Зміст статті:

 • Оздоблювальні матеріали та архітектурні елементи
 • Меблі та аксесуари
 • Колір і світло в зонуванні

Здається, для облаштування великої кухні не потрібно титанічних зусиль. Тут спокійно поміщається великий гарнітур для кухні площею 25 кв. м можна вибрати практично будь-обідній стіл. Однак не все так просто, адже при безграмотному підході велике приміщення незатишним, захаращеним різними предметами, незручним.

Оптимальним варіантом для такої площі було б створення кухні-вітальні з правильним зонуванням, де є різні ділянки: робочий і для відпочинку, прийому гостей. Це нам допоможуть організувати:

 • Оздоблювальні матеріали та архітектурні елементи
 • Меблі та аксесуари
 • Колір і світло
 • Оздоблювальні матеріали та архітектурні елементи

  Різна обробка стін – вдалий варіант візуального поділу простору. Наприклад, інтер’єр кухні в 25 кв. м може включати плитку для робочої області і шпалери/фарбу для вітальні. Тут багато що визначає стильовий напрям, єдине, що треба строго враховувати – щоб оздоблювальні матеріали не дисонували один з одним по якому-небудь параметру.

  Досить популярним варіантом зонування є створення подіуму там, де стоїть стіна або обідній стіл. Спростити дану задачу можна, просто використавши різні матеріали в якості підлогового покриття. У вітальні частини постеліть ламінат, лінолеум, дошку, а плитка підійде для кухонної зони, фото може повною мірою відобразити, зате на знімках завжди добре видно вигідність такого зонування, при якому створюється дві комфортних області.

  Стелі на кухні великої 25 кв. м багато дизайнери радять зробити багаторівневими. Добре виглядають поєднання гіпсокартонних елементів та матового/глянсового натяжної полотна. Для великого приміщення можна не боятися помістити на стелю фотодрук або зробити його кольоровим. Однак важливо не переборщити з темними тонами, щоб не здавалося, що гору «падає» на голову.

  До речі, про гіпсокартон, його застосовують не тільки в оформленні стелі, але і щоб створити індивідуальний дизайн кухні, адже 25 кв. м достатньо для втілення досить сміливих інтер’єрних фантазій. Це можуть бути арки з гіпсокартону, виступи, декоративні перегородки. У класичному напрямку добре виглядають гіпсові колони, напівколони, скульптури, різна ліпнина.

  Меблі та аксесуари

  Якщо вам не хочеться створювати різні перегородки з гіпсокартону, скористайтесь меблями. Кухня в 25 кв. м дозволяє розставляти шафи, столи не тільки уздовж стін, їх можна розмістити в центрі приміщення, при цьому ще залишиться місце для зручного проходу.

  Робочу зону і вітальню добре відокремлять спинки крісел, дивани, тільки треба, щоб вони з зворотної сторони були такими ж презентабельними, як і спереду. Інакше створиться відчуття ремонту, неохайності.

  На кухні площею 25 кв. м дуже стильно буде виглядати барна стійка.

  • По-перше, це зручно і практично, адже барна стійка одночасно може бути робочою поверхнею і обіднім столом.
  • По-друге, таке зонування виглядає ненав’язливо і красиво, єдине «але» – не вибирайте занадто темних стільниць для стійки, а то вона буде виглядати недоречним плямою.

  Для зонування можна використовувати великі аксесуари: фіранки, вази, акваріум, скульптури, інші предмети. Єдина умова – вони повинні вам подобається і відповідати загальному стилю.

   

  Колір і світло в зонуванні

  Що стосується колірного оформлення – сучасна кухня передбачає два його варіанти:

 • Різна тональність одне і того ж кольору.
 • Два абсолютно різних кольорів, підсилюють один одного.
 • Якщо вам подобається останній варіант, тут не завадило б отримати поради досвідчених дизайнерів. Є ще більш простий метод – скопіювати потрібну колірну гамму, благо на нашому сайті InteryerDizayn є сотні таких фотографій.

  Планування кухні в 25 кв. м увазі грамотну світлову організацію, яку часто роблять, використовуючи різні стельові конструкції. Наприклад, робочу зону підсвічують точково, для стільниці застосовують світлодіоди, розташовані під навісними шафами, а у вітальні вішають великі лампи, люстри, освітлення. Тут же добре виглядають настільні лампи, торшери біля дивана, крісел.

  Приділіть особливу увагу регулюванню освітлення, від цього залежить настрій і самопочуття. Більш приглушений світло заспокоює, створює романтичну атмосферу, а яскравий посилює емоції, бадьорить, при ньому зручно читати.

  З зонуванням ми розібралися, залишилося вибрати стиль, в якому ви будете оформляти свою кухню. Треба сказати, що для великої площі немає протипоказань, тим більше, дизайнери можуть вправно поєднувати різні стильові напрями, враховуючи особливості геометрії вашого приміщення. Наприклад, фото кухонь в 25 кв. м з балконом свідчать, наскільки різними можуть бути ці кімнати по конфігурації: є комбінований варіанти, а є відокремлені, коли балкон виступає додатковим місцем для відпочинку. В останньому випадку зонування не потрібно, зате важливо грамотне оформлення, щоб все було витримано в єдиному стилі.

  Тут, знову-таки, добре б проконсультуватися з грамотним дизайнером. А якщо ви вважаєте, що володієте бездоганним смаком і впораєтеся самі, тоді бажаємо вам натхнення у створенні краси та юта!

  Дизайн кухні 25 м. кв м