Зміст

 • Підготовка всього необхідного для роботи
 • Приступаємо до виготовлення воріт

Більшість чоловіків, які володіють приватними угіддями, приділяють велику увагу облаштуванню свого домашнього вогнища.

Такі люди воліють робити багато побутові речі власноруч. Одним з таких корисних виробів є гаражні або дворові ворота.

Найбільш економічний, простий і практичний варіант – це змайструвати дерев’яні ворота своїми руками.

Дерево – це оптимальний матеріал в плані ціни, який відмінно піддається обробці і при правильному використанні прослужить не один рік.

Дерев’яні ворота для будинку

Його головними перевагами є:

 • Популярність і невелика вартість. Придбати дошки і дерев’яні бруса потрібного розміру певних сортів ви зможете на будь-якому будівельному ринку або в магазині. Ціна в порівнянні з різними сучасними металевими матеріалами вас приємно здивує.
 • Простота в обробці. Ви зможете з легкістю підготувати своїми руками матеріал для ваших воріт найкращим чином. Дерево на відміну від металу можна підкоригувати навіть найпростішими ручними інструментами з вашої домашньої майстерні. Для обробки металевих виробів найчастіше використовуються більш серйозні прилади, такі, як електрична ножівка і шліфувальні машини.
 • Надійність і практичність. При правильному догляді дерев’яні ворота зможуть прослужити вам багато років. На відміну від металу, дерево не іржавіє, але з часом може зношуватися. Тому обробляйте як можна частіше виріб спеціальними зміцнюючими рідинами і подкрашивайте потрібні місця. З практичної точки зору, якщо якась сторона полотна воріт пошкодиться, ви в будь-який момент зможете замінити її новими дошками.

В залежності від ваших уподобань і потреб ви можете виготовити своїми руками різні типи воріт. Для гаража можна спорудити відкатні ворота з дерева або вибрати модель з підйомним механізмом.

Однак, найбільш універсальним варіантом є розпашні ворота. Конструкція цього дерев’яного виробу настільки проста, що з нею впорається навіть людина, що не володіє професійними будівельними навичками.

Головне, при самостійній роботі брати до уваги деякі важливі нюанси, насамперед, проводити точні виміри і підготувати матеріал особливим чином.

Підготовка всього необхідного для роботи

Перед збором інструментів і потрібних матеріалів вам потрібно буде скласти креслення майбутніх воріт і провести якісні виміри місця для їх монтажу. Пройшовши ці дві важливі стадії, ви зможете зрозуміти, як зробити дерев’яні ворота самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Якщо ви хочете спорудити своїми руками ворота для гаража, виміряйте вхідний отвір, а коли мова йде про подвір’ї, встановіть точну довжину між двома закінченнями паркану.

Тепер можете приступити до створення ескізу. Для зручності використовуйте який-небудь готовий стандартний малюнок, найбільш зрозумілий і поширений представлений нижче.

Каркас розпашних воріт

Виходячи з цього зображення, потрібно буде підставити тільки ваші числові дані. Склавши детальний ескіз, вам буде легше зорієнтуватися по кількості необхідних компонентів.

Для створення вироби своїми руками вам знадобляться такі матеріали та інструменти:

 • дерев’яні бруси діаметром не менше 5х5 см або металеві труби, профілі діаметром близько 5 см;
 • дерев’яні дошки завширшки 10 см, товщиною 2,5 см;
 • металеві петлі;
 • електричний лобзик або ножівка по металу;
 • ножівка по дереву;
 • вимірювальні прилади у вигляді рулетки, метра, будівельного рівня і куточка;
 • електрична або механічна дриль з набором свердел;
 • рубанок;
 • стамеска;
 • шуруповерт;
 • саморізи і нагелі;
 • шліфувальний папір;
 • ґрунтова рідина;
 • апарат для зварювання (за потреби);
 • дюбеля або анкера;
 • олійна фарба або лак для дерева;
 • кисті.

Якщо ви робите дворові ворота з дерева, повинні бути передбачені спеціальні опорні стовпи. Якщо таких опор немає, можете змайструвати їх своїми руками. Для цього вам знадобляться два дубових бруса або металевих труби діаметром близько 15 див.

Обріжте їх до потрібної довжини. Потім викопайте дві ямки на заздалегідь визначеному відстані, глибина їх має бути близько 1 метра, а діаметр на 15 см більше, ніж перетин стійок. Тут діє правило, чим глибше будуть стояти опори, тим міцніше і стійкіше буде вся конструкція.

