Згідно з опитуванням автовласників, які мають власні гаражі, в кожному п’ятому боксі в якості підлоги служать утрамбована земля або глина. Безумовно, така основа має перевагу — вона не вимагає абсолютно ніяких «трепыханий» з боку господаря: ні тобі турбот по влаштуванню, ні тобі ремонту. Але ось винести щоденних навантажень з боку автомобіля земляна поверхня не в змозі, до того ж вона відмінно вбирає в себе масла та інші хімічні речовини, «аромат» яких потім роками витає в замкнутому просторі боксу. Врятувати ситуацію може тільки міцний бетонний або дерев’яний підлогу в гаражі. Такі підстави володіють підвищеною механічною міцністю, стійкістю до стирання і хімічних реактивів, водонепроникністю. Давайте більш детально розглянемо пристрій дерев’яної підлоги, адже таке покриття має явну, порівняно з бетоном, перевага — на ньому набагато приємніше «лежати» під своєю улюбленицею під час ремонту.

Дерево — матеріал минулого, теперішнього і майбутнього

Зміст

 • Необхідний інструмент і матеріали
 • Технологія укладання дерев’яної підлоги
 • ? Необхідний інструмент і матеріали

  • лаги
  • плахи
  • цегла
  • гравій керамзитовий гравій або
  • пісок
  • фарба
  • оліфа
  • суміш для гідроізоляції
  • антисептик

  ? Технологія укладання дерев’яної підлоги

  Технологія укладання дерев’яної підлоги залежить від того, яка основа в гаражі існує на даний момент часу. Якщо ви вирішили влаштувати теплий березовий настил на вже наявне бетонну основу, то самим оптимальним варіантом буде підлогу з товстих плах, які перед укладанням потрібно ретельно прооліфити і пофарбувати вологозахисним емаллю. Дана процедура не зажадає від вас абсолютно ніякого майстерності, так як все гранично просто: дошки лягають на всю довжину гаража, а для надійності й міцності з’єднуються між собою цвяхами або саморізами.

  Якщо ж замість бетонного підстави у вашому гаражі звичайна земляний насип або глина, то технологія укладання дерев’яної підлоги передбачає за собою набагато більш складні процедури, які зажадають від вас навіть і не майстерності, а швидше за терпіння і вправності.

  Отже, перш за все, підготуйте поверхню землі — розрівняйте її за допомогою грабель або садової сапи. Потім слід зробити піщано-гравійну подушку: насипте шар піску товщиною приблизно 3-4 см, а зверху гравій або керамзит точно таким же шаром, хоча останній може бути і товщі, адже розмір фракцій гравію набагато більше навіть самих великих піщинок.

  Уклавши пісок і гравій, пролийте ці два шару водою і ретельно утрамбуйте — ногами, руками, катком, загалом, тим, що знайдеться.

  Наступний крок — встановлення лад — дерев’яних брусків, які будуть тримати на собі вагу всієї конструкції підлоги. Їх краще всього встановлювати на товсті рівні дошки, так як так буде простіше провести вирівнювання. Не забувайте — заснування у вас піщано-гравійне, а значить, жахливо «хитромудру», що має масу нерівностей.

  Усі дошки і всі лаги потрібно обробити спеціальним складом для гідроізоляції, адже дерево дуже сильно схильне до гниття і намокання. Не нехтуйте цим пунктом! До речі, замість дощок можна використовувати цеглу або бетонні стовпи, які стануть чудовою опорою майбутньому в підлозі. Стовпчики з цегли або бетону встановлюються на відстані 30 см один від одного з кроком 80 см між рядами.

  Лаги укладаються поперек руху автомобіля, а дошки настилу навпаки — за руху. Такий спосіб укладання найбільш надійний і найкращий — підлога прослужить на кілька років довше, та й буде він набагато міцніше.

  Настил дощок поверх лад: лаги перпендикулярно руху машини, дошки по руху

  Плахи (дошки підлоги) повинні бути приблизно однакової товщини, бажано 50-60 мм, але не менше (пол повинен витримувати вагу автомобіля і не прогинатися під ним). Обов’язково просушіть дошки перед настилом і обробіть їх протигрибковим антисептиком, а нижню їх частину, ну ту, яка буде контактувати з піщано-гравійної подушкою, промажте гідроізолюючої сумішшю.

  Господар цього гаража вирішив заощадити і зробив настил з дощок і «щілин»

  Тут дошки укладені щільно, що створює набагато більш міцну і надійну поверхню

  У завершенні всіх робіт дерев’яну підлогу потрібно прооліфити і пофарбувати, хоча деякі нехтують цим пунктом, залишаючи все як є, а даремно! Дерево — дуже ніжний матеріал, що вимагає дбайливого до себе ставлення: пролите масло, бензин обов’язково залишать слід на поверхні і вивести ці плями буде вже неможливо. А ось якщо підлога буде захищений від подібних казусів, то й клопоту буде менше.

  Як ви змогли переконатися, зробити дерев’яну підлогу в гаражі під силу навіть неспеціалісту, адже вам не знадобиться розрахункова документація і якісь надприродні інструменти, та навіть особливих знань не потрібно. Головне — терпіння і труд, а вони, як відомо, все перетруть.