Динамічна контрастність монітора – яка краще? Розбираємося перед покупкою

Динамічна контрастність монітора  яка краще? Розбираємося перед покупкоюПри купівлі рідкокристалічного монітора важливо враховувати безліч характеристик і по можливості мати про них поняття ще до придбання. При описі товару ви часто можете натрапити на такий параметр, як «динамічна контрастність», який зазвичай викликає у споживачів безліч питань. Давайте спробуємо зрозуміти, що це таке і яке має значення. Однак спочатку слід розібратися, на що ще звернути увагу при виборі і яка динамічна контрастність краще?

За якими характеристиками вибирають монітор

Зміст статті

 • За якими характеристиками вибирають монітор
 • Що таке динамічна контрастність
 • Яку роль відіграє динамічна контрастність
 • Як вибрати

Відповідь на це питання залежить від мети покупки. Якщо ви професійно обробляєте фотографії, вам будуть важливі одні властивості, якщо працюєте з великими масивами даних — інші, грати в сучасні відеоігри — треті. Не всі якості, расхваливаемые в рекламних роликах, що вам дійсно потрібні, а деякі з них являють собою виключно маркетингові ходи, не несуть споживачеві ніякої користі.

Динамічна контрастність монітора  яка краще? Розбираємося перед покупкоюОсновні параметри, на які зазвичай акцентується увага:

 • час відгуку;
 • кут огляду;
 • яскравість;
 • кількість відображуваних кольорів;
 • дозвіл;
 • контрастність: статична (природна) і динамічна.

На останньому з них ми зупинимося детальніше.

Що таке динамічна контрастність

Для початку треба відповісти на питання, що має на увазі під собою саме поняття «контрастність»? Як правило, під цим словом мається на увазі її статична, або природна різновид. Найбільш наочно можна показати у вигляді результату формули: «найсвітліша частину зображення/найтемніша». Чим вище різниця між ними, тим вище контраст.У другому випадку за рахунок меншої різниці постраждали всі темні ділянки, ставши з чорного світло-сірими.

УВАГА! Якщо в описі монітора ви бачите великі показники статичного контрасту, це ще не означає, що саме такий результат ви отримаєте.

Динамічна контрастність монітора  яка краще? Розбираємося перед покупкоюХитрість виробників полягає в тому, що при вимірюванні світлої частини, використовується штучне, максимально яскраве зображення, яке не може зустрічатися при звичайній роботі, а при вимірюванні темної просто відключають сигнал. В такому випадку, єдине, на що ви можете покладатися — інтернет-огляди.

Чим же відрізняється динамічна контрастність? Як і випливає з назви, вона формується з картинки у динаміці, русі, і це відбувається в автоматичному режимі, без вашого втручання. Тобто, монітор самостійно регулює рівень підсвічування залежно від співвідношення світлих і темних частин зображення в кожну секунду часу.

Яку роль відіграє динамічна контрастність

Простий приклад: чим темніше загальна картинка, тим менше світла подається на екран і, відповідно, чим світліше, тим більше. З одного боку, це добре, що в першому випадку зображення стає більш глибоким, у другому — більш яскравим. Однак істотний мінус в тому, що кожен раз страждає протилежна частина. Тобто, в темній картинці горять світлодіоди недостатньо сильно для того, щоб правильно відображати її світлі частини, і навпаки, у світлій вони горять настільки сильно, що висвітлюють і темні області, перестають бути темними.

Динамічна контрастність монітора  яка краще? Розбираємося перед покупкоюЗ цього випливає висновок, що набагато більш важливою властивістю є статичний контраст, ніж динамічний.

До компромісу зараз наближаються виробники LED-моніторів з функцією локального підсвічування. Це означає, що в русі рівень освітлення екрану змінюється не повністю, як у наведеному вище прикладі, а частинами: одні горять світлодіоди в повну силу, інші менше, треті не горять зовсім. Таким чином, виходить якісна контрастна картинка з явними чорними і білими квітами.

Як вибрати

Динамічна контрастність монітора  яка краще? Розбираємося перед покупкоюВ першу чергу, як і говорилося раніше, не варто звертати увагу на ті цифри, які надають виробники і маркетологи, оскільки з реальністю вони не мають нічого спільного. Можна було б порадити довіряти своїм очам при виборі в магазині, але і тут не все так просто: що демонструються на екранах відео в рекламних цілях максимально наближені до ідеалу і у багато разів перевершують за якістю те, що ви будете спостерігати при реальній роботі. Єдиний вихід в даній ситуації — читати огляди.

ВАЖЛИВО! Оскільки на даний момент ще не створений єдиний стандарт виміру контрасту, кожен прибігає до свого методу, що дає абсолютно різні результати при перевірці одних і тих же моделей.

Найчастіше використовують такі два способи:

 • вимір різниці між повністю чорним і повністю білим тестовим зображенням;
 • метод ANSI.

Перший набагато менш ефективний, оскільки в реальній роботі з такими яскраво вираженими полюсами ви будете стикатися вкрай рідко. Набагато більш доцільним виглядає другий, який представляє собою усереднені показники контрасту зображення з фрагментом шахового поля.