Для більшої міцності засипте в поглиблення трохи щебеню і утрамбуйте дно.

Якщо ви використовуєте дерев’яні балки для запобігання процесу гниття, обробіть ту частину, яка буде під землею спеціальною бітумною мастикою чи рідкою смолою.

Після цього встановіть опори, зафіксуйте вертикаль за рівнем і засипте ямки щебенем. Найкраще буде, якщо ви забетонируете їх цементним розчином. Також для більшої надійність і поліпшення зовнішнього вигляду можете обкласти готові опори цеглою.

Бетонування стовпів

Приступаємо до виготовлення воріт

Підготувавши всі необхідні елементи, можете приступати до виготовлення самих воріт. Якщо ви робите ворота з дерева для гаража, вам потрібно буде зібрати раму своїми руками. Для цього згідно із замірами вхідного отвору обріжте дерев’яні бруси до потрібних обсягів і розкладіть їх на рівній поверхні, щоб вийшов квадрат або прямокутник.

Перевірте рівність діагоналей і зміцните кути металевими куточками і саморізами. В якості рами також можете використовувати металеві труби або кутові профілі, тільки для їх закріплення вам знадобиться апарат для зварювання. Готову раму закріплюємо в прорізі великими дюбелями або анкерами.

 • Тепер потрібно сконструювати своїми руками каркас стулок майбутніх воріт. Для цього розпиляєте дерев’яні балки на частини потрібних розмірів, обробіть поверхню рубанком і розкладіть їх на рівнині у відповідності з кресленням. Врахуйте, що лицьова сторона воріт повинна виступати за межі каркасної частини на 15 см. Для захисту від зовнішнього середовища покрийте деталі з дерева антисептичної рідиною.
 • Перевірте, чи всі діагоналі рівні, закріпіть місця стиків саморізами або зробіть отвори з допомогою електричної дрилі і вставте в них нагелі, які забезпечать найвищу міцність і довговічність виробу. Тепер в центрі одержані конструкцій встановіть поперечні балки, які краще розмістити навхрест. На кінцях брусів робляться укоси під кутом в 45 градусів. Наприкінці деталі закріплюються саморізами.

Обшиваємо ворота

 • Також стулки з дерева можуть бути встановлені на металевий каркас. Для цього вам потрібно виконати всі ті ж дії, що і з дерев’яними брусами, однак, в якості кріплення потрібно буде застосувати зварювання.
 • Наступним етапом буде підготовка і обробка елементів для обшивки лицьового боку стулок. Візьміть достатню кількість дощок і обріжте їх електролобзиком до потрібної величини. Краще використовувати деталі з соснового дерева, воно має невелику вагу і досить добре захищений від впливів зовнішнього середовища. Дошки розташуйте впритул один до одного і зміцните місця зіткнення з каркасом саморізами. На закінчення, подрежьте нерівності і відшліфуйте все полотно наждачним папером.

Розпашні ворота оббиті деревом

 • Після того як ворота практично готові, настав час встановити металеві петлі. Для гаражних воріт їх потрібно приварити до певних місцях рами, а у випадку з дворовими воротами прикріпити до стовпів. Потім візьміть стулки і посадіть їх на петлі.
 • На закінчення, вам потрібно буде прогрунтувати своїми руками всю поверхню воріт захисною рідиною, і розкрити її фарбою. Якщо не хочете застосовувати фарбу, для надання красивого відтінку можете використовувати морилку. Після того як вона підсохне, покрийте ворота декількома шарами лаку для дерева. Для прикраси свого творіння можете прикріпити на лицьову частину незвичайні ковані металеві деталі.

Ворота з дерев’яними стулками

 • Тепер встановіть на готовий виріб ручки, замки та засуви. Як засувів підійдуть металеві стрижні, які фіксуються на стулках. Для їх закріплення проробіть жолобки в землі.

Засуви на ворота

Як бачите, дерев’яні ворота своїми руками можна з легкість змайструвати в домашніх умовах. Головне, здійснюйте точні виміри, слідкуйте за послідовністю дій, використовуйте якісні матеріали і доглядайте за своїм творінням.

У випадку з деревом, фактор догляду дуже важливий. Тому іноді подкрашивайте деякі застарілі місця, а якщо у вас почнуть скрипіти петлі, змастіть їх солідолом.

.