (наприклад, троянди) споруджувати не варто. Конструкція в результаті не стільки буде доповнювати інтер’єр, скільки візуально тиснути. Щось особливе і оригінальне можна спорудити і з меншою кількістю рівнів на стелі.

ГКЛ дуже добре піддається механічній обробці. Його не складно різати, стельовий гіпсокартон можна згинати без застосування особливої технології, якщо кут вигину невеликий. При більш складних вигинах цей процес особливих складнощів не викличе.

Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

Можливості матеріалу надають широке поле для творчих рішень, які нескладно реалізувати, маючи умілі руки і знаючи деякі нюанси в роботі з ГКЛ.

Вибір конструкції

По-справжньому ефектно тривимірна конструкція квітки може виглядати, тільки маючи значні розміри. Для неї потрібна простора кімната з високими стелями, інакше не можна прикрасити приміщення, а навпаки – зіпсувати його. Тому вибір конструкції квітки з гіпсокартону для стелі прямо залежить від висоти стель в приміщенні.

Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

Для невисоких стель (2,3 – 2,5 м) краще створити плоске прикраса, зробивши його ажурним, вибравши правильний вигляд конструкції і кількість пелюсток. Так, наприклад, непоганим рішенням стане квітка, має правильну геометричну фігуру, де в якості пелюсток ? плавно вигнуті радіальні лінії. Кількість таких пелюсток може змінюватись в залежності від стельових комбінацій.

Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

Високі стелі значно перевершують більш низькі у всьому. На високій стелі нескладна найпростіша конструкція буде виглядати дуже вишукано. Можна зробити імітацію троянди, що складається з кількох ярусів або звичайну конструкцію у формі величезної ромашки.

Також рекомендуємо прочитати:Монтаж гіпсокартону на стелю
Як зробити стелю з гіпсокартону
Троянда з гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону

Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

Для дитячих кімнат оптимальним вибором буде нескладна конструкція простого квітки з невеликою кількістю пелюсток переважно круглої форми. Якщо висота стелі не дозволяє робити багаторівневу конструкцію, можна вирішити цю проблему творчо, вирізавши виріб з листа ГКЛ і прикріпивши його прямо до стелі. В такому випадку ефект створить гра не дуже яскравих відтінків.

Для дизайну невисоких стель більш підходящим буде вибір конструкції квітки з кінчиками пелюсток округлої форми (як у ромашки або троянди). Гострі пелюстки в даному випадку можуть не доповнити, а зіпсувати інтер’єр, але в холах з високими стелями така модель виглядає незрівнянно.

Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

Основні правила розміщення

Якщо декоруємі стеля нижче 3 м, то багато рівнів робити не варто: все своє витонченість конструкція втратить, візуально буде тиснути на приміщення і здаватися грубою. До того ж, у невеликій кімнаті великий квітка буде робити її ще менше.

Тому щоб створити стильний декор, що не заважає, а доповнює кімнату, необхідно дотримуватися правила його розміщення:

 • Конструкцію краще збирати на підлозі.
 • У створенні колу з великим діаметром може допомогти прив’язаний до нитки олівець.
 • У випадку з трояндою створюється три кола різних розмірів (кожна наступна повинна бути на 1/3 менше попередньої). Краї кіл робляться нерівними.
 • До основної площини квітку можна монтувати тільки за умови ідеально рівного або вже підготовленого стелі. Його можна прикріпити до стелі впритул або за допомогою каркаса.
 • Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

  Формування каркаса

  Каркас для квітки з гіпсокартону на стелі формується в декілька етапів. Цей процес досить складний, так як усієї конструкції не видно, видно тільки її обриси і до того ж вона досить великих розмірів, що ускладнює роботу.

  Спочатку створюється масштабувати креслення бажаного декору з урахуванням розміру та форми стелі. Складність тут буде не в створенні самого креслення, а в перенесенні задумки на папір. Якщо є сумніви при виборі місця для розміщення квітки, краще поступити наступним чином: вирізати з паперу квітку бажаної форми в зменшеному розмірі, накреслити схему стелі і шляхом підбору (прикладаючи квітка в різних місцях) визначити місце, де квітка буде виглядати найбільш виграшно. Або намалювати стеля в будь відповідною комп’ютерною програмою і пересувати створений квітка мишкою.

  Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

  Не варто орієнтуватися на колись створені стереотипи. Квітка може перебувати де завгодно: у кутку кімнати, біля стіни, маючи продовження на ній і т. д. Якщо прийнято рішення створити квітку з гіпсокартону з підсвічуванням, повністю замінює люстру, варто орієнтуватися не тільки на зовнішні показники, але і на зонування приміщення. Якщо виникли труднощі зі створенням креслення – можна замовити готовий проект.

  Далі створений ескіз переноситься на стелю. Створювати обрис можна як на гіпсокартоні, так і на оштукатуреній поверхні, головне, щоб малюнок був правильним.

  Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

  Ескіз переноситься одним з трьох способів:

  • Якщо планується роза, то в бажаному місці чертится коло з діаметром найбільшої частини квітки. В цьому місці і буде проводитися монтаж.
  • На стелі робиться координатна сітка з дотриманням усіх пропорцій. На певних перетинах ліній сітки ставляться крапки, які повинні збігатися з запланованим ескізом. Потім точки з’єднуються і виходять обриси бажаного декору.
  • Ескіз наноситься вручну, прямо на стелю. Цей спосіб прийнятний тим, хто володіє елементарними художніми навичками. Якщо таких навичок немає, можна обзавестися декоративною квіткою асиметричних форм, що може намалювати навіть дошкільник.

  Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

  Важливий момент: при наявності комп’ютера, а краще – більше мобільного пристрою (нетбука, лептопа) і проектора створити ескіз на стелі буде набагато легше.

  Сам каркас потрібно в тому випадку, якщо під квіткою планується створення підсвічування.

  Монтаж каркасу:

  • Вертикально по контуру ескізу до стелі кріпиться СД профіль. Це необхідно зробити з відступом від площини стелі в розмірі товщини листа.
  • Для того щоб профіль був гнучким, по всій довжині профілю робляться звичайні або V-образні надрізи з дотриманням певного інтервалу. Інтервал повинен бути однаковим, щоб прикріплений профіль точно повторював контури малюнка.
  • Монтується профіль або до каркаса стелі першого рівня за допомогою саморізів, або до плити перекриття шурупами з пластиковими дюбелями. Мінімальний крок між кріпленнями – 40 см, але для більшої надійності конструкції, його можна скоротити.

  Для отримання ідеально рівної конструкції кожен етап монтажу перевіряється рівнем.

  Каркас для криволінійної конструкції (відео)

  Приміщення квітки на каркас

  За кресленням з гіпсокартону вирізається квітка або окремі його елементи (цей процес хоч і займає більше часу, але працювати з гіпсокартоном не маючи необхідних навичок, буде легше). Елементи підшиваються на каркас виготовлений за допомогою самонарізних гвинтів для роботи з гіпсокартоном, проводиться підведення електропроводки та оздоблювальні роботи.

  Декоративний квітка з гіпсокартону на стелі: родзинка інтерєру

  Галерея: декоративний квітка з гіпсокартону на стелі (20 фото)