Детальна інструкція — як повісити кухонний шафа на стіну з гіпсокартону

Детальна інструкція — як повісити кухонний шафа на стіну з гіпсокартонуГипсокартон є одним з самих популярних оздоблювальних матеріалів завдяки рівній поверхні, дешевизною та простотою обробки. Однак гіпс неміцний, легко тріскається і кришиться, тому він обов’язково армується сталевим каркасом. Гіпсокартон несе в основному декоративні функції, але іноді до нього можна кріпити речі невеликої маси – кашпо, картини і т. д. На полиці з гіпсокартону можна також ставити легкі предмети типу книг, вазочок.

Як дізнатися, чи можна вішати шафи на гіпсокартон?

Гіпсокартон застосовується для оформлення стель, вирівнювання стін. Щоб не возитися з багатошаровим оштукатурюванням з використанням монтажної сітки, на нерівні дерев’яні або бетонні стіни просто ставлять сталевий каркас і зашити його ідеально рівними гіпсокартонними листами. Після того, як монтаж всієї конструкції закінчено, на таку стіну можна повісити що-небудь нетяжкий, в межах декількох кілограмів. Але досить важкий кухонний шафа можна підвісити на стінну панель, тільки якщо відсутні інші варіанти.

Детальна інструкція — як повісити кухонний шафа на стіну з гіпсокартону

Як встановити кріплення важких об’єктів на стіни з гіпсокартону

Якщо легкі предмети кріпляться на дюбеля, ввинчиваемые прямо в лист, то монтаж масивних об’єктів потрібно робити таким чином, щоб шурупи-саморізи пронизували весь аркуш і кріпилися безпосередньо до сталевого профілю, а ще краще до стіни. У цьому випадку в гипсокартоне просто просвердлюється отвір, крізь яке в каркас і стіну увійде шуруп.

Також рекомендуємо прочитати:Стіни з гіпсокартону
Як повісити важку полку на гіпсокартон
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Якщо шафа дуже масивний – 15-20 кг і більше, то його можливо кріпити тільки на анкерні болти, причому тільки в бетонну стіну. Для цього фрезою вирізається частина гіпсокартону, щоб відкрити доступ до каркаса і стіни. Засверлив отвір вже в самій стіні, потрібно вставити туди дюбель і загвинтити гвинт так, щоб кріплення стало максимально міцним.

Після закінчення робіт потрібно поставити випиляний шматок гіпсокартону, закріпивши його шпаклівкою, а якщо це не вийде, то зарівняти отвір у гіпсокартоні за допомогою шпаклівки. Це дуже непроста операція, що вимагає спритності і акуратності.

Ка кріпити у гіпсокартон (відео)

Як зробити заставні у гіпсокартон

Якщо не завжди вдається повісити шафа, пропустивши шурупи саме в каркас, то можливо покласти так звані заставні – шматки дерева, по товщині точно рівні товщині ребер каркаса.

Це може знадобитися в ситуації, коли монтаж каркаса вже закінчено, і каркас пригвинчений до стіни, і тут з’ясовується, що на певному місці обов’язково повинен бути повішений шафа з посудом. У такому випадку потрібно точно вирішити, на якому рівні буде висіти шафа, точно виміряти відстань між вушками. У цьому місці потрібно покласти на стіну дерев’яний брусок товщиною точно рівній товщині каркаса. Справа в тому, що якщо заставна буде тонше каркаса, гіпсокартон буде притягнутий до неї і увігнутим в бік стіни, а якщо товщі буде мати опуклість від стіни. В обох випадках є ризик розтріскування гіпсокартону.

Заставна до обшивки каркаса гіпсокартоном ретельно прикручується до стіни шурупами через дюбель типу «метелик», головки шурупів втоплюють у дошку. Допускається також використовувати анкера з потайною головкою. Для підвищення жорсткості конструкції з’єднайте каркас з деревиною.

Після цього відбувається монтаж гіпсокартону на каркас, він пригвинчується до нього саморізами по металу, і на ньому відразу позначаються місця кріплення шурупів, на яких буде висіти шафка.

Детальна інструкція — як повісити кухонний шафа на стіну з гіпсокартону

Як на гіпсокартон повісити масивний шафа

Отже, обставини склалися таким чином, що на кухонній стіні обов’язково повинна бути стінова панель з гіпсокартону, дає ідеально рівну поверхню. І саме на цій стінової панелі повинен висіти масивний шафа для посуду, в якому буде розташована різноманітний посуд, баночки з приправами, інші кухонні приналежності.

Тому потрібно вибрати один з декількох варіантів – закріпити шафи на анкерні болти, заверченные прямо в бетонну стіну, або ж приробити його через гіпсокартон до каркаса або до заставної довгими міцними саморізами.

Зазвичай шафи вішаються на шурупи через алюмінієві вушка, він знаходиться досить високо, і ці кріплення не видно.

Детальна інструкція — як повісити кухонний шафа на стіну з гіпсокартону

Для цього потрібно виконати наступні умови:

  • На стадії проектування каркаса точно визначити, де саме будуть прикручені опорні шурупи для шафи. Якщо це не вдалося, і знімати гіпсокартонні листи не хочеться, то можливо знайти місця залягання елементів каркаса за допомогою магніту на ниточці.
  • Монтаж каркасу з використанням сталевих труб тільки прямокутного перерізу (на відміну від виготовлення навісних стель, декоративних внутрішньокімнатних перегородок або шафок). Кріпильний шуруп має пронизати обидві сторони такого прямокутника.
  • Якщо кріплення шафи не збігаються з місцями залягання каркаса або застави, то можна зняти монтажне вухо з шафи і прикрутити його на більш відповідне місце.
  • Загвинчувати шурупи у гіпсокартон потрібно тільки після його остаточної обробки. Справа в тому, що зазвичай стінові панелі відбуваються декоративною плівкою, яка надає їм вигляд красивої текстури. Таким чином, підвішувати шафа потрібно тільки після остаточної обробки стінової панелі.
  • Гіпсокартон не є несучим матеріалом, тому можна розсвердлити його в потрібних місцях більш широко, ніж діаметр шурупа.

Таким чином, на вертикально стоїть гіпсокартон не рекомендується приклеювати масивні конструкції, тому що гіпс легко тріскається і кришиться. Все навантаження повинен нести саме матеріал стінки і каркаса. Тому монтаж гіпсокартонних панелей на каркас потрібно робити, заздалегідь передбачивши місця входження несучих шурупів або анкерних гвинтів, розсвердлити отвори під них. В результаті гіпсокартон забезпечить гарну і рівну стіну, а матеріал каркаса, застави та бетонної стіни – міцність кріплення шафи.

Навішування кухонних шаф (відео)