Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартон

Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартонОдним з фінальних етапів ремонтних робіт у будь-якому приміщенні є декоративна обробка. Стіни і стелі можна пофарбувати, обробити декоративною штукатуркою, оббити вагонкою, викласти плиткою будь-якого формату чи обклеїти шпалерами. Сьогодні з усього розмаїття оздоблювальних матеріалів, що випускаються промисловістю, і способів обробки вибрати оптимальний для себе варіант, в принципі, нескладно, але іноді губишся у виборі.

Найпоширеніший матеріал для внутрішньої декоративної обробки приміщень – це, звичайно ж, шпалери. Сфера їх застосування досить широка, але в деяких випадках їх використання неприпустимо. Це стосується сирих і вологих приміщень з нестабільним температурним режимом і неякісно отштукатуреннимі стінами.

Неестетично виглядають обклеєні шпалерами декоративні елементи інтер’єру, такі як арки, еркери, колони і т. д..

У таких випадках вийти з положення допоможуть рідкі шпалери на гіпсокартон. Їх структура дозволяє приховати нерівності в штукатурці, спосіб нанесення не вимагає дотримання чіткості кутів та виступів, а виглядають вони досить вишукано. Даний матеріал здатний надати витонченість і елегантність будь-якому приміщенню (будь то домашня вітальня або офіс).

Рідкі шпалери – це всього лише один з різновидів матеріалів, що застосовуються для внутрішньої обробки приміщень, але можливості мають приголомшливі.

Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартон

Що представляють із себе рідкі шпалери

Рідкі шпалери – це декоративне фінішне покриття для стін і стель. Вони приємні на дотик, являють собою суміш, що складається з дрібних шпалерних матеріалів, барвника і целюлози, шовкових, бавовняних і синтетичних волокон, а також клеїть речовини.

Для оригінального оформлення дизайну інтер’єру до складу суміші можуть додаватися різні декоративні елементи, наприклад сухі водорості, деревна крихта або слюда будь-яких відтінків. Даний оздоблювальний матеріал поєднує в собі всі кращі властивості декоративної штукатурки та рулонних шпалер.

Також рекомендуємо прочитати:Обробка гіпсокартону під шпалери
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів
Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартон

Рідкі шпалери по своїй структурі бувають:

 • Шовкові. Шпалери, які складаються з шовкового волокна відрізняються підвищеною стійкістю до ультрафіолету. Завдяки довговічності вони не вигорають, зберігаючи свій первісний вигляд і заданий спочатку колір на довгі роки.
 • Целюлозні. Даний вид шпалер порівняно нижче за ціною, ніж попередній. Також вони відрізняються не настільки довгим терміном експлуатації і зовнішнім виглядом.
 • Шовково-целюлозні. За властивостями і характеристиками шпалери, що складаються з целюлози, шовкових волокон і клейкої основи, практично нічим не відрізняються від целюлозних.

Також можна розділити рідкі шпалери на різновиди за типом використання:

 • Готові до застосування. Шпалери спочатку продаються вже практично в готовому вигляді. Перед нанесенням слід додати у суміш води. Їх можна клеїти, не маючи особливих професійних умінь і навичок.
 • Вимагають професійних навичок. Ці шпалери вимагають до себе особливої уваги. Продаються вони, як правило, в нейтральному білому кольорі. Для того щоб отримати будь-який інший відтінок, необхідно самостійно додавати барвники, а для фінішного покриття – декоративні компоненти. Даний вид шпалер не рекомендується купувати непрофесіоналам.

Переваги і недоліки

Рідкі шпалери, як і всі будівельно-монтажні суміші, мають ряд переваг перед іншими оздоблювальними матеріалами:

 • Стійкість і довговічність. Рідкі шпалери стійкі до впливу сонячних променів і ультрафіолету, перепадів температур, вологи і морозу. Вони володіють тепло – і звукоізоляційними властивостями, а термін їх експлуатації досягає 10 років.
 • Простота і різноманітність. Рідкі шпалери досить прості в приготуванні і нанесенні на поверхню. Шпалери різноманітні за рахунок варіантів забарвлення і додаються в суміш додаткових декоративних елементів. Їх можна компонувати в будь-яких пропорціях і комбінаціях.
 • Можливість часткового ремонту. Якщо старі шпалери прийшли в непридатність, але в цілому стіни приміщення мають ще цілком прийнятний вигляд, за допомогою рідких шпалер на цьому місці можна оформити декоративне панно або просто оновити фрагмент стіни. При цьому не потрібно переживати про підбір малюнка і кольору. Оновлюваний ділянку можна виділити, так і зробити зливається з загальним фоном.
 • Приховують дефекти на поверхні. Завдяки своїй структурі, цей матеріал не вимагає дотримання точних кутів при нанесенні і відшліфуванні глянцю на поверхні. Якщо стіна не зовсім рівна – рідкі шпалери допоможуть приховати цей дефект. Також шпалери відмінно усувають тріщини на стінах, заповнюючи своєю масою будь-які щілини. Кінцевий результат – рівна і м’яка поверхня.
 • Відмінний декоратор. Рідкі шпалери дозволяють створити будь-який малюнок або візерунок на поверхні.
 • Позитивні технічні характеристики. Рідкі шпалери мають непоганий адгезією, матеріали, з яких складається суміш, екологічно чисті і не завдають шкоди здоров’ю. Рідкі шпалери досить еластичні, і при усадці нового будинку стіни не підуть тріщинами.

Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартон

У рідких шпалер є і недоліки:

 • За рахунок своєї гігроскопічності вони виявляють плями на поверхні. Тому обробляти ними потрібно тільки чисті стіни.
 • Також їх можна мити водою: вони просто змиваються. Це, звичайно, дуже зручно для демонтажу рідких шпалер, але не в повсякденній експлуатації. Якщо шпалери наносяться на поверхні, де їм не уникнути контакту з водою, для захисту їх можна покрити спеціальним безбарвним лаком, що дозволить застосовувати на поверхні вологе прибирання.
 • В будь-якому іншому випадку догляд за поверхнею, вкритою рідкими шпалерами, здійснюється сухою ганчіркою або пилососом.

  Підготовка поверхні і рідких шпалер до роботи

  Гіпсокартон є універсальним матеріалом для вирівнювання і обробки стін і стелі, а також для їх реконструкції та перепланування. За допомогою гіпсокартону можна робити арки, перегородки, обробляти укоси і монтувати навісні полиці.

  Матеріал пожежостійкий і володіє звукоізоляційними властивостями. Процес нанесення шпалер на базову поверхню може стати посильним навіть новачкові, якщо поставитися до цієї справи з усією відповідальністю.

  Перед тим, як клеїти шпалери, потрібно підготувати поверхню стін з гіпсокартону для подальшої обробки. Всі стики і шви ретельно зашпаровуються. Всю поверхню гіпсокартону слід обштукатурити. Іноді в цілях економії часу або ресурсів штукатурку наносять лише на стики листів гіпсокартону. Це велика помилка, тому що поверхня, на яку наноситься дана суміш, повинна бути однотонною, щоб не проступали білі шви або сірий гіпсокартон.

  Через деякий час після нанесення шпаклівки на гіпсокартон можна приступати до грунтування поверхні.

  Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартон

  Ґрунтовка необхідна з кількох причин:

  • По-перше, це допоможе уникнути появи плям на шпалерах. Навіть якщо поверхню гіпсокартону обштукатурена, на ній залишаються мікропори. Якщо не нанести ґрунтовку, що проникає в мікропори і робить поверхню менш гігроскопічної, можуть проникнути всередину рідкі шпалери і тоді появи плям не уникнути.
  • По-друге, повністю запобігає безпосередній контакт гіпсокартону з рідкими шпалерами. А це означає, що при наступному ремонті демонтувати шпалери буде набагато легше, не пошкодивши гіпсокартон.

  Коли ґрунтовка висохне, поверхню стіни з гіпсокартону варто зачистити від дрібних дефектів наждачним папером М5Н-00 («нульовкою»), а утворюється прибрати пил м’якою щіткою.

  Перед нанесенням на базову поверхню шпалери потрібно приготувати. Для цього потрібно взяти будь-яку пластикову ємність і наповнити її чистою теплою водою з температурою близько 30оС (комфортною для роботи у зазначеному на упаковці обсязі.

  Температура води ніяк не впливає на якість змішування рідких шпалер, але в теплій воді даний матеріал легше замішувати. Для зручності роботи непогано, щоб ємність була середнього діаметра і помірної глибини. Можна навіть взяти для приготування кухонний посуд, так як після роботи з даною сумішшю ємність легко відмиється від її залишків.

  Суміш можна готувати по одній упаковці або замішувати відразу декілька, в залежності від обсягу ємності. Але варто враховувати те, що збільшення кількості суміші ускладнює процес її приготування. Кілька упаковок відразу необхідно замішувати в тому випадку, коли упаковки з різних партій. Це потрібно для того, щоб колір був однорідним. Перемішувати шпалери краще руками для ефективного видалення грудок. Після приготування суміш слід накрити і залишити настоюватися протягом 8 годин. Готову суміш можна зберігати при температурі не більше +20оС близько 5 днів.

  При нанесенні рідких шпалер на гіпсокартон слід враховувати відтінок базової поверхні, тому поверхню після грунтовки рекомендується покрити шаром фарби в тон шпалерам або залишити білим.

  Декоруємо поверхні: рідкі шпалери на гіпсокартон

  Технологія нанесення

  • Рідкі шпалери бажано наносити на гіпсокартон вручну, за допомогою спеціального гладкого шпателя з нержавіючої сталі або оргскла. При роботі рухи рук повинні бути природними і зручними. Бажано, щоб рівень нанесення шпалер завжди відповідав рівню очей. Шпатель потрібно тримати під кутом (невеликим) до базової поверхні так, щоб розчин як би витіснявся з-під шпателя і залишався на стіні. При цьому на шпатель натискати не слід, так як збільшиться витрата суміші і поверхня буде гладкою, а вона повинна бути рихлою.
  • Рідкі шпалери потрібно наносити на стіну від кута до кута цілком, не зупиняючись по центру стіни, щоб уникнути утворення видимих швів.
  • Рідкі шпалери застигають добу-двоє, в залежності від рівня вологості приміщення і температури повітря. Шпалери сохнуть в природних умовах, тому додаткових пристосувань процес не вимагає. Відкривати вікна для провітрювання кімнати можна після застигання суміші на поверхні.

  Нанесення рідких шпалер на гіпсокартонну поверхню (відео)